İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

20 yazıda 80mb kullanım?Bir wp sitesi için ne kadar host lazım?

!whp!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Arkadaşalar blogumda henüz 20 yazı var ve 80 mb i doldu.Bu beni endişelendiriyor.Hostum 750 mb.Yani yazı başına 4 mb.750 mb 185 yazı yazılıyor.Bazı sitelere bakıyorum 200-300 yazı 500 mb alanla idare ediyorlar?Bunu nasıl başarıyorlar?

Ekleme: yardim?

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Konu başına kaç tane resim yüklüyorsunuz? Ve yüklediğiniz resimlerin boyutu nedir? Çünkü 20 konu için 80 mb yer tutuyorsa, bir resim 4 mb a denk geliyorki bu imkansız gibi bişey.Siz videolarıdamı ftp nize yüklüyorsunuz?

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Yazılardan ya da resimlerden kaynaklanmıyor, videoları kendi ftp'nizde tuttuğunuz için. Bu trafiği de çok etkiler..

X

Xman

Misafir
Yahu arkadaşlar 20 tane yazı 1 mb bile tutmaz, bu arkadaş wp dosyalarını havayamı yükledi :D bir kişide uyanmıyor içinizden :D wp dosyaları, eklentisi vs.. 70 küsür mb zaten...

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Yahu arkadaşlar 20 tane yazı 1 mb bile tutmaz, bu arkadaş wp dosyalarını havayamı yükledi :D bir kişide uyanmıyor içinizden :D wp dosyaları, eklentisi vs.. 70 küsür mb zaten...

Uyanamadık yaw niye kızıyorsun :) Ama verdiğimiz bilgilerde yol gösterir arkadaşa en azından :)

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38

Mantıklı ve haklı bi yaklaşım. Ama sistemin o kadar yer kaplayacağını sanmıyorum.
Wordpress 11-12 mb, ekstra eklentiler ve diğer ıvır zıvırlar en fazla ne kadar eder?

X

Xman

Misafir
Arkadaşın veri tabanı maximum 1 mb şu an, geri kalanı sistem dosyaları, wp den başka bir şeyler daha yüklediyse bilemem.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5