İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

3G testi - Shiftdelete

bilgi

0
İyinet Üyesi
Katılım
23 Eylül 2004
Mesajlar
6,835
Reaction score
171
Konum
►∞
Bir 3G kullanıcısı olarak hayatında herhangi bir devrim olmamış arkadaşımızın.
Turkcell ile değil 20Mbit, çevrede böyle az kullanıma rağmen 2,5Mbit bile olamamış A sertifikalı Tcell.
Vodafone ise daha rezil :(
Avea yok.

Geçtiğimiz gün kullanıma başlanan 3G bağlantısını, farklı servis sağlayıcılar ve farklı mekanlarda test ettik. En fazla hız ne kadar?

3G bağlantısı halkın kullanımına sunulmuş olsa da cep telefonu satıcıları satışların hareketlenmediğiniz söylüyor. 3G destekli cep telefonlarının satışlarının Eylül ayından sonra artacağı tahmin ediliyor. Buna karşın servis sağlayıcılar yoğun ilgiden memnun. Çünkü birçok 3G desteği bulunan cep telefonu kullanıcısı bu servisi kullanmaya başladı bile.

Bizde sizler için farklı mekanlarda ve farklı servis sağlayıcılar ile hız testi gerçekleştirdik. Testimizde Turkcell ve Vodofone servis sağlayıcılarına ait iki farklı telefon hattı kullandık. Taksim ve 4. Levent'te gerçekleştirdiğimiz hız testlerimizi aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz.
http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/93552-3gyi-sizler-icin-test-ettik.html

Not: Unutun siz 3Gnin getireceklerini.
 

alorak

0
İyinet Üyesi
Katılım
14 Ekim 2005
Mesajlar
2,035
Reaction score
1
Konum
Ankara
O değil ama Vodafone'un kontörlü şeyinde günlük limitsiz (250 mb sonrası hız düşüyor epey) 35 kontör, 1 ay 1 gb sınırlı da ayda 175 kontör.. Standart tarife de 1 Kontör /150 KB... Vodafon kontörlü kullanıp konuyu bilmeyenlere küçük bir rehber olsun...
 

Darkart

0
İyinet Üyesi
Katılım
1 Temmuz 2005
Mesajlar
7,037
Reaction score
54
İnsanlar izledikleri şeyleri yorumlamadan, fikir üretmeden hareket ederlerse çoğu zaman sonuç hüsran olur. İnsanlar 3G den ne bekliyor onu bile bilmeden "3G çıktı laaa" tarzında başı kopmuş tavuk gibi oldular.
Gerçi hız problemi normal. Millet buldumcuk gibi işi olanda olmayanda birden abanınca fena trafik yaşanmıştır. Bir kaç ayda biraz daha normale döner. Ama şuda var ki vodafone da zaten 20mbit yok sanırım. Bir yerlerde gördüğüm karşılaştırmada 7.2 verdiği kaldı aklımda.
 

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
20 Mayıs 2007
Mesajlar
6,382
Reaction score
86
bu konuyu okurken vodafone mesaj attı 3G yazıp bişeye gönder detaylar gelsin :) çekiyormuyum napıyosam :p
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst