İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 saatte Adsense hesabına sahip olun Youtube'den para kazanın. :)

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
adsense_youtube.png

Arkadaşlar adsense'den para kazanmak için bir artık web siteniz olmak zorunda değil. Hem çok hızlı adsense hesabına sahip oluyorsunuz hemde bir siteden kazanacağınız kazancın kat kat fazlasına sahip oluyorsunuz..
nasılmı? tabikide Adsense ve Youtube aracılığıyla :)
Ayrıca aldığınız adsense hesabını web siteniz ilede ilişkilendirebilirsiniz.
Aşağıdaki adımları dikkatlice okuyunuz.

Merhaba arkadaşlar. Sizlere 2 ay önce uyguladığım ve bir çok insanında kazanç elde ettiği siteniz olmadan adsense hesabı almanın ve yüksek düzeyde kazanç elde edebileceğiniz yöntemi açıklıyorum.
Normalde adsende hesabı almak kolay olmamakla birlikte iyi hite sahip siteniz olmazsa çok cüzzi düzeyde kazanç elde ediyorsunuz.
Fakat aşağıdaki yöntem sayesinde çok hızlı adsense hesabına sahip olmakla birlikte çokta güzel kazanç elde edeceksiniz..

Öncelikle gmal hesabınızla youtube'ye kayıt olmanız gerekiyor.

kanalımızın ayarlarını yaptıktan sonra 2 veya 3 video yükleyip ortalama 200 veya 300 gösterim yaptıktan sonra adsense başvurmanızı öneririm.

https://www.youtube.com/user/kanaladı olarak kanalımıza giriyoruz ve aşağıdaki resimde olduğu gibi

youtube-kay%C4%B1t-olma-1-300x120.png

yukarıdaki resimde sağ tarafta işaretli olan Düzenle’ye tıklatalım
youtube-kay%C4%B1t-olma-2.png

yukarıdaki resimde belirttiğim gibi dolduruyoruz ülke kısmını ise Amerika, Almanya İngiltere vs seçiyoruz ve uygula’ya basıyoruz.

youtube-kay%C4%B1t-olma-3.png

bundan sonra sağ üst köşede ismimizin üstüne tıkladığımızda yukarıdaki resimdeki alan açılacak ve burdan ayarlar(youtube ayarları) tıklıyoruz.

youtube-kay%C4%B1t-olma-4.png

ayarlara girdikten sonra sol tarafta para kazanma menüsüne tıklıyoruz ve yukarıda işaretli olan Hesabımı Etkinleştir yazısına tıklıyoruz.

youtube-kay%C4%B1t-olma-5.png

yukarıdaki resimdeki gibi üç kutucuğuda işaretleyip Kabul Ediyorum yazısına tıklıyoruz.

youtube-kay%C4%B1t-olma-6.png

bütün adımları tamamladıktan sonra artık youtube hesabımız para kazanmaya etkin sonrasında yukarıdaki resimde olduğu gibi tekrar para kazanma menüsüne tıklayıp Ödemem nasıl yapılacak yazısına tıklayıp altında açılan adsense hesabını ilişkilendirme yazısına tıklıyoruz.

youtube-kay%C4%B1t-olma-7.png

yukarıdaki adımı uyguluyoruz.

youtube-kay%C4%B1t-olma-8.png

eğer daha önce edsense hesabınız varsa evet mail giriş bilgilerini kullana tıklıyoruz yok ise Farklı veya yeni bir hesabı kullanın yazısına tıklıyoruz

yukarıdaki bütün adımları yaptıktan sonra youtube ile ilgili bütün ayarları tamamlamış olduk burdan sonrası adsense kayıtı ile ilgili

yukarıdaki bütün adımları tamamladıktan sonra yaklaşık 3 gün ile 1 hafta arasında youtube adsense kayıtınızın onaylandığı maili gelecek ve bu mailden sonra yüklediğiniz videolarda reklam görünmeye başlayacaktır.

Videoları Reklam Görünmesi için yapılması gerekenler

Bütün adımları tamamladıktan sonra aşağıda resimli anlatımları tek tek yapalım.

youtube-x-kay%C4%B1t-olma-10.png

video yöneticisine girip sol taraftan yüklenenler menüsüne giriyoruz.Burada yüklediğimiz videolar çıkıyor ve yukarıda işaretli olan gir $ işaretine tıklıyoruz.

youtube-x-kay%C4%B1t-olma-11.png

burada ayrıca kanal ayarlarında varsayılan ayarlar kısmında para kazanma seçeneğini seçerseniz her video yüklediğinizde oto olarak para kazanma aktif olacaktır. her video için ayrı ayrı aktif etmenize gerek yok. ( Etiket, açıklama vs ) bir çok ayarı burada varsayılan ayar yaparak kolaylık yaratabilirsiniz.

sonrasında yukarıda işaretli olan kutucuğu işaretleyip Değişiklikleri Kaydet seçeneğine tıklıyoruz.

yukarıdaki işlemlerden sonra video incelenecek ve reklam gösterimine açılacaktır.

