İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Firmadan Şikayetçiyim

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıdaki 2 firmadan çeşitli nedenlerden dolayı şikayetçiyim.

1)Siemens Ankastre ürünleri ve Bursa teknik servisi

Siemens firmasından vitra seramik ocak ve davlumbaz satın aldım,

Ocağın sorunu => İlk kullanımda dahi çıkmayan lekeler oluşmaya başladı, teknik servisi çağırdık normal dediler fakat normal değil arkadaşlarımda farklı bir markanın aynı tür ocağını kullanıyor fakat hiç sorun yaşamıyor...

Yemek pişirmeyi çok seven biriyimdir fakat bu ocağı aldım alalı yemek pişirmekten soğudum, tencereler ocağın üzerinde kayıyor tencereler buz pateni yapıyor ocağın üzerinde berbat bir şey, kesinlikle vitra seramik ocak tavsiye etmiyorum, ben yandım siz yanmayın.

Davlumbaz Sorunu => Davlumbazı sonuna kadar çalıştırdığım halde evde hep yoğun yemek kokusu kalıyor sanki hiç davlumbaz çalıştırmıyormuşuz gibi.

Siemens Teknik Servisi => Bursada ikamet ediyorum, Bursa'da 2 farklı Siemens servisi varmış ikisinden de hizmet aldım hizmet kalitesi berbat, adam geliyor sanki dünyayı kurtaran adamın oğlu bir artistik görmeniz lazım, kulağında bluetooth kulaklık hiç arayan soran yok ama kulaklığı takmış :)

Başka bir adam geldi o da çok artist, adamdan rahatsız olduğum için bir sonraki teknik servis talebimde başka eleman göndermelerini istedim aynı adam geldi hayırdır inşallah dedim adam intikam almaya gelmiş :) neden beni şikayet ediyorsunuz diyor birde dikleniyor yine hava 1500 :)

Gelen adam ocakda sorun yok bir daha sorun olmayan ürünler için teknik servis çağırırsanız ücret ödemeniz gerekir dedi o anda Siemens benim için bitti, Arçelik çamaşır makinam var bir ara 10 günde bir servis çağırıyordum :) bir daha teknik servis çağırırsanız ücret ödemek zorunda kalırsınız demedi yada para almadı...

Sonuç olarak Siemens ürünlerini tercih ettim mağdur oldum, Siemens tercih etmeyin hele ki Bursa'da ikamet ediyorsanız.

2) Hepsiburada.com ayıplı ürün iadesi

24.08.2010 tarihinde hepsiburada.com internet sitesinden "Vpw Süper Quick Charger 1 Hour Pil Şarj Cihazı+ 4 X 2700 Mah Aa Ni-mh Şarjlı Pil" ürününü satın aldım ürünü ilk kullandığımda sorun olduğunu fark ettim boş pilleri takıyorsunuz 5 dakika sonra şarj tamam diyor ve akımı kesiyor.

Sorun pillerimde mi diye 4 farklı pil ile denedim yine aynı sorunla karşılaştım.

Sorunun olduğunu tamamen anladıktan sonra 27.08.2010 tarihinde hepsiburada.com'a geri gönderdim, onlarda teknik servise göndermişler, 24.09.2010 tarihine kadar üründen hiç haber alamadım, ürünün ayıplı olduğunu anlamak sanki bu kadar zormuş gibi 1 ay beklettiler.

24.09.2010 tarihinde arıza bildirimini kapalı konumuna getirdiler, bu gün 28.09.2010 halen ne paramı geri verdiler nede yeni ürün gönderdiler, telefonla görüştüğümde halen işlemlerin sürdüğünü söylüyorlar...

Tamamen berbat bir durum, altı üstü 10 dakikada tespit edilebilecek sorun için 1 ay 1 gündür bekliyorum ve halen sorunum çözümlenmedi,

Kesinlikle Hepsiburada.com internet sitesinin teknik servisini tavsiye etmiyorum, satana kadar ellerinden geleni yapıyorlar ürün arızalı çıkınca monitörlerimizde göremiyoruz diyorlar, bu bilgiyi merkezimiz biliyordur onlar size bir kaç gün içerisinde email ile geri dönüş yaparlar diyorlar, merkezden gelen mail de şaka gibi ürününüz servise gönderildi yakında çözümlenecek diyor :mad:

------
Ürün alma önce dikkat edin derim, ek olarak kesinlikle gazlı ocaktan şaşmayın :)

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Şikayetvar.com'da Siemens yetkilileri sorunlarla ne kadar ilgileniyor bilmiyorum ama, aratıp bakabilir, ona göre durumunuzu izah ederseniz ilgilenebilirler.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Şikayetvar.com'da Siemens yetkilileri sorunlarla ne kadar ilgileniyor bilmiyorum ama, aratıp bakabilir, ona göre durumunuzu izah ederseniz ilgilenebilirler.

