İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

06.10.2011 PR Güncellenmesi

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Pr güncellemesi falan yokmuş arkadaşlar. Google api değişmiş

Firefox Seoquake kullananlar:
Firefox / Araçlar / SeoQuake / Prefences
En üst kısımda yer alan Google Pagerank'a tıklayın "Edit" yapın ve alttaki kod ile değiştirerek kayıt edin

PHP:
[NAME]=Google pagerank
[TITLE]=PR
[URL_R]=http://toolbarqueries.google.com/tbr?client=navclient-auto&hl=en&ch={gchecksum}&ie=UTF-8&oe=UTF-8&features=Rank&q=info:{url|encode}
[REGEXP]=Rank_.*?:.*?:(\d+)

• Like
Reactions: Eif

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Pr güncellemesi falan yokmuş arkadaşlar. Google api değişmiş

Firefox Seoquake kullananlar:
Firefox / Araçlar / SeoQuake / Prefences
En üst kısımda yer alan Google Pagerank'a tıklayın "Edit" yapın ve alttaki kod ile değiştirerek kayıt edin

PHP:
[NAME]=Google pagerank
[TITLE]=PR
[URL_R]=http://toolbarqueries.google.com/tbr?client=navclient-auto&hl=en&ch={gchecksum}&ie=UTF-8&oe=UTF-8&features=Rank&q=info:{url|encode}
[REGEXP]=Rank_.*?:.*?:(\d+)

Yararlı bilgi için teşekkürler. Api adresini:

http://toolbarqueries.google.com/search?client

yerine

http://toolbarqueries.google.com/tbr?client

olarak değiştirince sorun çözüldü.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Güncelleme olmuş olması gerek wmaracinda halen benim sitem 0 görünmekte. Daha önce 2 idi :)

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Güncelleme olmuş olması gerek wmaracinda halen benim sitem 0 görünmekte. Daha önce 2 idi :)

geçici bir sorun olabilir. şimdiye kadar denediklerim arasında hiçbir değişen pr yok. ayrıca yabancı forumlardanda takip ediyorum bir güncelleme söz konusu değil şimdilik

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
o zaman bekleyeceğim bakalım ne zaman düzelecek. Trustrank değerimde değişmiş durumda bakalım inşallah düzelir.

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Belki bugüne özel bir şeydir. Google ilk defa ana sayfasından bir siteye direkt link verdi. Bu link'in algoritma üzerinde yaratacağı etkiyi düşünerek pagerank sistemini geçici olarak durdurmuş olabilir.

Bu arada Steve Jobs'ın ölmesi kötü oldu. :(

onun için olduğunu sanmıyorum. Çünkü PR sorgulama api si değişti sadece. Ama PR sisteminin çalışması devam ediyordu bütün gün.

Ekleme:
o zaman bekleyeceğim bakalım ne zaman düzelecek. Trustrank değerimde değişmiş durumda bakalım inşallah düzelir.

benim gördüğüm kadarıyla trustrank değeri pagerank ın içinde olduğu bir işlemle hesaplanıyor. şuan trustrank ölçümü yapan siteninde pr api si eski olduğundan pr yi ölçemiyor bunun içinde trustrank düşüyor ;)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
srhnyldz açıklamalarınız için teşekkürler ve Pr değerim düzelince burdan yazacağım. İnşallah eski halini alır diyelim ve bekleyişe geçiyorum. Diğer sitelere baktım onlar düzelmiş durumda

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arkadaşlar api değişti ama bunun dışında küçük bir ara güncelleme de söz konusu bir haftadır. Değeri değişen sitelerimiz de var.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Evet bir çok kaliteli site de değerleri bile düzgün görünmemekte. Beklicez Api'ler düzgün otursa daha detaylı anlıcaz PR güncellemesi olup olmadığını ama tam oturdugunu da düşünmüyorum.

Düzenleme yapıyorum:

Benim pr değerimde düzeldi artık son kontrolde. Teşekkürler bilgiler için.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bende PR olayının artık sona erdiğine inananlardanım. Bundan sonra PR, TR gibi ölçülebilen ve izlenebilen sistemlerin kaldırılacağını düşünüyorum.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
değişiklik yok zaten herkesin ki aynı şuanda. güncelleme var sanıldı ancak yokmuş

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Değişiklik oldu. Api güncellemesi öncesi bir ara güncelleme yapıldı ve bazı arkadaşların değerlerinde ufak değişiklikler oldu. Sadece 2 sitemde değişiklik oldu. Bir tanesi pr 4, diğeri pr0 oldu. Genel bir güncelleme yapılmadı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5