İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

%100 Yerli Forum (Ballettin)

sinandurgut07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Duyurduğum forum projemi paylaşma zamanı geldi Forumun adı bulletin'den geliyor. Arşivimde bulduğum kro bıyıklı amcayı forum maskotu yaparak bannera koymaya karar verdikten sonra bir insan ismi gibi ballettini türettim

Forumun tamamı bana ait. Hiçbir kütüphane, dışardan alınmış kod kullanılmadı. Bu ürünün %100 bana ait olmasını istedim ve hatta abartıp forumun smilelarını bile kendim çizdim.

Forumu hayali bir geyik forumunu konsept alarak oluşturdum. Renk tonları, tasarım konsept üstüne oluşturulmuş bir iskelet diyebiliriz. Çok fazla emek harcadım ve forum yerine getirmesi gereken işlemleri getiriyor. Tasarım konusu kullanmak isteyen varsa ona kalmış. Kolayca yazdığım tema
eklentisiyle yeni bir yüz giydirebilir.

Forumun genel özelliklerinden bahsedersem;
* Tamamı ajaxla gerçekleşen konu açma, mesaj atma, mesaj düzenleme ve silme, konu kilitleme ve taşıma işlemleri.
* Özel mesaj işlemlerinde ajax kullanıldı.
* Font, smile, yazı stilleri düzenleme için metin editörü ve smilelar
* İki mesaj arası başkası tarafından atılan mesajların ajaxla anlık gösterimi
* Gelişmiş tema özelliği. Kişisel temaları kolayca ekleyebilme
* Flood koruması. Mesaj, konu açma, arama gibi işlemlerde flood koruması.
* DDOS koruması. Belirli saniyelerde belirli şüpheli hareket içerisine girenler banlanır.
* Küfür filtresi
* Yüksek güvenlik
* Admin ve moderatörler için tek tıkla işlemlerini halledebilecekleri ajax araçlar

Tamamen tek kişilik ve hiçbir eklentiden yararlanılmamış, notepad ürünü bu forumu huzurlarınıza sunuyorum. Tasarım açısından fazla birşey beklemeyin. Sebebi yazılımla uğraşmam ve bu kadar şeyi tek başıma yüklenmişken birde tasarıma emek harcamam düşünülemezdi. Biraz tasarıma el atılırsa daha janjanlı şeyler çıkabilirdi görsellik açısından tabi. Fakat bunları tema özelliğiyle gerçekleştirmesi daha kolay.

Güvenli, hızlı, esnek ve sade olduğundan kullanımı kolay bir forum olduğunu düşünüyorum. Üye olarak, konular açarak, mesajlar atarak ve diğer şeyleri test ederek desteğinizi gösterirseniz memnun olurum.

Link:

http://www.alpgulec.com/ballettinforum.rar
DAHA FAZLASI İÇİN www.trwebfan.com

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Koskoca Forum Yazıyorsun 1 Demo Koymuyosun Keşke Koyaydın Kardeşim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5