İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

3 kamyonla rekor kırdık

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
thumbnail.php

thumbnail.php

thumbnail.php

Konya'nın Kulu ilçesinden gelen fotoğrafta bir kamyonun üst üste üç kamyon taşıması yeni bir rekora imza attı.

Konya'nın Kulu ilçesinden gelen fotoğrafta bir kamyonun üst üste üç kamyon taşıması yeni bir rekora imza attı. Üzerindeki üç kamyon yüküyle yolculuk yapan bu kamyon çevreye tehlike saçtı.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Nakliye ve Ağır Ticari Araç sektöründe faaliyet gösteren bir firma da çalışıyorum. Hatta en alttaki kamyonun markası olan Scania'nın bayiinde satış temsilcisiyim.

Alttaki iki resim için;

1- Tonaj yasasına göre 3 kamyonun üstüste olması tonaj haddini geçmiyor.
2- Uzunluk yükseklik gibi yasal sınırları aşmıyor.
3- Bizim fotoğrafta gözümüz görmüyor ama muhtemelen üstteki kamyonlar dingil aralıklarından spanzet ile stangalara bağlanmış durumdadır.

Konuyu açan arkadaşa sözüm yok ama bunu haber yapan gazeteler de var. Bilmeden sallamak kolay.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Nakliye ve Ağır Ticari Araç sektöründe faaliyet gösteren bir firma da çalışıyorum. Hatta en alttaki kamyonun markası olan Scania'nın bayiinde satış temsilcisiyim.

Alttaki iki resim için;

3- Bizim fotoğrafta gözümüz görmüyor ama muhtemelen üstteki kamyonlar dingil aralıklarından spanzet ile stangalara bağlanmış durumdadır.

Konuyu açan arkadaşa sözüm yok ama bunu haber yapan gazeteler de var. Bilmeden sallamak kolay.

Hocam bende habercilerden duydum :) ilgimi çekti paylaştım.

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
taşıyan araç sanırım 40 ayak, yanlış bilmiyorsam 24 ton taşıma haddi var. üzerindeki kamyonlar taş çatlasa 8-10 ton arası bir yük olur. Yük haddi açısından bir sıkıntı yok, Tabi kasaları boşsa. Tehlikeli bir taşıma değilse polis görse birşey demez :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
geçenlerde arkadaşın düğününe giderken bende görmüştüm, adam aracın arkasına fordu ters çevirip bırakmış :D

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
geçenlerde arkadaşın düğününe giderken bende görmüştüm, adam aracın arkasına fordu ters çevirip bırakmış

İst.'da bu olay çok oluyor o bu değilde aklıma hani ilden ile araba götürüyor ya tırlar 10-15 tane onlar nabıyo acaba..

Meteormta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yakında tırlarıda üst üste koyar biizm insanımız :D yakıttan tasarruf

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Yahu nasıl iş yapıyoruz.İnsan hayatını tehlikeye atmaktan başka birşey değil.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2

Alttaki iki resim için;

ilk resimde kasada (taşıyan hariç yani) 3 diğerlerinde iki var. eğer gerekli güvenlik önlmleri alındıysa ve yasal olarak soun yoksa sorun değil zaten.

yukarda da bu işlerle uğraşan arkadaşımız zaten en ufak sorun yok diyor bilen o.

birsen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
minibüs içine taksi saklayanı okudum

Almanya'da yurt dışına çıkarmak için minibüsün içine taksi saklamışlar ama ters çevirip paketlemişler.Çizilmesin diye de altına battaniye sermişler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5