İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

48 bin Müslüman Türk Facebook'unu kapatıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

simsir

0
İyinet Üyesi
Katılım
21 Mart 2008
Mesajlar
1,269
Reaction score
17
Konum
Malatya
Allah'a hakaret içeren sayfalar nedeniyle Facebook'ta bir grup kuruldu. 3 gün hesabını kapatacak olan grubun üyeleri hızla artıyor


Allah'a ve Hz. Muhammed'e hakeret içeren sayfaları ısrarla kaldırmayan Facebook 10-13 Nisan tarihleri arasında müslüman kullanıcılar tarafından protesto edilecek.

Türkler'in yoğun olarak katıldığı sosyal iletişim ağı Facebook'ta bir süredir Allah'a ve Hz. Muhammed'e karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar nedeniyle ciddi tartışmalar yaşanıyordu. En son bir kullanıcının Allah ismiyle sayfa açıp, Allah adıyla yanıtlar vermesi nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir kullanıcının internet özgürlüğü bile elinden alınmıştı. İnternethaber.com'un haberine göre, Allah ve Hz. Muhammed'e ilişkin hakaret içeren ve küfürlü sayfaların Facebook tarafından tüm uyarılara rağmen kapatılmadığını veya kapatmak için çok yavaş davrandığını iddia eden bir grup, harekete geçerek Facebook'ta kendi grubunu kurdu.

Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler "10-13 Nisan arasında profilleri kapatıyoruz! Katıl Destek Ol!" diye bir grup kurdular. Grubun dün 23 bin olan üye sayısı bugün 48 bin 168'e ulaştı. Haberin bugün yayına girdiği dakikadan itibarense grubun üyesi sayısı 5 bin 881 kişi daha artarak 54 bin 497a ulaştı ve üye artışı hızlı şekilde sürüyor.

3 gün boyunca hesaplar pasife alınacak

Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif ederek tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacak. Grubun protestosuna destek olanların sayısı ise çığ gibi büyüyor. Bu sayının protesto gününe kadar yüz binleri bulacağı tahmin ediliyor.

Grubun bilgiler bölümünde şu ifadeler yer alıyor: "ALLAH'a Peygamberimize VATANA ATAYA Küfredilen Gruplar Kapanmıyor Kasıtlı Olarak !! Bizlerde Protesto İÇİN Bizim İnancımıza Saygı GÖSTERMEYEN FACEBOOK'u Uyarı Amaçlı PROFİLLERİMİZİ 10 NİSANDA DONDURUP 13 NİSANDA YENİDEN AÇALIM !! LÜTFEN SAYFAMIZA KATILIP ARKADAŞLARIMIZA ÖNERELİM !!
Profillerimizi Buradan Donduruyoruz KISAYOL : http://www.facebook.com/deactivate.php
Profilleri Kapatırken Açıklama Kısmına Bu Yazıyı Yazıyoruz ! Insult To The Prophet of God And The Close The GROUP AND..."

HT
 

HatayMaster

0
İyinet Üyesi
Katılım
9 Temmuz 2008
Mesajlar
89
Reaction score
1
Keske mahkeme karariyla engellense, ve webmasterler proxy sitelerinde bu lanet siteye girisi bi sekilde yasaklasa.. forumlara bloglara ilgi kalmadi, 7den 70e herkes facede saatlerini geciriyor.
 

blade78

0
Yasakli Uye
Katılım
25 Ekim 2005
Mesajlar
1,637
Reaction score
7
Konum
b.çekmece
valla ben 3 gün değil sosuza kadar kapattım hesabımı.önemli olan mahkeme kararı değil sizin kalbiniz ile kapatmanızdır yoksa devlet kapatsa zorla sizde neden yav dedikden sonra ne maneviyatı kaldı..
 

ogzcns

0
İyinet Üyesi
Katılım
25 Mayıs 2008
Mesajlar
56
Reaction score
0
Konum
Istanbul
zaten tek çare kapatma bizim insanımız için. hemen devlet yasaklasın oldu, başka? 20 milyon Türk kullanıcısı var o sitenin kapatmak sıkar biraz!
 

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Katılım
29 Ocak 2010
Mesajlar
1,489
Reaction score
18
zaten tek çare kapatma bizim insanımız için. hemen devlet yasaklasın oldu, başka? 20 milyon Türk kullanıcısı var o sitenin kapatmak sıkar biraz!

Neler kapandıki face kapanmasın, adamlar sokaktaki 70lik teyzeme sorsan direk söylediği youtube i en popüler olduğu zamanlar kapattı burayımı kapatmıyacaklar.

(buradan kapanmasını istediğim anlaşılmasınkapanmasını istemiyorum)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst