İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2.4 GHZ işlemci 768 ram uyumlu mu

sertacbjk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İntel Pentium4 2.4 Ghz İşlemcim ve 256 Mb ramim var

512 kingston ram alıp takmayı düşünüyorum fakat uyumlu çalışır mı merak ettim . Yardımlarınızı bekliyorum.

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alacagin ramin Mhz sine bagli 256 raminin Mhz si 400 se 400 luk ram al calisir

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
256+512 = 768 olması hiçbir sorun teşkil etmez. Her anakartta 768MB rami destekler. (artık bu rakamlar yüksek değerler değil.)

Eski ram 400MHz ise yeni rami 333MHz olanlardan almayın yeter.(333 MHz likler zaten pek kalmadı.)

T

temocin

Misafir
İŞLEMCİ SORUNU

ARKADAŞLAR 512+256-768 mb rem olur ya bunu hangi işlemci kaldırır.bilmiyorum ve bir sorunumda bilgisayar bazen kendiliginden kapanıyor. işlemcinin üzerine bakıyorum yazılardan hiç bişe anlamıyorum amam sorunun işlemcide oldugunu biliyorun çünkü benim bilgisayarda 512 ile 256 rem takılı siz bunu kaldıracak işlemciyi bana tüm bilgileri ile söylermisiniz

K

Kayıtsız Üye

Misafir
bisey sorucam

peki arkadaslar 2 gb ram almayı düsünüydm we islemcimle uyumsuzluk yasama gibi bi durum war mı?
warrsa islemcim en az kac olmalı?

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isterseniz 4 GB takın hatta dual destekliyorsa 8 GB takın (ama anakartının kitapçığını okuyun desteklediği miktar için)
Bilgisayarın kapanması işlemci büyük ihtimalle tam oturmamıştır aşırı ısıdan kapanıyordur. Word aç binlerce satır copy past yap işlemciyi ısıt kapanırsa anlaki işlemciyi iyi takamamışlardır. XP için en aşağı 1 GB ram takmaktır eğer tasarım vb. yapıyorsanız. bendee 1 GB vardı 256 mb si yandı geçen şu an performansata büyük düşüşler hissediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5