İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2012 Filmi Türkiyede Rekor Kırdı

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
'2012' Türkiye'deki yabancı filmler arasında bugüne kadarki en iyi açılışı yaptı

Roland Emmerich'in yönetiği, ''2012'' adlı film, Türkiye'de tüm zamanlar en iyi yabancı film açılış hafta sonu hasılatını elde etti. Warner Bros Türkiye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 13 Kasım Cuma günü vizyona giren film ilk 3 günde 3 milyon 507 bin 405 TL hasılata ulaştı.

Bu rakam ile tüm zamanlar en iyi yabancı film hafta sonu hasılatını elde eden film, ABD'de de yine gösterime girdiği ilk 3 günde yaklaşık 65 milyon dolar hasılat ile hafta sonu en çok izlenen film unvanını kazandı. Film tüm dünyada, ilk 3 günde yaklaşık 225 milyon dolar hasılata ulaştı.

Independence Day ve The Day After Tomorrow gibi filmleriyle tanınan yönetmen Roland Emmerich'in hem yönettiği hem de senaryosuna katkıda bulunduğu ''2012''de, asırlar önce yaşayan Maya uygarlığının takvimi doğrultusunda 2012 yılında yaşanması beklenen kıyamet konu ediliyor.

Görsel efektleriyle dikkat çeken filmin başrollerinde John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet, Oliver Platt, Thandie Newton, Danny Glover ve Woody Harrelson yer alıyor.

AA

sozen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aslında hep bilindik senaryolar ancak yinede insanın gidesi geliyor işte, muhtemelen yarın olmadı Çarşamba bende gidecem ;)

hd kalitesinde internete düşünce indirmeyi düşünüyorum.
+ sinemanın tadını vermez bence...

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
filmi izledikten sonra devlet adamları ve zenginlere farklı bakar oldum :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Filmi izledim, özel efektler müthişti ama oyunculuk ve hikaye klişelerle doluydu. Sırf özel efektleri için izlenir ;)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak ettiğim bir film özellikle görsel anlamda.
İzleme şansını elde edemedim ama bu akşam izlemeyi düşünüyorum.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
korsan olarak indirip izlemeyi dusunuyorum :)

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar filmi gece seansında izledim çıktığı gün.
Efekt manyağı oldum desem yeridir =)
Sinemadan cıktım yere basamıyordum ayağımın altı kayacak, çatlayıp gidecek diye.
Ne diyoruz tabiki KV - Gladio çıksın da izlesek diyoruz =)
İskender'in yerini hiçbirşey tutmamaz. :p

P.S.: Filmi gidin izleyin o başka mevzu.. İndirmeye ugrasmayın sinemada izlenecek bir film..

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görsellikte adamlar uçmuşlar. İzlenmesi tavsiye edilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5