İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

1 Bilgisayar da VMware Sanal işletim sistemiyle FreeBSD Ag Gecidi Tanimlama Filitre

yuKKo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VMware sanal işletim sistemi bilgisayarin kendisine öykünür ve istediginiz bir işletim sistemini bilgisayariniza kurabilirsiniz yani bilgisayarinizda 2 işletim sistemi kullanabilirsiniz...konuk işletim sistemi (=öykünen) ana işletim sisteminin içinde calışır ve ana işletim sistemiyle arasinda bir ağ baglantısı kurabiliriz...ve ag gecidi olarak gerekli ip, alt ag maskesi tanimlamalari yapabilirsiniz...

BSD'yi sanal makinamiza kurdugumuz zaman FreeBSD'nin olagan üstü filitreleme,ag dinleme,hangi saat da bilgisayarınızda ne yapilmiş öğrenebilirsiniz...ayrıca kendi belirlediginiz kurallarla ,uyuşturucu,gibi zararlari içerikleri engelleyebilirsiniz....
Kendi kurallarimiz dedim? önemli bir anektot:Eger isterseniz ziyaret edilcek siteyi belirleyebiliriz örnegin: sitede de javascript kodu varsa siteye girişi engellyebilirsiniz....

Belirlediginiz kurallar'ı toplarsaniz belli bir degeri gecerse siteyi engelleye bilirsiniz....
Bu dediklerim tek bir bilgisayar içinde sanal makinayla (=VMware) yapabildiginiz gibi bir ag da yada bir serverda da yapabilirsiniz....
FreeBSD deki ag guvenlik yazılımlarindan bazilari dansguardian,squid,snort,snort inline,sarg.....vs

Moderatör tarafında düzenlendi:

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Yine bot :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5