İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2012 Kaliteli Reklam Firması Listesi

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,

Burada sizilere, benimde çalıştığım/çalışmakta olduğum firmaların listesini paylaşacağım. Düşünmeden kullanabilirsiniz. Hepsini kontrol ettim sağlam firmalar. Trafiğiniz düşük veya içeriğiniz değersiz ise bir çoğu sitenizi red edebilir.

Yerli Olarak;
* ReklamStore (Paranız kalmaz, düzenli ödeme yaparlar. Destekleri iyidir ama eCPM rate'leri düşüktür.)

Yabancı;
* AdBrite (Türkiye için az reklam seçeneği var)
* Chitika (USA ve Canada ağırlıklı trafiğiniz varsa iyi kazanabilirsiniz.)
* AdNetwork (Sistemlerinde bazen problem oluyor.)
* Bidvertiser (Global çapta reklam çıkabiliyor ama CPC rate'i düşük, dönüşüm puanından ne gelirse oradan asıl para geliyor.)

eCPM çıktıktan sonra publisher'ın %90'ı isyan ediyor ama bir de üye başına yok alışveriş başına ücret gibi saçma bir reklam sistemleri var.

Banane kardeşim senin sitendeki üyeden veya satıştan. Ben sana müşteriyi gönderirim. Sen düzgün bir içerik, ürün, kampanya sunamıyorsan, benimle ne alakası var? Ben bu tür siteler ile çalışmama kararı aldım ve çalışacağımıda düşünmüyorum.

Firma ile CPC veya CPM üzerine anlaşabilirseniz iyi kazanabilirsiniz ama unutmayın size ne öderlerse ödesinler mutlaka kazancın en az %40'nı kendilerine alıyorlar. Ki bu oran yerli pazarda %85'lere kadar çıkıyor.

Çok az kaldı merak etmeyi, kaliteli içerik sunanlar için iyi planlarım var. Hepinizi kurtarıcam bu esaretten :zıpla

İyi Çalışmalar. :harika:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5