chat ege.net

4 Büyük tarayıcıda büyük açık!

abuz89

Müptela
Katılım
30 Mar 2010
Mesajlar
3,402
Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Safari kullananlar dikkat! İnternet tarayıcınızın gizli sörf modu sizi tamamen gizlemeye yetmiyor.

Güvenlik araştırmacıları topladıkları kanıtları Usenix Güvenlik Sempozyumu'nda sunacaklar. Bu kanıtlara göre IE, FF ve Safari'de SSL kullanılırken alınan dosyalar fiziksel erişimi olan herkesin ulaşabileceği bir şekilde depolanıyor.

Sertifikalarda da çeşitli sorunlar var. Firefox da tarayıcı geçmişinin bir kısmını cert8.db dosyasında depoluyor. Yani bu özellik tanıtıldığı kadar iyi çalışmıyor. 4 büyük tarayıcı için de detaylar belirlendi, aşağıdaki PDF dosyasında (İngilizce) detayları bulabilirsiniz.

Download: Açık detayları
 

neverland

Şen Üye
Katılım
1 Ağu 2010
Mesajlar
90
Bu açıklar geçmişte vardı,malesef gelecekte de var olacaktır.bu internetin kuralıdır :)
 

neverland

Şen Üye
Katılım
1 Ağu 2010
Mesajlar
90
Kapitalizm demen yeterliydi :D
olayı düz mantıkla basite indirgemen yanlış,bu bilgisayar internet teknolojiyi, kapıtalistler kullanıyorda ,karşı cephe kullanmıyormu,rusya küba ,k.kore vs. onlarda bu işlerde,hele ruslar bu işlerde bayağı ilerde, insanlar ve ülkeler içinde geçerli olan şey, daha çok kazanmak ama hep kazanmaktır:)
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst