2 Bin Civarında Minecraft Oyuncusunun Hesap Bilgileri Çalındı!

Esm3H

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Eylül 2014
Mesajlar
74
Reaction score
0
Toplamda 5 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesinde barındıran Minecraft’la ilgili Türk oyunseverleri de tedirgin edecek bir haber geldi. Yaklaşık 2 bine yakın Minecraft kullanıcısının hesap bilgileri internete sızdırıldı. İnternette yayılan bu bilgilere ulaşan kişiler, kullanıcılara ait hesapları izinsizce kullanarak normalde para ile satın alınan oyunlara yasadışı yollarla sahip olabiliyor.

Saldırıların hangi yöntem kullanılarak ele geçirildiği şimdilik belli değik. Fakat hekerların, oyunu oynayan kişilerin klavye hareketlerini takip eden keylogger sayesinde bilgilerini ele geçirmiş olabileceği söyleniyor. Diğer bir seçenek ise daha ürkütücü. Oyunun yapımcısı olan Mojang’ın sunucularına yapılan saldırı sonucu hesaplar ele geçirilmişse, söylediğimiz rakamların dışında milyonlarca kullanıcının hesap bilgileri ele geçirilmiş olabilir.

32.jpg

Eğer sunucu üzerinden hesaplar ele geçirildiyse saldırıyı yapan kişiler, milyonlarca kullanıcının bilgilerine sahip olduklarını kanıtlamak amacıyla 2 bin dolayında hesabı yayınlamış olabilirler.

Mojang’tan konuyla ilgili şu an bir açıklama gelmedi. Size de inceden bi tırsma geldiyse şimdiden şifrelerinizi sıfırlamanızda fayda var.

» KAYNAK : Chip Teknolojisi
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst