30 milyon cep susacak!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R

RSS

Misafir
20100412063722_cep.jpg
Bu ülkede tam 30 milyon cep susacak!

Bu ülkede tam 30 milyon cep aniden kullanılamaz hale gelebilir. İşte o ülke ve sert kararın nedeni.


Meksika'da yeni bir yasa 30 milyon telefon kullanıcısının, telefonlarını çalışmaz halde bulmalarına neden olabilir. Yasanın asıl amacı gasp, uyuşturucu dağıtımı ve fidye gibi olayların önüne geçmek. 2008 yılında Meksika'da kaçırılma olaylarının inanılmaz boyutlara ulaşmasından sonra bu yasanın girişimlerine başlanmıştı. Yapılmak istenense, kimin olduğu belli olmayan telefon hatlarının kayıt altına alınabilmesi...

Ülkede satılan mobil paketlerin çoğu kontörlü hat ve sözleşme gerektirmiyor. Hükümet de insanların sahte kimliklerle kayıt yaptırmasından bıkmış olacak ki herkesi tek tek denetleyebilmek istiyor.

Ancak görünen o ki eğer Meksika'daki suçlu sayısı tahmin edilenin de üstünde değilse birçok suçsuz kullanıcının da telefonları kesilecek.

Ülkenin en büyük cep telefonu operatörü America Movil, hükümetle yaptıkları görüşmelerde, kayıtlı olmayan hatlar için kayıt imkanının son gününü daha ileri bir tarihe itmeye çalışıyor.Kaynak: Veteknoloji
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst