İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

100Mb Üstü SQL Yedek Geri Yükleme

yildizliamele

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 100mb üstü sql yedeğini geri yüklemek için ne önerirsiniz. SSH ile de sınır olduğu için yüklemez sanırım. Bölüp yapmak gerekecek herhalde. En sağlıklı yöntem konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 100mb üstü sql yedeğini geri yüklemek için ne önerirsiniz. SSH ile de sınır olduğu için yüklemez sanırım. Bölüp yapmak gerekecek herhalde. En sağlıklı yöntem konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

SSH'de nasıl bir sınır var?
SSH kullanım yetkiniz varsa bir sınır yok.
SSH erişiminiz yoksa @excy arkadaşın dediği yöntemi kullanabilir veya sunucu adminden yüklemesini isteyebilirsiniz ki bu daha sağlıklıdır.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
imazy diye biri bir ara sitesinde resimli anlatarak yüksek kapasiteli database dosyalarını ( hatta 300MB likleri bile ) 5 dakkada nasıl yükleyeceğini gsteriyordu ve bunun için basit bir kod yazmıştı. Benim sitemde de bu paylaşılmıştı ama baktım kaynağında da yok artık.

dosya adını yazayım ben sana bulabilirsen indir dene birde bunu google ile ara bakalım bişiler çıkarsa baya işine yaracaktır.

dosya adı: veritabani_geri_yukla.php kişinin sitesi imazy.com idi. umarım bulursun arkadaşım. bulursan burada da paylaş iyi olur.

yildizliamele

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SSH'de nasıl bir sınır var?
SSH kullanım yetkiniz varsa bir sınır yok.
SSH erişiminiz yoksa @excy arkadaşın dediği yöntemi kullanabilir veya sunucu adminden yüklemesini isteyebilirsiniz ki bu daha sağlıklıdır.

SSH yetkim var fakat geri yükleme komutunu girince bu boyut izin verilenden büyüktür şeklinde hata veriyor. Benim yedek SQL boyutu yaklaşım 300mb'tır.

yildizliamele

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
imazy diye biri bir ara sitesinde resimli anlatarak yüksek kapasiteli database dosyalarını ( hatta 300MB likleri bile ) 5 dakkada nasıl yükleyeceğini gsteriyordu ve bunun için basit bir kod yazmıştı. Benim sitemde de bu paylaşılmıştı ama baktım kaynağında da yok artık.

dosya adını yazayım ben sana bulabilirsen indir dene birde bunu google ile ara bakalım bişiler çıkarsa baya işine yaracaktır.

dosya adı: veritabani_geri_yukla.php kişinin sitesi imazy.com idi. umarım bulursun arkadaşım. bulursan burada da paylaş iyi olur.

Bu dosyayı da araştırdısm ve buldum ama smf forumları tarafından hazırlanmış bir dosya ve içinde settings.php dosyasını okuyor. Bunu acaba vbulletin forum yedeğimi yüklemek için kullanabilirmiyim.

rootsystem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun yükleme yönteminden değilde mysql ayarlarından kaynaklanıyor sanırım

Verilen hataya dikkat edilirse max_allowed_packet değerini aştığı için yedek yüklenemiyor.

Bu değeri biraz yüksek tutarsanız sorunsuz yükleyebileceğinizi düşünüyorum.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
max_allowed_packet değeri my.cnf içerisinde tanımlanmıştır ama onun asıl görevi bildiğim kadarıyla dosya başına x Mb olması lazım.

my.cnf dosyasında bu satırın başına # koyarak deneyin sunucu veya vps sizinse yapabilirsiniz.

Bunu düzenlemedikçe db yükleme yöntemi ne olursa olsun başarılı sonuç alamazsınız.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
arkadaşlar birde sql parçalama vardı onu vereyim size işte bir zamanlar 600MB yedek yükledim bunla.

forumlardan bir arkadaş kodlamıştı galiba bunu ve programdır çok işime yaramıştı. Diğer dosyada işimi görmüştü ama sizin işinize yaramadı demekki.

Bu arada sorunu hallettiğine sevindim kardeşim.

Birincisi SQL Parçala v2 Programıdır ikincisini zaten herkes biliyor BigDump. Birinci ile 600 MB izmirden bi arkadaşın yedeklerini bununla parçaladım ve öyle yüklemiştim. Yaklaşık 1.5 yıl kadar önce. İkisinide tek klasörde veriyorum.

Rar Pas: UnPoo.Com
DownloadLink: http://rapidshare.com/files/147077649/SQL_Par_ala.rar

Umarım bu tür sorunlarda bunlarla işinizi görürsünüz ve işinize yarar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5