İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Karakter Domain Alma İpucu

WebCoin

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar Jenerik veya 2-3 karakterli gibi kısa alan adları alıp satıyorum ve bu aşamada kendi geliştirmiş olduğum yöntemlerden bazılarını yayınlamaya karar verdim. Eğer konu ilgi görürse ilerleyen günlerde bu konudaki farklı taktiklerimi de paylaşmayı düşünüyorum.

Şimdi kısa bir alan adı almak için seyretmiş olduğum bir yöntemi sizinle paylaşacağım öncelikle bu konu için yapmış olduğum bir videoyu paylaşmak istiyorum.

2 KARAKTERLİ DOMAİN YAKALAMA

4 aşamada konuyu anlatacağım.

1. Aşama: 2 karakterli alıma müsade eden uzantı buluyorum.

2. Aşama: Tarayıcımdan Online Kelime Üretici sayfasını açıyorum ve burada 1. aşamadaki belirlediğim uzantı ile birlikte karakterler üretiyorum. Örneğin a*.io yazarsam a harfi ile başlayan tüm olası domainler tek tek listeleniyor bana. Yani * karakteri tüm sonuçları döndürüyor.

3. Aşama: 2. Aşamada çıkan sonuçları toplu olarak müsaitliğini araştırıyorum. Bulk domain search veya bulk domain whois tarzında aramalar ile toplu araştırma yapabileceğiniz yerleri bulabilirsiniz ben örnek açısından bir tane veriyim: https://www.101domain.com/bulk_domain_search.htm

4. Aşama: Bu kısım zaten boşta bulunan domaini satın alma kısmı oluyor. Domain'i alırken uygun fiyata bulabileceğim ve güvenebileceğim yerlere yöneliyorum ancak şöyle bir durum var. Bazı uzantılar 2 karaktere müsade etse bile domain firması bu domain'i almaya müsade etmeyebiliyor. Hatta bazıları premium domain diyerek yüksek fiyat çekebiliyor. Pek tabi bu durum nic firması tarafından yüksek fiyat belirlenmesi sebebiyle de olabilir bu yüzden oldukça dikkatli ve araştırmacı olmalısınız.

Ben yukarıda yalnızca örnek bir senaryo verdim. Bu senaryoyu isterseniz çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Orası da sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Sizden istediğim şimdi beni hunharca eleştirin. Çünkü olabildiğince kaliteli makaleler yazmaya çalışıyorum dolayısıyla eleştirileriniz kendimi daha kaliteli hale getirmemi sağlıyor.

Konu linkim: 2 Karakterli Domain Alma Taktiği

Bu konuda ilerleyen günlerde farklı yöntemlerimden de bahsedeceğim bu yüzden isterseniz konuyu takip edebilirsiniz.

ozermertk

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Faydalı bilgi teşekkürler paylaşım için

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5