İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

468x60 bannerim yerinde durmuyor.yardım pls

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar sitemdeki 468x60 banner yerinde durmuyor..sadece sayfa çözünürlüğü 1024-768 yaptığımda tam yerine oturuyor..diğer boyutlarda sağa sola doğru kayma yapıyor..ne yaptıysam halledemedim..fikir verebilirmisiniz...

adresim http://www.gunumde.com
ana sayfada ,üst bölümde adsense'in altındaki banner.

kod şöyle :

yardımlarınızı beklerim..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sorun bariz belli table sorunu

resimgu3.gif

resimde gösterdiğim sutun üstüne bir tablede ac oraya 2 px lik transparan resimler ekle pencere küçülse bile o düzen bozulmaz

resimdeki gibi haman google areklamının altına veya banner veya altına

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
olmaması imkansız.. sen yapamadın sanıırm bak o reklamının bulundugu yer sol - orta - sag table bir degilmi ayrı ayrımı ayrı ise her table boyutunda yap ayrı ayrı koy..

resimux4.gif

ama söylüyorum reklamın oldugu tablede kopya yap rekalm alanalrı haricinde bagımsız table olursa bir analmı kalmaz

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bakıyorum hemen.

olmaması imkansız.. sen yapamadın sanıırm bak o reklamının bulundugu yer sol - orta - sag table bir degilmi ayrı ayrımı ayrı ise her table boyutunda yap ayrı ayrı koy..

ok..bakıyorum-+ yaptım yine aynı flash banner table da hala sağa doğru kayıyor..

ama bu kodlama doğru değilmi,çünkü aşağıya açılır banner koda Bak: table border="0" style="position: absolute; left: 267; z-index: 0; top: 251" height="33" - sadece ortadaki cell'de bu var..

diğer siteleri hiçbirinde görmedim sadece bende oluyor..acaba html sayfa diye mi böyle ,işin içinden çıkamadım..

neyseki ziyaretçilerin %97 si 1024x768 kullanıyor ,oradan kurtarıyorm..

çok saol başka çare bulabilecekmiyiz..bilmiyorum

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfa yapın pek uygun değil!
Aksi taktirde reklamdan önceki bir taga position:relative, reklamın oldugu style'de position:absolut ve sağdan yukarıdan "0" değerleriyle bu iş halolurdu.
(Relative kendinden sonra gelenleri etkiler çünkü)

Ama reklamın açık halinin bir arada oldugu bi tag yok. Bu durumda mecburen javascriptle çözmen gerek işini.
Sağındaki solundaki boşluklar eşit oldugundan söylede olur: o zmn width:100 align:center verir top değeri nasılsa tüm browserlarda aynı yine absolutle layerımızı oraya kondururduk. ama bu işin kötü yanı- pencerenin boyutunu değiştirdiğinde o anki boyuta göre ortalayacağından diğer şeylerin üstüne gelir

simdi sana önerim su. reklamın 150 200 piksel aşağısına kadar olantabloyu dive al. yada google'u alta reklamı üste al. google ve reklam tablonu bir div içine al.
daha sonra budive position:relative ver. reklam tablonada position: absolute; left: 148; z-index: 99; height:60px;top: 0; ver. (Ama aşağıdaki google'un yüksekliği sanırım flashın acık yüksekliğini kurtarmayacak )

bir örnek yaptım. buradan yola çıkarak uyarlayabilirsin.

Kod:
</div>
</div>

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Bleem Süpersin Çok saol

Bleem Süpersin Çok saol
Bleem Süpersin Çok saol
Bleem Süpersin Çok saol
Bleem Süpersin Çok saol

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Tam Yüklenmemiş gibi

selamlar

sanki tam yüklemeden resim almışsınız gibi...yinede bakacağım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5