Yanıt yazdığınız için teşekkür ederim,

Şikayetvar.com'a hepsiburada.com ile ilgili sorunumu yazdım, yine çözüm alamadım.

Siemens çağrı merkezini merkezini arayıp söyledim, merkezin elinden gelen servis göndermek servisde bu ürün hatasız diyor fakat ürün hatalı. İki arada bir derede kaldım.

Artık çok da kafaya takmıyorum, Ürün satın alacakların bir kere daha düşünmesi için konu açtım.

X

Xman

Misafir
Ben internetten alışverişe tövbe ettim. Bu ülkede malı alana kadar kralsın ama parayı ödeyip malı aldınmı iş bitiyor, dönüp yüzüne bile bakmıyorlar, en kaliteli firmasıda aynı en dandiğide.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hepsiburada nın yapabileceği birşey değilki satılan ürünler kendi servislerine gidiyor aldığını firmada vardır kötülük...

Bite teknik servisler sanırım bayilik alanların.Bazıları çok güzel bazıları okadar kötü olabiliyorki şaşıyor insan.Ondan tecribe edilmiş yerlerden ve tecrübe edilmiş ürünlerden almanızı tavsiye ederim...

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Ben internetten alışverişe tövbe ettim. Bu ülkede malı alana kadar kralsın ama parayı ödeyip malı aldınmı iş bitiyor, dönüp yüzüne bile bakmıyorlar, en kaliteli firmasıda aynı en dandiğide.

Yanıt yazdığınız için teşekkür ederim,
Yorumunuza katılıyorum fakat internette daha uygun fiyatlı olduğu için internetten alışverisi tercih ediyorum.

Genellikle sorun cıkmıyor, cıktımıda sorun büyüyor.

Hepsiburada nın yapabileceği birşey değilki satılan ürünler kendi servislerine gidiyor aldığını firmada vardır kötülük...

Bite teknik servisler sanırım bayilik alanların.Bazıları çok güzel bazıları okadar kötü olabiliyorki şaşıyor insan.Ondan tecribe edilmiş yerlerden ve tecrübe edilmiş ürünlerden almanızı tavsiye ederim...

Yanıt yazdığınız için teşekkür ederim.

Hepsiburada.com ile görüşmelerimde kendileride teknik servisin sorunu olduğunu söylediler,

Aslında ayıplı ürünü kendileride değiştirebilirler, ornek vermek gerekirse Teknosa'dan aldığınız ürün 15 gün(tam süreyi hatırlamıyorum) içinde arızalanması durumunda anında bire bir değişim yapıyorlar, servise gönderelim demiyorlar.

Teknosa bunu yapabiliyorsa hepsiburada.com'unda yapabilmesi gerekir, ürünün değişim olacağı zaten %100 çünki ürün çalışmıyor, bu sorunu müşteriye yansıtmadan yenisini gönderebilirler sonra hatalı ürünü servise gönderip yenisini servisten isteyebilirler...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hepsiburada ile teknosanın çalışma prensibi farklı teknosada ürünü kendileri depolarlar kendileri satarlar.Hepsiburada da ise firma ile anlaşılır firmanın ürünleri sitede listelenir.Gerisi firmayla halledilir.Sanırım ürünler hepsiburadaya gidiyor ordan yollanıyor...

Yani bozuk diye gönderdiğiniz ürün firmanın teknik desteğine yollanır.Yani firma ürünü değiştirmeden veya tamir edip yollamadan hepsiburadanın yapabileceği birşey yok.En fazla yapacakları , fazla şikayet varsa firma veya ürünü kaldırılır siteden.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Hepsiburada ile teknosanın çalışma prensibi farklı teknosada ürünü kendileri depolarlar kendileri satarlar.Hepsiburada da ise firma ile anlaşılır firmanın ürünleri sitede listelenir.Gerisi firmayla halledilir.Sanırım ürünler hepsiburadaya gidiyor ordan yollanıyor...

Yani bozuk diye gönderdiğiniz ürün firmanın teknik desteğine yollanır.Yani firma ürünü değiştirmeden veya tamir edip yollamadan hepsiburadanın yapabileceği birşey yok.En fazla yapacakları , fazla şikayet varsa firma veya ürünü kaldırılır siteden.

Ürünü kaldırmışlar :)

http://www.hepsiburada.com/siparis_link.aspx?m=6803&sku=OFISVPWCR898&ordernumber=89132773

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Demekki ürün bozuk veya çok şikayet var.Size geri dönüşün geçikmesinin nedenide çok geri yollanma olmuştur ondandır.Yakında pra iadesi gerçekleşir...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aslında ayıplı ürünü kendileride değiştirebilirler, ornek vermek gerekirse Teknosa'dan aldığınız ürün 15 gün(tam süreyi hatırlamıyorum) içinde arızalanması durumunda anında bire bir değişim yapıyorlar, servise gönderelim demiyorlar.

