İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 gündür bot gelmiyor siteme

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaslar Wp siteme 2 gundur hiçbir bot gelmez oldu. Nerden anliyorsunuz derseniz bilenler bilir statpress eklentisini kullanıyorum. Bunun nedeni ne olabilir. Siteme bot akını olurdu hiçbir şey yapmadığım halde? Şimdi botlar gelmez oldu?

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
robots.txt dosyasını kontrol et pinglet ve bookmark sitelere backlink ver istersen site adresini ver kontrol edelim

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
arkadaslar robot.txt dosyasınıda şimdi duzenledim ama cok bir değişiklik yapmadim açıkcası gönderebilirim örnek olarak. Bakmak istersenizde.

bitkicel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
robots.txt dosyasında ne gıbı degısıklıkler yapabılırız

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
valla arkadaslar konu guncel halen bot gelmiyor. Anlamiş değilim. önceden de belirttiğim gibi ben WP' nin Statpress istatistik eklentisini kullanıyorum. Eğer bu eklentide hata varsa bilemem tabi? kullanan varsa statprees eklentisini onlar bakabilirler mi hata varmi onlarda botlar yani spiders bölümünde gelen giden gösteriyor mu?

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
1-) Yeni domainlere google her zaman bir şans, verir iyi değerlendirmemiş olabilirsin.
2-) Google'ı kandırmaya yönelik bir harekette bulunmuş olabilirsin (Keyword olayları, kelime ile eşleşmeyen içerik, çalıntı içerik vb.)
3-) Duplicate content (içerik tekrarı)
4-) Google'ın seo mantığına aykırı kod (title'ın 80 karakteri geçmesi, description'a keyword ile aynı kelimeleri/cümleleri yazmak vb.)
5-) Google tarafından yasaklanan sitelerden backlink almak.
6-) Birde google bir süre yeni domainleri sandbox'da tutar. Sandbox'dan çıktı mı?

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Aynı zamanda 2 gündür gelmiyor demişsin telaşlanılacak durum yok,google'da dalgalanma olmuş olabilir..

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
evet 2 gun demiştim ama tarihe bakarsanız daha iyi anlicaksinizdir. Ayrıca ben sadece googel botlarından bahsetmedim bnm siteme bür sürü bot geliyordu aklınıza hangisi gelirse. İnanırmısınız bilmiyorum ama botların gösterimi 4000 e vurduğunu biliorum. Ancak günlük ortalama 1000-2000 bot gelirdi. şimdi yok anormal bir durum tabi bu da?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
yapayim yapmasına da önceden gelipte birden kesilmesi bu nedenden oldugunu pek sanmıyorum oyle olsa hiç gelmezdi herhalde öyle değil mi?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
yok acık onlar eminim o konuda sorun yok yani kardes eminim ama deneyeyim yinede?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
tabiki kardes benim blog sitem yeni değil zaten. Ve en başından beridir yoğun bir akış vardi botlar tarafindan. Ancak işte 2 hafta oldu artık gelmiyorlar. Ayrıca bu sadece google botu için geçerli değil bütün botlar için soyluyorum. Ya statprees eklentisi bozuldu ki pek sanmıyorum. Ya da bir yerde bir hata var. Çözemedim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5