3 Madde ile Isınan Laptop Nasıl Soğutulur?

ErcanKIZILKOCA

0
Onaylı Üye
Katılım
16 Ağustos 2017
Mesajlar
187
Reaction score
25
Konum
İstanbul
Isınan laptop nasıl soğutulur diyorsanız çözüm burada. Lütfen konuyu dikkatli okuyun ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Dizüstü bilgisayarınız olduğundan çok daha fazla ısınıyorsa bu konu ile hızlıca çözüm üretebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarların ortak sorunlarından biri aşırı derecede ısınması ve vakit zaman kendini kapatmasıdır. Önemli bir çalışmanın veya keyifle oynadığınız oyunun en heyecanlı yerinde bilgisayarınızın kapanması herkes için sinir bozucu bir Mesele… Ancak bu problemi Ufak çözümlerle bertaraf edebilirsiniz.

1. Dizüstü Bilgisayar Neden ısınır ve ilk Yapmanız Gerekenler Neler?
gerçekte bunun çok kolay bir açıklaması var: kifayetsiz soğutma. Fanların arızalı veya işlevini yitirecek kadar pislenmiş olması, CPU’nun üzerindeki termal macunun zamanla yok olması gibi oldukça Çok sebep sayılabilir. İlk yapmamız şart olan bilgisayarın harbiden de Çok ısınıp ısınmadığını, ısınıyorsa sebep ısındığını Denetim etmek.

Bunun için buraya tıklayarak HWMonitor isimli uygulamayı indirebilirsiniz. esna nihayetinde CPUveya GPU‘nun Çok ısınıp ısınmadığını öğrenmiş olacaksınız. Bu ismim çok Mühim nitekim bilgisayarın sana ‘sıcak’ gelmesi aşırı ısındığı mananına gelmiyor.

şayet Denetim ettiğinizde bilgisayarınız Çok ısınıyorsa ilk yapmanız şart olan bilgisayarı kapatmak, bataryayı çıkarmak ve üzerinizdeki statik elektriği boşaltmak. Her ihtimale karşı bir eldiven kullanmanız faydanıza olacaktır.

Bilgisayarın geri panelini söktükten sonra görebildiğiniz her yerdeki tozları yumuşak bir pamukla temizleyin. şayet soğuk hava veren bir kurutma makineniz veya Bilakis çalışabilen bir süpürgeniz varsa bu da Amel görecektir. Çok ısınma CPU kaynaklıysa, termal macunu yenilemekte yarar Mevcut.2. Bilgisayarınızı Katı ve Düz Bir Zeminde Kullanın
Çoğu dizüstü bilgisayar, düz olmayan zeminlerde ağırbaşlı soğutma sorunları yaşatacaktır. Bu manada kendinize bir dizüstü bilgisayar sehpası satın almanız faydanıza olacaktır. İlla ki bu Amel için Hususi üretilen pahalı masalardan almanıza da gerek yok. Buradantıklayın ve göz atın, bambudan yapılmış bir masa da işinizi görecektir.3. En Bilindik ve Etkili Çözüm: Soğutucu
Dizüstü bilgisayar soğutucuları şayet doğru tasarlanmamışsa işleri henüz viran hale getirebilir. Satın alacağınız soğutucunun hava akışını doğru bir şekilde dağıttığından güvenilir olmanız gerekiyor. Sıcak hava yukarı doğru yükseldiği için satın aldığınız soğutucunun arada boşluk bırakacak ve sıcak havayı aşağı üfleyecek şekilde tasarlanmış olması gerek. Bununla beraber ızgaralı bir dizüstü bilgisayarınız varsa edilgen soğutucu tecrübe et, fansız ve kuvvet tüketmeyen soğutuculara yönelmeniz gerekiyor.


KAYNAK: https://www.fullindir.club/blog/haberler/3-madde-ile-isinan-laptop-nasil-sogutulur/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst