İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

5 bit TL ile nasıl iş kurulur?

SebastiHan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
85
5000 TL bütçe ile 2020 yılında yeni iş fikirlerine hazır mısınız? Artık bir çok çalışan, patrona boyun eğmekten bıkmış durumda. Bu nedenle az para biriktirebilen kişiler için küçük önerilerle birlikte 5 bin tl ile patron olmanın yollarını yazacağız.

Tabi bütçe ne kadar küçükse zorluğu o kadar çok olmaktadır. Sizlere bunun uyarısını en baştan yapmayı uygun bulmaktayım. Şimdi 5 bin tl ile iş kurmak isteyen vatandaşlar. İlk olarak 5 bin tl ile iş imkanı önerileri başlığı altında biraz bilgi sahibi olmanız amacıyla bir kaç kısa cümle yazacağım.

yeni-is-fikirleri-2020-neler.jpg
yeni iş fikirleri 2020
  • 1- Yapmak istediğiniz işi kesinlikle özenle seçin.
  • 2- Emin adımlar atacağınız işler seçin
  • 3- Başarılı kişilerden yardım istemekten çekinmeyiniz.
  • 4- Kaybetmeye her daim hazır olunuz.
  • 5- Son olarak en önemlisi kaybederseniz, kendinizi üzmeyin ve hayata boş vermeyin.
Şimdi ben sizlere yukarıda 5 adet kural belirttim. Belki saçma gelebilir, lakin bunları yaşayan insanlar oldu ve 5 bin tl için intihar eden bile görüldü. Bu nedenle yukarıda belirtilen kuralları bir köşeye atmayın. Sırada 5 bin tl ile nasıl bir iş kurabilirim sorusunun cevabı geliyor. Size bir kaç iş yazacağım, bu işler arasından beğendiğiniz seçebilir veya kendi kafanızda buna benzer işler varsa onları hayata geçirebilirsiniz. 5 bin tl harcamadan önce yapmanız gereken ilk şey “özgüven sahibi olmak” başka yapmanız gereken yok. Şimdi gelelim iş kurma meselesine. 5 bin tl ile iş listesi belirtiyorum. Bu listeden dilediğinizi seçebilirsiniz. 5 bin tl gibi bir iş kurmak demek, az sermaye ile çok para kazanmanın yolları anlamına gelmektedir.

yeni-is-fikirleri-2020.jpg

5 bit TL ile nasıl iş kurulur?
  • 1- İnternet sitesi açarak, yavaş yavaş kazanmak.
  • 2- Çağrı merkezi kurabilirsiniz. (118 80 gibi.)
  • 3- Parti, cenaze, sünnet, mevlit gibi işlemlerinizi evden yapabilirsiniz.
  • 4- Toptancıdan 2 bin tl tutacak kadar 10’lu çamaşır mandalı alırsınız ve pazar yerinde satabilirsiniz. Eğer ki pazarda yerim yok diyorsanız da belediye ile görüşüp küçük 1×1 metre karelik bir alan rica edebilirsiniz.
  • 5- Eğer anlıyorsanız, doğal yani natural sabun üretimi yapabilirsiniz. (Ben kimya mühendisi miyim ya demeyin. Çünkü günümüzde zeytin tarlası olan köylü vatandaşlarımız, aldıkları mahsullerden yağ kazanmaktadır ve bu zeytinyağları ile kendilerine sabun üretmektedirler. Eğer sizde anlaşma sağlayabilirseniz sabun üretebilirsiniz. Tabi sabun sadece zeytinyağı ile sınırlı değil. Örneğin Isparta ‘da ikamet ediyorsanız gül sabunu üretebilirsiniz. Sabun üretiminin maliyeti düşük lakin kar oranı yüksektir.)
  • 6-Çiftçilikten anlıyorum diyorsanız yıllık 1000 – 2000 tl gibi bir ücret ödeyerek 1-2 dönümlük tarla kiralar ve sebze yetiştirebilirsiniz. (Örneğin bir tanıdığım var ve kendisi tarla kiralıyor içine pılıngır (bezelye) tohumları ekiyor ve 3 ay sonrasında ilk mahsulünü alarak ortalama 8 bin tl kazanıyor. Yılda bu işlem 2 kere yapılıyor, bu da demek oluyor ki bu arkadaş yılda minimum 16 bin tl kazanıyor.)
  • 7-Mantar yetiştirebilirsiniz. Peki bunu nerede yapabilirim diyorsanız evinizden daha güzel bir yer olabilir mi? Her zaman mantarlar gözünüzün önünde olur ve sürekli bakım istedikleri için sizde onlarla ilgilenebilirsiniz.
  • 8- Baskı veya resim çizme işlemi yapabilirsiniz. Ne alaka demeyin. Yine evinizde oturarak fincan, bardak ve tabak gibi ürünlere baskılar yapabilir veya isimler yazabilirsiniz. (Örneğin bulunduğum bölge de Shangay Çin restauranı var ve kendileri tabaklarına yazı yazabilecek kişiler aramaktadır. Daha önce bir bayana yazdırmışlar ve 100 tabak için ortalama 2 bin tl ödemişler. Bu tarz restoran, bar veya otel gibi bir yer ile anlaşıp onların ürünlerine çizimler yapabilirsiniz.)
  • 9- Yine evinizde oturarak fincan işleyebilir ve satabilirsiniz. Atıyorum denemek amaçlı gidip 5 adet kahve fincanı takımı alın ve evde fincan takımlarına tek tek şekiller çizin. Daha sonrasında bu fincan takımlarını züccaciye veya markete götürün ve aldığınız fiyatın %30 fazlasını isteyin.
  • 10- Böcek ilaçlama, bu işin profesyonelleri olduğunu biliyorum. Lakin şöyle bir durum söz konusu. 1 adet tarla için kullanılan püskürtmeli zehir atan makine alabilirsiniz. Tahminen bu makinenin fiyatı 3 bin tl olması lazım. Daha sonra böcek ilacı, sinek ilacı ve karınca ilacı gibi zehirli maddeler alabilir ve isteğe bağlı broşür bastırabilirsiniz. Bu broşürleri apartman dairelerinde kapı önlerine, araç camlarına, elektrik direklerine koyup reklam yapabilirsiniz. Reklamlar sonucunda illa ki size dönüş yapılacaktır. Ayrıca böcek ilaçlamanın da kar oranı yüksektir.
https://altin.us/5-bin-tl-ile-yapilacak-isler/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5