İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2k Gösterime 0,3 - 0,5$ getiri :(

snnkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
www.facebookcu.org sitemde günde ortalama 1,5k ile 2k arasında gösterim oluyor, her geçen gün daha da fazlalaşıyor.

Fakat sorunum şu : tekil girişe göre tıklama oranım bayağı düşük.

reklamları yerleştirmem yanlış mı? siz olsanız nereye yerleştirirdiniz? veya başka bir şeçenek var mı :)

teşekkür ediyorum.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
valla aynı sorun bendede var hit bayağı iyi ama tık oranı çok düşük :(

aselim84

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site tasarımı bana çok karışık geldi açıkçası.

silverking

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşım siteni biraz inceledim ve senin için analiz yaptım forumda uzun süredir yoktum senle açılışı yapayım dedim :) siten biraz karışık gibi gözüküyor ama aslında bundanda faydalanabilirsin senin için resimle hangi alanlara neler yapabilceğini belirttim aşağıdaki resme bakarsan inceleyebilirsin.

facebookcuorganaliziyin.png

NO1
buraya bağlantı birimi ekle dememin sebebi insanlar en çok sol taraftaki linklere veya menülere tıklarlar oraya 200 genişliğinde bi bağlantı birimi koyman yararlı olabilir.

NO2
menülerin altına 468x15 bağlantı birimi koy dememin sebebi insanlar üstteki menülerle fazla uraşmıyolar ama senin içeriğin üstündeki menü bağlantı birimi için çok ideal.

NO3
600x120 reklam birimin orda klasın dememin sebebi sitende en iyi oraya oturuyo ve çok güzel bir seçim yapmışsın o reklam biçimiyle ama NO1'de dediğim gibi üstündeki bağlantı birimini sol üst tarafa geçirirsen aynı hizzaya daha çok getirisi olabilir.

NO4
no4'te 300x250 veya 336x280 reklam birimi kullan dememin sebebi hem konuyla alakalı reklam çıkar hemde kullanıcılar konunun üstündeki reklamlara mütiş tıklama potansiyeli vardır.

İncelememe göre ben böyle izlenimler edindeim bunlar benim şahsi görüşümdür sitenin mavi rekli olmasıda reklam tasarımında + bir avantaj önemli olan reklamlarında tasarımla uyumla olması. bunları bir tavsiye olarak görebilirsin sonuçta ben profosyonelim demiyorum veya bu işi parayla yapmıyorum.

yardımcı olabildiysek ne mutlu bize :)

snnkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşım siteni biraz inceledim ve senin için analiz yaptım forumda uzun süredir yoktum senle açılışı yapayım dedim :) siten biraz karışık gibi gözüküyor ama aslında bundanda faydalanabilirsin senin için resimle hangi alanlara neler yapabilceğini belirttim aşağıdaki resme bakarsan inceleyebilirsin.

facebookcuorganaliziyin.png

NO1
buraya bağlantı birimi ekle dememin sebebi insanlar en çok sol taraftaki linklere veya menülere tıklarlar oraya 200 genişliğinde bi bağlantı birimi koyman yararlı olabilir.

NO2
menülerin altına 468x15 bağlantı birimi koy dememin sebebi insanlar üstteki menülerle fazla uraşmıyolar ama senin içeriğin üstündeki menü bağlantı birimi için çok ideal.

NO3
600x120 reklam birimin orda klasın dememin sebebi sitende en iyi oraya oturuyo ve çok güzel bir seçim yapmışsın o reklam biçimiyle ama NO1'de dediğim gibi üstündeki bağlantı birimini sol üst tarafa geçirirsen aynı hizzaya daha çok getirisi olabilir.

NO4
no4'te 300x250 veya 336x280 reklam birimi kullan dememin sebebi hem konuyla alakalı reklam çıkar hemde kullanıcılar konunun üstündeki reklamlara mütiş tıklama potansiyeli vardır.

İncelememe göre ben böyle izlenimler edindeim bunlar benim şahsi görüşümdür sitenin mavi rekli olmasıda reklam tasarımında + bir avantaj önemli olan reklamlarında tasarımla uyumla olması. bunları bir tavsiye olarak görebilirsin sonuçta ben profosyonelim demiyorum veya bu işi parayla yapmıyorum.

yardımcı olabildiysek ne mutlu bize :)

hay ağzına sağlık :) kesinlikle katılıyorum. yer seçimleri ve ilgili reklam alanları çok doğru belirtmişsin.

en kısa zamanda dediklerini yapıcağım. konu kapatılabilir.

1 haftalık deneme yapayım dediğin gibi :) tekrar konu açıcam.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sayın silverking, klavyenize sağlık bu kadar güzel anlatmışsınız, işte iyinet farkı dedim incelemelerinizi okurken :)

Sayın snnkk, sonuçları yazarsanız ilerleyen günlerde sevinirim :)

iyi forumlar herkese :harika:

silverking

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sayın silverking, klavyenize sağlık bu kadar güzel anlatmışsınız, işte iyinet farkı dedim incelemelerinizi okurken :)

teşekkürler kardeş, elimden geldiği kadar herkese yardım etmeye çalışıyorum tabiki karşılığında bişey istemeden yoksa ondanda hayır gelmez :)

snnkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6

önümüz salı günü ( bir haftalık ) sonuçları göstericem umarim bir fark olur :)

snnkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
temayı ve reklam seçeneklerini komple değiştirdim ve kazancım günlük 3 $ ile 5$ arasında değişiyor artık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5