Önemli Uyarı: 2 adet gmail hesabı açınız ve youtube'ye farklı bir gmail ile üye olun adsense'ye ise farklı bir mail ile üye olun. eğer yarın bir gün telif hakkı gibi her hangi bir sebeble kanalınız kapanırsa adsense'niz zarar görmesin.

Dip Not: Kısa süre önce youtube türkiyeki kullanıcılara reklam gösterimini kapattı. reklamınız aktif görünüyor ama siz yani türkiye'den giriş yapanlar reklamı göremiyor fakat yabancılar görüyor. Bundan dolayı Yabancı içerikli kanal açmanızı öneriyorum.. Yabancıların videonuzu izlemesini sağlayınız.

Bol kazançlı günler dilerim.

Sorularınızı başlık altında yazabilirsiniz..

ALINTI: http://www.turkiyeforumlari.com/2_s...hip_olun_youtubeden_para_kazanin-t516773.html

metindemirr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben zaten google adsense üyesi ve google+ profilim vardı. Youtube üyeliğimde eskiden beri vardı. Youtube kazanç sisteminne girmek benim için çok kolay oldu ama, para kazanabilmek için mutlaka özgün videolar yüklemeniz gerekmektedir.

Ayrıca sürekli ve çok miktarda izleyiceler tarafından popüler olabilecek videolar seçebilmeniz çok önemlidir. Eklediğiniz videoların youtube arama morunda en önlerde çıkması içinde, doğru arama kelimelerini bulabilmeniz lazım. Örneğin alıntı bir video 1 haftada 40.000 tıklama aldı ve bana 8$ para kazandırdı. Bu tek bir videoydu. Fakat ne yazıkki, alıntı olduğu için sahibi tarafından farkedilip bu yüzden aldığım ihtarlarla kanalım kapandı.

Kazandığım para yanmadı. Google Adsense hesabıma aktarıldı. Yeni bir kanal oluşturup daha dikkatli bir şekilde videolar ekleyerek para kazanmaya çalışıyorum.

Bütün bunları yapabilmek benim için çok kolaydı çünkü,zaten uzun yıllardır youtube üyesiydim ve videolar ekliyordum. Zaten adsense üyesiydim ve hesabımı kolayca bağladım. Fakat ilk defa yapacak kişiler için bayağı zor ve karışık bir iş olabilir. Başlangıç için yardım ve eğitim almak isteyenler, buraya tıklayabilirler.

Youtube ile para kazanılırmı? diye soranlara bu konuda bilgilendirme amaçlı bunları yazabildim ancak. Yazdıklarım umarım işinize yarar.

hwkeye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm anaxagoras bende senin gösterdigin gibi düzenle diye birşey cıkmıyor
yardımcı olabilirsen sevinirim...

HamzauA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeşim Video Yüklediğimde bazı müziklerden Telif İhlali alıyorum ama kabul ediyorum hesabıma bu yüzden zarar gelir mi ?

bysasa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesabınız bir süre sonra kapanır kabul edilen içeriklerle ilgili kazanç sağlayamazsınız ...

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
slm anaxagoras bende senin gösterdigin gibi düzenle diye birşey cıkmıyor
yardımcı olabilirsen sevinirim...

yeni kanal sistemi farklı evet. eğer halen daha yapamdıysanız yardımcı olmaya çalışayım.

Kardeşim Video Yüklediğimde bazı müziklerden Telif İhlali alıyorum ama kabul ediyorum hesabıma bu yüzden zarar gelir mi ?

kabul etmeniz ileride sıkıntı doğurabilir mahkemelik olabilirsiniz.
telif ihtarı verilen videoları silmenizi öneririm.

kusura bakmayın geç cevap verdim ama..

nochi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben youtube ve Adsense den hesap aldım videoları yükledim yaklaşık 1 ayda videoların toplamı 70 gösterim aldı ancak adsense hesabımda ve youtubeun analytics bölümünde reklam gösterimleri hala 0 neden gözükmüyor anlamadım bilen varmı arkadaşlar ?

metindemirr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaptığınız videoya eklediğiniz müzikler telif ile koruma altında olduğundan dolayı, video eklemesi yaptığınzda çift taraf eşleşmesi telif ikazı gelebiliyor. Bu durumda bir kaç video olması halinde kanalınız kapatılır. Bu sıkıntıya düşmemek için, youtube içinde telif gerektirmeyen müzikler bulunuyor. Bu müzikleri videolarınıza ekleyebilirsiniz.

--IYINET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan mesaj 10:59 -->-> Daha önceki mesaj 10:58 --

bu süre ne yazık ki bazen iki ayı bile geçebiliyor. Daha sonra gsterimleri görebileceksiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5