İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

100TL Ödüllü Firsat Sitesi Logo Yarişmasi

tcmcem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100TL Ödüllü Firsat Sitesi Logo Yarişmasi

Site adresi:www.indibitti.com
İndiBitti.com bir firsat toplama sitesidir.Türkiye geneli firsatlari tek bir sitede toplar ve firsatlari yayinlar.
Slogan: 'Fiyatlar indi firsatlar bitti' gibi bir slogan kullanılabilir ancak kullanmak zorunlu degildir.
siteye uygun su anki logosundan daha kurumsal ve profesyonel duran bir logo yapılmasi istenmektedir.
su anki logosu:
logo.png

Yarişma Başlama Tarihi 16 Ocak.
Bitiş Tarihi 21 Ocak.

Tek bir logo seçilicektir.Ödül 100TL

Ebush

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tasarımı buraya mı ekleyeceğiz yoksa mail mi atayım?

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
1vz9c.png

Ekleme: Bir tane daha yaptım, umarım beğenirsiniz.
1w0b2.png

Ebush

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ÇOK AYIP YORGUNLUĞUMU YÜZÜME VURMA :)))

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@tcmcem;
Lisanslı Kaspersky PURE kullanıyorum. Veritabanım güncel. Sitenizdeki fb.js dosyasını virüs olarak algılıyor. Arama motorlarında kötü etki gösterebilir. Bir kontrol edin lütfen.

nihatbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şaka mı bu?

Kurumsal ve Profesyonel bir logo isteniyor ve Ödül 100 tl.

Değerli Forum yöneticilerinin aslında bu konuya el atmaları lazım. Yarışma oragnizasyonları düzenlemek için forum yönetimiyle irtibata geçilip daha elle tutulur bir rakam belirlenerek yönetimin onayı ile bu tür oragnizasyonlar düzenlenmeli. Bence bu tarz ilanlara izin verilmemeli.

Tabi burada kabahat konu sahibinden ziyade, birazcık program kullanma bilgisi edinip de tasarımcı diye ortaya atılıp bir logo tasarımı için 5 tl-10 tl ye logo diye ilan açanlarda.

Püffff.ne kadar basitmiş logo çizmek. Kendi şahsım adına söyliyeyim. 5-10 tl yi geçtim de, 100 tl ye logo çizmek için programı dahi açmam. Bir logonun minimum bedeli 500 tl olmalı ki ben logo tasarımlarında asla ve asla 600 Tl den aşağı fiyat vermem. Kaldı ki bu tür yarışmalar için belirlenmesi gereken rakam minimum 2000-2500 tl olmalı.

Şaka gibi yaa. 100 tl ödüllü logo yarışması.

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
10 - 15 TL'ye yapılan amatör logo konusu benim mi oluyor şimdi ? :ıslık:

nihatbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O tarz fiyat veren herkes için geçerli söylediklerim. İşini ciddiye alan hiçbir profesyonel bir tasarımcı bu gibi komik rakamları telaffuz etmez.

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Ama abi ben 1- - 15 lira diyince kimse yaptırmıyor zaten, aynı referanslara 100 200 lira desem ne olacak ki benim halim.

nihatbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama abi ben 1- - 15 lira diyince kimse yaptırmıyor zaten, aynı referanslara 100 200 lira desem ne olacak ki benim halim.

Değerli kardeşim. Problem zaten burada başlıyor.
Yeterli bir altyapıya sahip olmadan çalışma yapılıyor. Bu büyük bir hata.

Öncelikle logo nedir?
Ne amaçla kullanılır?
Bir firma için ne ifade eder?
Logo tasarımında nelere dikkat edilmelidir?
Amblem tasarımında kavramsal çıkış noktası ne olmalıdır?

Bunları bilmenin yanında zengin bir hayal gücü olmalıdır. Ayrıca logo çiziminden önce detaylı bir araştırma yapmak gerekir. Çünkü tasarımcının düşündüğünü bir başka tasarımcı düşünmüş ve daha önce benzerini çizmiş olabilir. Aynı sektördeki diğer logolardan farklı bir konsept oluşturmak gerekir.

E bu araştırma en az 2-3 gün sürmektedir. Düşünme ve kimsenin üretemediği bir şeyler üretme bazen tasarımcının 3-4 gününü almaktadır. ortalama 3 gün araştırma+4 gün fikir yürütüp ortaya birşeyler çıkarma sürse eder 7 gün. hangi meslek grubu 7 günlük çalışma bedeli olarak 10-20 tl yi bırak 100 tl gibi bir rakamı kabul eder?

Ayrıca bu genç yaşta bu rakamlarla piyasaya çıkarsanız kendi geleceğinizin altına dinamit yerleştirmiş olursunuz. Evet şu an sorumluluk yok. Ama ilerde hayata atılıp bir aile kurduğunuzda bu rakamlarla mı geçinebilecek bir gelir elde edeceksiniz?

Geleceğinize yazık etmeyin. Araştırın takip edin. Kendinizi iyice yetiştirdikten sonra meydana çıkın. İyice uzmanlaştıktan sonra emeğinizin gerçek karşılığını isteyin.

Benim çapım bu kadar diyerek böyle komik rakamlarla geleceğinizi heba etmeyin

İyice uzmanlaşıp öyle çıkın meydana. Eğer ilerde bu meslekten ekmek yemeyi düşünüyorsanız bu rakamlarla kendinize kötülük yaparsınız. Yok ben sadece bu günü kurtarayım derseniz bu meslekten geçinenlere kötülük yaparsınız.
Unutmamak gerek kötülük yapan muhakkak kötülük bulur.

Korkmayın. Eğer işinizde uzman iseniz muhakkak emeğinizin karşılığını ödeyecek müşteri bulursunuz. En kötü ihtimalle şöyle kaba bir hesap yapalım. Profesyonel bir tasarımcı 600-700 tl lik bir bedel ile iş yapıp en kötü ihtimalle ortalama 2 ayda bir tane logo dahi çizse 10 tl gibi komik bir rakama logo çizen birisi aynı kazancı elde etmesi için 60 adet logo çizmesi gerekir ki bu bir hayaldir.

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Teşekkür ederim abi, dediklerinin hepsinde haklısın. Ama ben parası için değilde deneyim kazanmak için yapmak istemiştim bu işi. Dediklerini dikkate alacağım, çok teşekkür ederim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5