İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

14 Kasım tarihte bugün

ibrahimkoknar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Tarihte Bugün - 14.11.2006

2001 - Türk A Milli Futbol takımı, 47 yıl aradan sonra dünya kupasını katılmaya Avusturya Milli takımını 5-0 yenerek hak kazandı.

2000 - Egebank soruşturması kapsamında, bankanın eski genel müdürü Şükrü Esat Erkuş ile eski genel müdür yardımcısı Ali Ertunç Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 11 kişi gözlem altına alındı.

1994 - Naim Süleymanoğlu, Malbourne'deki Halter Şampiyonası'nda 3 Altın Madalya kazandı

1985 - Kolombiya'da 1595'ten beri etkin olmayan Nevado del Ruiz Yanardağı beklenmedik bir anda patladı. 50 bin nüfuslu Armero kentinin yüzde 85'i lavlar altında kaldı. Yaklaşık 20 kişi yaşamını yitirdi.

1985 - Atmosferin ozon tabakasının, Antartika üzerindeki bölümünde önemli ölçüde bir incelme saptandı. İlk kez 1975'te, özellikle deodorantlardan yayılan kloroflorokarbon (CFC) gazlarının ozon tabakasına zarar verdiği belirlenmişti. Alınan önlemlere karşın, ozonun ancak 21'inci yüzyılın ortalarında normal kalınlığa döneceği açıklandı.

1976 - İstanbul Üniversitesi Yönetim Kurulu, öğretim özgürlüğü ve can güvenliği kalmadığı gerekçesiyle öğretimi süresiz olarak tatil etti.

1971 - Ressam, sanat tarihçisi, milletvekili Celal Esat Arseven öldü.

1950 - Şair Orhan Veli Kanık öldü

1922 - BBC ilk TV yayınını gerçekleştirdi.

1914 - Türk Sineması'nın ilk filmi olarak kabul edilen Yeşilköy'deki Rus anıtının yıkılışını belgeleyen film Fuat Uzkınay tarafından çekildi.

1913 - 2. Balkan Savaşı'ndan sonra, Yunanistan ile Osmanlı Devleti arasında Atina Antlaşması imzalandı.

1900 - Dr. Karl Land Steiner, 3 ayrı kan grubunu belirledi

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Saat 11 e kadar yaşamadıgım olumsuzluk kalmadı.Eğer akşama kadar böyle devam edersa cinnet geçirip meydanda patlatıcam kendimi.
Sonra listeye eklersen memnun olurum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5