İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

12.700 indexin tümünü silmek istiyorum.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
merhabalar,
Siteme ait google da 12 k indexin hepsini silmek istiyorum. Basit bir yolu varmıdır.

not: google site şeysinden araçlara tıkla demesinler yok öyle bir yer bulamadım varsada link lütfen.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Google webmaster toolsdan bunu yapma zaten, google' ın kendi kaynaklarında öyle birşeyin yapılmamasını istemişler zaten

<head></head> takılarının arasına
Kod:
<META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOINDEX">
kodunu ekle google bir süre sonra sitendeki tüm sayfaları kaldıracaktır.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Ben x sitemdeki herşeyi sildim ölü linkleri kaldı. x siteme wp kurdum. Bu kodu ekleyince sitem index alacak mı peki alakası varmı onunla ?

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Eğer öyle birşeyse sakın o kodu eklemeyin.O kodu ekleyince indexleme burayı kardeşim anlamına gelir.Başka bir yolu olmalı.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Konuya cevap almadan şunuda sorayım bir sakıncası varmıdır. Ben bu eski linklerden aldığım 404 ler nedeniyle 404 den herhangibir konuya yönlendirme yaptım ? zararı olur mu.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hayır o zaman önceki verdiğim kodu kullanmayın, o yeni sitenizin index almasını engelleyecektir.

O eski indexlerinizi kaldırmanızın herhangi bir yol yok. Google zamanla arama sonuçlarından kendi kaldıracaktır.

Ama webmaster toolsda o indexler bulunamadı olarak görülecektir.

Mantıken şöyle olacak eski indexiniz www.zxc.com/vbn.html olsun eğer yeni sitenizde o adrese ait bir sayfa varsa bunlar silinmeyecektir. eğer yoksa yaklaşık 3 ayda falan o index kaldırılacaktır.

Peki bunun yeni sitenizin seosuna etkisini soracak olursanız 16k kadar index hatasına rağmen sitemin seosu eskisinden daha iyi.

Konuya cevap almadan şunuda sorayım bir sakıncası varmıdır. Ben bu eski linklerden aldığım 404 ler nedeniyle 404 den herhangibir konuya yönlendirme yaptım ? zararı olur mu.
Herhangi bir konu yerine varsa o konuyla en alakalı konuya yönlendirme yapın yoksa anasayfaya. Çünkü ziyaretçi elma diye aratıp geldiği sayfada armut görürse siteden direkt çıkar google da bunu sevmez.

byzero

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmaster toolstan sil sonra yeninden degerlendirme istegi gönder :)

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
webmastertoolsdan siteyi silmedim fakat sitemapleri kaldırdım. Siteyi şuan başka bir amaç için kullanıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5