İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Haziran İtalya Ulusal Gün 2011 'de Kutlandı , June 2 National Day of Italy

ByPowerfuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Orjinal Konu : http://www.kokolik.com/ulusal-gunle...1-de-kutlandi-june-2-national-day-italy-3817/

İngilizce Orjinal Metini

National Day of Italy commemorated June 2, 2011

images

This Thursday is the National Day of Italy. Also known as Festa della Repubblica in Italian, this holiday marks the establishment of the Italian Republic on June 2, 1946, by a popular referendum in which the people chose between a republic and a monarchy.

MANILA, Philippines – Traditional events National Day include street parades and a wreath-laying ceremony on the Tomb of the Unknown Soldier at the Vittoriano. The gardens of the Quirinale Palace, seat of the President of the Republic, are opened to the public with musical performances from various military units in Italy.

Bilateral relations between the Philippines and Italy have been warm and friendly. Diplomatic relations between the Philippines and Italy were established on July 9, 1947. On the same Day, a Treaty of Friendship and General Relations was signed in Rome and on December 10, 1948, the treaty was ratified. The RP-Italy Business Council has been promoting trade and investment flow between the two countries. Agreements on investments, labor, and maritime affairs have been concluded, setting in motion intensified bilateral cooperation.

Among the notable agreements between Italy and the Philippines are: a Memorandum of Understanding for cooperation in the field of Defense; an Agreement against the double taxation; an Agreement for cultural and scientific cooperation; and a Memorandum of Agreement for a soft loan on the Agrarian Reform Community Development Support Project in the Autonomous Region in Muslim Mindanao.

We congratulate the people and government of Italy led by Their Excellencies, President Giorgio Napolitano and Prime Minister Silvio Berlusconi, and its Embassy in the Philippines headed by H.E., Ambassador Luca Fornari, on the occasion of its National Day. We wish them all the best and success in all their endeavors.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ
Bu Perşembe İtalya Milli Günü. Ayrıca İtalyanca Festa della Repubblica olarak da bilinen bu tatil olan insanlar bir cumhuriyet ve monarşi arasında tercih popüler bir referandum tarafından 2 Haziran 1946 tarihinde İtalyan Cumhuriyet'in kuruluşundan işaretler.

Manila, Filipinler - Geleneksel olaylar Milli Günü sokak gösterileri ve Vittoriano'ya de Meçhul Asker Mezarı üzerinde bir çelenk atma töreninde yer alıyor. Quirinale Sarayı, Cumhurbaşkanı koltuk, bahçeleri İtalya'da çeşitli askeri birimlerden müzik gösterileri ile halka açıldı.

Türkiye ve İtalya arasındaki ikili ilişkiler sıcak ve samimi olmuştur. Türkiye ve İtalya arasındaki diplomatik ilişkiler 9 Temmuz 1947 tarihinde kuruldu. Aynı gün, Dostluk ve Genel İlişkiler anlaşması Roma'da ve 10 Aralık 1948 tarihinde imzalanmış olup, anlaşma onaylandı. RP-İtalya İş Konseyi iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım akışını teşvik etmektedir. Yatırımlar, iş ve denizcilik işleri Anlaşmaları ikili işbirliği yoğun hareket ayarı tamamlandı.

; çifte vergilendirmenin karşı bir anlaşma, kültürel ve bilimsel işbirliği için bir anlaşma ve Tarım yumuşak bir kredi için bir Mutabakat Anlaşması Savunma alanında işbirliği için bir Mutabakat Zaptı: Filipinler ve İtalya arasında önemli anlaşmalar arasında Müslüman Mindanao Özerk Bölgesi Reform Toplumsal Gelişim Destek Projesi.

Biz insanlar ve İtalya hükümeti tebrik Onların Ekselansları, Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ve Başbakan Silvio Berlusconi, ve Ulusal Günü vesilesiyle HE başkanlığında Filipinler'de kendi Büyükelçiliği, Büyükelçi Luca Fornari tarafından yol açtı. Hepsini çabalarında tüm ve en iyi başarılar diliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5