Teknosa bunu yapabiliyorsa hepsiburada.com'unda yapabilmesi gerekir, ürünün değişim olacağı zaten %100 çünki ürün çalışmıyor, bu sorunu müşteriye yansıtmadan yenisini gönderebilirler sonra hatalı ürünü servise gönderip yenisini servisten isteyebilirler...

Aslında dediğin gibi değil hocam. Örneğin teknosa da genelde ürünler daha pahalıdır. Darty de öyledir. Ama bu dediğin sorunlar o yüzden olmaz. Çünkü adamlar satmaktan çok malın arkasındalar. Satın alım sözleşmeleri ona göre. Ama diğerleri bu markaların yanında çin pazarı gibi. Ufak tefek ürünler için diğerlerini tercih ediyorum ama büyük fiyatlar için kesinlikle bir parça daha pahalı olsun ama teknosa veya darty den olsun.
Bu arada geçmiş olsun umarım düzelir kısa zamanda.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Aslında dediğin gibi değil hocam. Örneğin teknosa da genelde ürünler daha pahalıdır. Darty de öyledir. Ama bu dediğin sorunlar o yüzden olmaz. Çünkü adamlar satmaktan çok malın arkasındalar. Satın alım sözleşmeleri ona göre. Ama diğerleri bu markaların yanında çin pazarı gibi. Ufak tefek ürünler için diğerlerini tercih ediyorum ama büyük fiyatlar için kesinlikle bir parça daha pahalı olsun ama teknosa veya darty den olsun.
Bu arada geçmiş olsun umarım düzelir kısa zamanda.

Yanıt yazdığınız için teşekkür ederim.

Ürün ayın 24'ünde teknik servisten gelmiş ama halen iade yada yeni ürün gönderimi gerçekleşmedi.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Hepsiburada.com'a gönderdiğim sarj cihazı bu gün geldi,

Koliyi açtım içinden benim gönderdiğim ürün cıktı, ürün halen arızalı.
Müşteri hizmetlerini aradım konu hakkında bilgi istedim bizim monitörlerimizdeki bilgi kısıtlı malesef neden böyle olduğu hakkında bilgi veremicem, siz tekrardan ürünü firmamıza gönderin dedi.

sonuç olarak 1 ay 3 gün boşuna beklemiş oldum aynı ürünü geri gönderdiler.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47

Konuyu özetlemişsin. Kesinlikle bir daha internetten alışveriş yapmayacağım.

X

Xman

Misafir
Hepsiburada.com'a gönderdiğim sarj cihazı bu gün geldi,

Koliyi açtım içinden benim gönderdiğim ürün cıktı, ürün halen arızalı.
Müşteri hizmetlerini aradım konu hakkında bilgi istedim bizim monitörlerimizdeki bilgi kısıtlı malesef neden böyle olduğu hakkında bilgi veremicem, siz tekrardan ürünü firmamıza gönderin dedi.

sonuç olarak 1 ay 3 gün boşuna beklemiş oldum aynı ürünü geri gönderdiler.

Paranla rezil olmak sanırım bunu adı:peh:

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Egemen Bey öncelikle geçmiş olsun. Umarım hatalarını en kısa zamanda düzeltirler. Parayı verene kadar kralsın sonra ne halin varsa gör mantığı çok yanlış bir şey. Bu mantık yüzünden ilerleyemiyoruz. Genel olarak her şeyde var bu. Siyasilerde oyu alana kadar, öğrencilerde sınıfı geçene kadar, satış yaparken parayı alana kadar vb. Umarım böyle gitmeye devam etmeyiz... tekrar geçmiş olsun.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Egemen Bey öncelikle geçmiş olsun. Umarım hatalarını en kısa zamanda düzeltirler. Parayı verene kadar kralsın sonra ne halin varsa gör mantığı çok yanlış bir şey. Bu mantık yüzünden ilerleyemiyoruz. Genel olarak her şeyde var bu. Siyasilerde oyu alana kadar, öğrencilerde sınıfı geçene kadar, satış yaparken parayı alana kadar vb. Umarım böyle gitmeye devam etmeyiz... tekrar geçmiş olsun.

Zaman ayırıp yanıt yazdığınız için teşekkür ederim,

Ürünün sorunu 3-5 dakika çalışıyor sonra aşırı ısındığı için korumaya geçiyor sarjı kesiyor, ama 3-5 dakika sarz ediyor.

Geri gönderip göndermemeyi düşünüyorum, gönderirsem ve 1 ay yine bekletirlerse keske olsaydıda 3 dakika sarz etseydide diyebilirim.Eldeki bulgurdan olmayalım :)

Geri göndermek yada göndermemekte kararsız kaldım :(

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Başka bir yerden geçici olarak temin edebilirseniz gönderin, gelene kadar idare edin onunla.

Çok eski sarz cihazım var 16 saatte dolduruyor idareten onu kullanıcam artık, pazartesi günü tekrar göndermeye karar verdim.

Herkeze teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5