İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

160.000 sayfalık veri indexlenirmi?

SpYTaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya kafayı yiyecem yahoo altavista alltheweb 150 sayfamı indexledi googleda ve msn de tık yok kaç gündür nedenini biliyormusunuz?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
google da sanırım bir şeyler oluyor. sitemden çıkmayan google artık 1-2 indexime bakıp gidiyor. hiç indexleme olayına girmiyor artık. hayırdır inşallah...

O

optimizer

Misafir
google biraz yavastir ya. Benim shopumun her sayfasini gezdi durdu sayfalari yayinalamasi 2 ayi buldu. daha da tamamini yayinalamadi. Google belki indeksleme algoritmasinda degisiklik yapyiordur. MSn de böyle hizli girince bir degisiklik karari almis olabilir.

S

sevdik

Misafir
slm

bayanlar net i açtiktan 20gun sonra google 45 sonra 98 sayfa indexledi fakat yabuka.net sitem ilk3 gun icinde 140sayfa indexlendi bunun sebebi bence su "meta" lari duzenlerken sirasina gore yabukada siraliydi bayanlar da degildi mesela besturk de pr0 ama binlerce 171,000 sayfas1 indexlendi dusunun

ama ilerisi icin elbetteki pr sart zaten 160,000 sayfa indexlense pr artar otomatik olarak ben mesela yabukaya 400-500 sayfa yaptim bekliyorum indexlensin dost sitelere 5 tane pr4 1tane pr5 dost site aldim pr artikca ustlerde cikarsin Allah kolaylik versin o kadar title keywords ve hepsi degisik icerik yapmak kolay is degil

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
millet, Hep ben, hep ben, hep ben diyor google ne yapsın.
Çok önemli sayfalar varken (pr degeri yüksek) niye benim sayfama gelsin sorusunu kendimize sormamız gerek.Hazırladığımız sayfalar bizim için önemli ama ya google için önemli mi ?
yada dış dünyadaki diger insanlar için.
Bu forumdaki kişilerin %99u ana sayfaları için link degişimi yaparıyor.Peki ya alt sayfalar ne olacak.Büyük pr degerli siteleri incelerseniz her sayfası degişik siteler tarafından indexlenmiş link verilmiştir.Tek ana sayfaya link almakla bu işler olmaz.pr4, pr5 google gözünde pek bişey ifade etmiyor.
Bu güne kadar kaç kişi güzel bir makale yazıp sitesinde yayınladı, insanlıga bir hizmet sundu, diger insanlarda taktir etti o makalesine karşılıksız link verdi.
işte google amcanın en sevdigi şey budur,
Niye yabancılarda en dandik sayfalar pr5, pr6 iken Türkiyede yok sorusununda cevabı budur.
Siteler biribirinin kopyası, aynı içerikli sevgi sitesi görmekten artık gına geldi bana ve eminim google amcayada.
Orjinal yazılar istiyor google amca.Orjinal içerik istiyor.insanlığa faydası olacak siteler istiyor.
orjinal makalenize yada içerik dolu bir yazınıza (daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış olacak, kendinizin olacak )karşılıksız link verilmesidir.Sitenizin degeri google amcanın gözünde ancak böyle yükselir.
Birbirinin aynısı siteler yaptıkça google sitenize verdigi önemi azaltıyor bunu unutmayın.
Sitelerinizi çok iyi optimize etmeyi bırakın.Sitelerin %80 hiç optimize edilmemişken neden %20lik kesime öncelik sağlayalım diye düşünmeye başladı google.

Google bu üç sayfanın aynı oldugunu anlayacak kadar gelişmiştir.

http://www.gazetenet.com/

www.gunlukgazeteler.com

http://www.gazeteler.us/

Bu durumda ilk sayfayı yayınlayan gazetelernet oldugundan olayı gazeteler.us google gözünde degerini yitirecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5