chat ege.net sohbet

Site Satış 4 Yıllık Alışveriş Forumu Mükemmel Keyword Domain

FuNch

Onaylı Üye
Katılım
19 Ocak 2008
Mesajlar
165
Site adresi: sadece ciddi alıcılara
Site için istenen fiyat: 11.000 ( 20K'dan bu fiyata düştüm adsense fiyata dahil)
Sitenin aylık getirisi: Aşağıda açıkladım
Sitenin açılış tarihi: 28 Ekim 2017
Kategori, sitenin içeriği nedir: Alışveriş
Günlük hit sayısı: Aşağıya ekran görüntüsü ekledim şu an düşmüş halde 1k civarı
Ziyaretçi kaynağı: %90 Google
Domainin yaşı ve Pagerank değeri: Domain yaşı 4, DA: 16 PA: 31
Alexa Değeri: Global: 230k TR: 5K
Site tüm içeriği birlikte mi satılık, sınırlama var ise neler: Tamamı satılıktır
Hosting dahil midir: İstenirse devredilir.
Banlı olduğu sponsor var mı: domain fb banlı forumda 150 liraya açıyorlar ben gerek görmedim şu an oradan bir hit gelmediği için
Banlı olduğu arama motoru var mı: Yok
Kullanılan yazılımın lisansı satışa dahil mi: Değil
Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem var mı, telif hakkı vb..: Yok

Siteyi alıp büyütecek birisine satmak istiyorum. Bu kadar emek verdiğim sitenin büyüyüp Türkiye'nin en büyük forumlarından birisi olduğunu görmek istiyorum.

Site Türkiye'nin en çok bilinen alışveriş forumudur. Çoğu kişi zaten siteyi bilmektedir.
Site news kayıtlıdır. İçerikler anında index almaktadır. Sitenin içerikleri newse ve keşfete düşmektedir.
Sitenin on page ve off page seosu tarafımdan ayarlanıp yapılmıştır sorunsuzdur. Alacak arkadaşa yol gösterecek şekilde yapması gerekenler anlatılacaktır.
Sitenin hiti şu an 1k civarındadır son 1 yıldaki hit grafiği resimdedir. ( Şu an aşağıdaki resimden daha yüksektir.)

Sitenin ana gelir kaynağı affiliate sistemlerdir. Sitede kasım ayından beri adsense yok, adsense kaldırmadan önce 1,5 yılda 6k gelir alınmıştır sadece adsenseden.
Sitede affiliate ile gearbest'ten aylık 100dolar, banggood ve bluediodan da ürün alıyordum.
Admitad ve trendyol vs gibi firmalarla da affiliate yapılıp bu miktar daha da artırılabilir. Amazon.com.tr ile mailleştik, affiliate sistemlerini devreye soktuklarında bizimle çalışmak istediklerini söylediler. İncehsap vs gibi siteler ile de mailleşildi fakat istediğimiz şekilde bir anlaşma olmadığı için biz anlaşmadık siz anlaşabilirsiniz isterseniz konuşup. Daha bir çok affiliate yapan site var onlarla da çalışabilirsiniz size kalmış.
Üyelerimizden aylık 5k kazananlar var. Hangi firmayı kullandıklarını bilmiyorum açıklamıyorlar çok da anlatmak istemiyorlar galiba gelir kaynaklarını ama şu an affiliate sistemin ne kadar kazançlı olduğunu anlatmama gerek yok sanırım. Bu site ile bunun çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.
Site ile birlikte telegram grubu, sosyal medya hesapları vs hepsi devredilecektir.
Header reklam vs için çok talep oluyor istenirse oraya da reklam alabilirsiniz.
Sorunuz olursa çekinmeden sorun cevaplarım fakat almayacaksanız lütfen sormak için sormayın.
Böyle bir siteyi neden satıyorsun diye soracak olursanız ona da cevap vereyim. Evlendiğim için, zaten günümün çoğunu işim alıyor, işten eve gelince de siteyle ilgilenmekten aileme vakit ayıramıyorum. Eşimle ciddi problem olmaya başladı bu sorun. Bu yüzden siteyi durumu iyi iken hızlıca satıp ailemle ilgilenmek istiyorum.


Siteyi alan arkadaşa satış sonrası ilk zamanlar her konuda destek olabilirim.
Forum dışı iletişim: [email protected]


Fiyat düşürülmüştür. Bu site ile affiliate'den ciddi paralar elde edebilirsiniz. Şu an vaktim olsa ben uğraşacağım satmam bile siteyi. Zaten hali hazırda siteye yine satmayacakmışım gibi bakmaya devam ediyorum. Alacak arkadaş kaldığım yerden hiçbir şey yapmadan sadece affiliate kod ve linklerini ekleyerek devam edebilir.


Edit: Bir müşterinin sorduğu soruları tüm şeffaflığı ile buradan da cevaplamak istiyorum.


1- Siteyi satma sebebinizden yola çıkarak soruyorum. Ne kadar bir zamanınızı alıyor ?
-- Her gün bakmam gerekiyor. Günlük 1 saat civarı vaktimi alıyor. Bu süreyi uzatırsanız o ölçüde geri dönüşü artar diye düşünüyorum. Sitenin iç ve dış seosu iyi durumda olduğu için konu ekledikçe hiti artacaktır. Bu konuda destek vereceğim zaten.


2- Affilate sistemi hakkında çok bir bilgim yok açıkçası. Onu biraz açabilir misiniz ?
-- Affiliate sistemi şöyle oluyor. Trendyol amazon aliexpress gibi sitelerdeki ürünleri sitede tanıtıyorsunuz ve sizin tanıtımınızdaki link üzerinden gidip alışveriş yapıldığında size %5-10 gibi komisyon veriyor. Bu kısımda zamanında 2000 dolar kazanan moderatörüm vardı sitede. Sitedeki üyeler ve moderatörler bu şekilde çalışıyorlar kendi affiliate linklerini paylaşıyorlar.


3- Adsense niye kapattınız fena getiri getirmiyormuş ?
-- Sitenin yazılımını daha profesyonel olan Xenforo ya geçirdim ve bu geçişte kayıp yaşanmaması ve hızlı index alması için siteyi yavaşlatabilecek bütün kodları kaldırdım. Buna reklamlarda dahil. Adsense hesabını da yanında vereceğim ortalama 300 tl adsense getirisi vardır.


4- Aylık kazancını tam hesaplayamadım. Ortalama 6 aylık gelir bilgisini verebilir misiniz ?
-- Üstte belirttiğim nedenden şu an tüm reklamları kaldırdığım için bir getirisi yok fakat ortalama aylık 2k geliri olur reklamlar ve affiliate linkler koyulduğunda. Admitad’ın tek bir kodu var onu eklediğinizde sitedeki tüm linkler sizin affiliate kodunuza dönüşüyor. Benim hedefim affiliate ve ücretli üyelik satışından para kazanmak.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst