İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2. Sıradayken İndex Silindi

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bir eskiden kullanılmış bir domaini satın aldım ve site kurdum, şimdi eski urlleri görüyor ve not found hatası veriyormuş, bu hata kısa bir süre önce çıktı sanırım açtığım konular aynı anda indexlenirken 3 gündür indexlenmeyen bir duruma geldi.Bir konum 2. sıradayken şuan aramlarda görünmüyor bu sorunu nasıl çözerim, eski bağlantıları siliyorum düzelir mi?

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gerçekten moralim bozuldu günlük arama hacmi 600 olan bir kelimde 2. sıradayken şuan o aramada çıkmıyorum.. Bunun yanı sıra index almıyorum, google bot uğruyor saatlerce kalıyor hiç bir şey yapmadan çıkıp gidiyor.Yapmam gerekenleri adım adım söyleyerek sorunu çözmemde yardımcı olursanız sevinirim.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Eğer domaini yeni alıp direk site kurduysan birkaç gün daha bekle derim

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
11.günüm bu kadar hızlı index alırken böyle olması garip.Hiç index almasam bende bekleyeyim düzelir derim fakat denemek için açıp 3dk içinde sildiğim konular bile index almıştı.

Ekleme: --
Google bu bozuk bağlantılarla uğraşıyor olabilir mi yaklaşık ulaşılamayan 450 bağlantı var?

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Metin2 Private server üzerine diğer sitelerle benzer olan fakat özgün olan yazılar eklemiştim, bu pandaya girmeme neden olur mu?

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
6 ay boyunca kullanmadığım ve tüm linkleri googledan silinmiş domaine site kurar kurmaz 3 sn gibi bir sürede index almıştı. Yani hızlı index almak mesele değil.

Webmaster tools ayarlarından google bot ayarlarını kontrol edin, google önizlemesi yapmayı deneyin eğer bu ikisinde de sorun yoksa birkaç gün daha bekleyin google abi işleri düzenler.

Metin2 Private server üzerine diğer sitelerle benzer olan fakat özgün olan yazılar eklemiştim, bu pandaya girmeme neden olur mu?
Sanmam, öyle olsaydı sana kadar bir sürü site silinirdi.

Yalnız backlinkler varsa onları temizlemen iyi olur

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende katılıyorum, hızlı index almak değil iyi yerlere yerleşerek index almak meseledir.Fakat 3 gündür hiç birşey indexlenmedi anlayamıyorum.Bu bozuk bağlantılarla alakalı sanırım bağlantıları silmek için ekledim ne kadar sürede silinir tahmini?

Ekleme: Backlinkleri nasil temizleyebilirim, ayrıca google bot gibi tarada bir hata çıkmadı fakat önizlemede sayfamda flash vs olduğu için anasayfa 3 resimdede farklı çıktı.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5

Bende katılıyorum, hızlı index almak değil iyi yerlere yerleşerek index almak meseledir.Fakat 3 gündür hiç birşey indexlenmedi anlayamıyorum.Bu bozuk bağlantılarla alakalı sanırım bağlantıları silmek için ekledim ne kadar sürede silinir tahmini?

Ne dersem yalan olur açıkçası, diğer google servislerine dayarak tahmini 2-3 gün diyebilirim ancak bunu bilen bir arkadaş daha iyi cevaplar.

geçmiş olsun.

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkür ederim ilginiz için daha 11 günlük bir site biraz da buna yoruyorum google yeni siteleri biraz yüceltiyor sonra güncellik korunmassa çakıyor aşağı gözlemlerim böyle :D

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
zamanında benimde öyle olmuştu.Özene bezene yazdığım bir yazı ilk sayfada 4. sırada çıktı aradan 2 gün geçti bir baktım 2. sayfaya gitmiş.Aradan 1-2 hafta geçtiğinde ise ilk sayfada ikinci sırada çıktı yazım.Yani biraz bekleyin mutlaka düzelir

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim sorunum aşağı düşmek de değil, o index şuan silindi :S

Ekleme: Arkadaşlar bu bulunamayan urller index almayı yavaşlatıyor hatta durduruyormuş, silme işlemini başlattım gün içerisinde düzelir umarım.R10 da duydum bu arada kaynak olsun.

hezgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geri gelicektir siz şevkinizi kaybetmeden siteye gösterdiğiniz özeni aynen devam ettirin ve biraz sabredin :)

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
.htaccess için bir kod girmen gerekiyordu eski linkleri silmek için forumda aratırsan bulursun.

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Eski indexler silinecek ,yenileri eklenecek.
Verim almak uzun sürer.

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yenilerin birçoğu eklendi 1-2 günde indexliyor ve bu uzun bir süre, eski indexleri webtooldan sildim 2 gün oldu silinmediler, robots txtye bir kod mu eklemem gerek bunun haricinde

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Hocam webtoolsdan indexleri nasıl silebiliyorsun. Google 4000 küsür sayfa yı bulamadım diye seriyor önüme. 3. sırada olduğum kelimede 2 sayfaya kadar düştüm bu yüzden.

Htaccess meselesine gelince eski indexleri 301 ile anasayfaya yönlendirebilirsiniz belki ancak benim gibi 4000 sayfan varsa bunu yapmak işkence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5