İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

3 Harfli Domain Çılgınlığı

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yatırım ,ilerde ne olacağı bilinmez bende aldım işte 1 ay içinde 100 den fazla domain bi 3-4 yıl tutup satmayı düşünüyorum onları
Onu bi' unut bi' kere ben 3 ay önce mi ne script yazdım php aaa-zzz arası tüm .com ve .net lere whois çektim hepsi alınmış :D Şansına küs yani hehe..

o script duruyosa banada yollarmısın böyle scriptlar vardı bende ama onlar bi işe yaramadı

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yatırım ,ilerde ne olacağı bilinmez bende aldım işte 1 ay içinde 100 den fazla domain bi 3-4 yıl tutup satmayı düşünüyorum onları

o script duruyosa banada yollarmısın böyle scriptlar vardı bende ama onlar bi işe yaramadı

Yenisini yazıyorum bitirip değerli domainleri aldıktan sonra scripti sana da yollarım :D

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya p61.net gibi birşey boştu yazıyor yabancı bir sitede. arattırdım. panasonic markası. Allah dedim hemen alıyorum. baktım kapmışlar :(

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimyasal formülleri alın bence çok arattıran çıkar :D

C5H11OH ne para dönüyor bu sektörde var yaa üfff :)

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla trendi ve adı geçtiği sitelerin yüksek oldugu hiçbir domain kalmamıs. boş domainleri listeleyen bir sitede baktım. 13 tane kadar domain buldum. hepsini google'da arattırdım. 2 ile 4 milyon arası sonuç çıktı. Ancak 13 domainde dolu. Site guncellenmiyordu herhalde uzun suredir. Hepside ab1.net gibi sonu net ile biten domainlerdi.

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 3 harfliler bitecek sıra 4 e gelecek şimdiden 4 harflilere bakalım biz en iyisi.Onların bulunma sansı daha yuksek :) siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 harflilerden birşey olacagını sanmam. kalkıpta xyzt.com un 5000 $ lar edeceğini düşünemiyorum ama 1 tane de olsa almakta fayda var. baya iyi isimler boşta cünkü

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İleriye yönelik söyledim ben ama yine de belli olmaz.Zaman gösterecek herşeyi elimizde birkaç tane bulundurmak lazım.Sonuçta 5000$ eden domain de zamanında birkaç dolara alındı ama zamanı gelince 5000$ a satıldı..

zırdeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende ilerisi için dedim zaten. anladım demek istediğini ancak yabancı forumlarda okuyorum sürekli. 3 harften yukarısı mükemmel olmadıgı surece o kadar cok para etmez. herkesin ortak görüşü bu. zaten domain satan sitelerde gördüğüm kadarıyla örneğin carsearch.info tarzında jenerik olabilecek domainler iyi fiyata gidiyor. yoksa diğer info uzantılar falan hikaye

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bunlar boştu : ve almadım

COM olsa alırdım elbet :) net ve org icin bence ya simetrik hoş bişi yada anlamlı bişi veya kısaltma olmalı derim.

Resimlerdeki domainler resmin adı olan tarihte boştu . ve kesin iyinet ten birileri almıstır bu 3 harf olayları dönerken :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5