İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

50 bin ytl ile ne yapılabilir.?

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar bi arkadasımın 50 bin ytl hazırda parası var bu para ile ne iş yapabilirim diye düşünüyor. öneriniz varmı bu para ile neler yapılabilir.
tavsiye ve öneride bulunan arkadasın tavsiyesi üzerine o işe girerse süpriz hediyesi var.
ben aracıyım elciye zeval olmaz.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım iyi has güzel diyorsunda adamın hangi sektörde bilgisi var onu demiyorsun ki. Yani 50 bin ytl ile bi hamburgercide açılır bir bilgisayarcıda bir marangozcuda bir bakkalda. Hatta ki o paralan bi manavda açılır bi işkembecide bi büroda hatta ki web tasarım şirketide. Ama önemli olan kişinin elinin neye yatkın olduğu.
Mesela şuan benim 50 bin ytl param olsa direk gider şehrin en işlek caddelerinden birinde 30 40 m2 lik bir dükkan kiralayıp hosting web tasarım ve teknik servis yeri açarım işin durumuna göre bir eleman alır ve geliştiririm kendimi.

Ama bir bakkalcıya desen ki bu 50 bin ytl ile ne yapayım adam direk sana bi süper market açarım der...

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım iyi has güzel diyorsunda adamın hangi sektörde bilgisi var onu demiyorsun ki. Yani 50 bin ytl ile bi hamburgercide açılır bir bilgisayarcıda bir marangozcuda bir bakkalda. Hatta ki o paralan bi manavda açılır bi işkembecide bi büroda hatta ki web tasarım şirketide. Ama önemli olan kişinin elinin neye yatkın olduğu.
Mesela şuan benim 50 bin ytl param olsa direk gider şehrin en işlek caddelerinden birinde 30 40 m2 lik bir dükkan kiralayıp hosting web tasarım ve teknik servis yeri açarım işin durumuna göre bir eleman alır ve geliştiririm kendimi.

Ama bir bakkalcıya desen ki bu 50 bin ytl ile ne yapayım adam direk sana bi süper market açarım der...
Arkadasım internet ve teknoloji ile ilgili bi iş düşünüyor. web sitesi olabilir e ticaret olabilir. fikri olan arkadaslar vardır elbette şu işe girsin diyebilecek.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
güzel bir projeye destek verebilir ortak olarak. Yani şuan bir çok proje ( site ) tanıtımı iyi yapılamadığı için yerinde sayıyor. Yada bu tarz orjinal siteleri alıp kendi maddi destekle bi yerlere getirebilir ama bunu yapabilmesi için konuya çok fazla hakim olması lazım. Her iki seçenektede risk fazla eğer bu işlerden anlamıyorsa parası yanalabilir.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bir projeye destek verebilir ortak olarak. Yani şuan bir çok proje ( site ) tanıtımı iyi yapılamadığı için yerinde sayıyor. Yada bu tarz orjinal siteleri alıp kendi maddi destekle bi yerlere getirebilir ama bunu yapabilmesi için konuya çok fazla hakim olması lazım. Her iki seçenektede risk fazla eğer bu işlerden anlamıyorsa parası yanalabilir.
webtasarımdan anlamıyor. bu iş risk olabilir anlamadıgı icin ama ortaklık konusu olabilir. ortak olacak arkadaslarda varsa projelerini yazabilirler.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
hocam internet vs ile olabilir demişsin arkadaşın tam mesleği nedir elinden ne gelir bu zamana kadar ne işlerle meşgul olmuş bilemiyorm ama aklımdakileri yazayım.

- Web sitesi olabilir ama sadece destek ve yönetim amaçlı. Kısa sürede de bu işi öğrenir.
- Hazırda işletmeler var internet vs üzerine onlarla irtibat kurup ortak olabilir hatta o paranın yarısına bile. İyi araştırma ile kesinlikle birilerini bulacaktır. Çünkü iş yapıpta yalnızlıktan kapatanlar çok oluyor.
- Eğer hiçbir şey yapamam diyorsa gitsin cafe açsın en ideali bence bu.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web sitesi olabilir ama sadece destek ve yönetim amaçlı. Kısa sürede de bu işi öğrenir.
admin panelden yönetim felan yapabilir destek maillerine felan bakar. ortak projeleri olan varsa teklifleri degerlendirebiliriz.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
admin panelden yönetim felan yapabilir destek maillerine felan bakar. ortak projeleri olan varsa teklifleri degerlendirebiliriz.

hocam maddiyat olduktan sonra bintane proje çıkartayım sana sorun değil yani. para pulda istemez. fikir ver diyorsan veririm ama msn lerim netim sürekli gidip geliyor bu akşam ulaş sana istemediğin kadar proje çıkartayım ben. ;)

her dalda her alanda fark etmez yani.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Harika fikirlerim var :)
kendisiyle gerekirse yüzyüze görüşmek istiyorum.
msn adresimi özelden gönderdim.
bana msn adresinizi verir misiniz (konu sahibi arkadaşa)

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O kadar param OLsa iyinet i alirim :)
[yoksa alamazmıyım?]

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım e ticarete hiç bulaşmasın hem kafası şişer hemde zarar etme olasılığı çok yüksek çünkü piyasada o kadar e ticaret sitesi var ki anlatamam. Ama 50 bin ytl ile iyi bir proje için alt yapı hazırlarsa çok iyi para kazanabilir. Mesela benim kafamda bir kaç proje var onlar gibi veya kafamda ki projeler gibi proje yaparsa eminimki hem internet sektöründe tanınır hem de kısa bir süre içersinde yatırdığı parayı çıkarır.
Ama yok biz bi yer açmak istiyoruz diyorsanız o zaman size büro tarzı bir yer açmanızı ve faalliyet belgesi alarak özellikle hosting satmanızı tavsiye ederim. Devletin çıkardığı yasa gereği 24 temmuzda faaliyet belgesi olmayan tüm hosting siteleri kapanacak ve doğal olarak piyasa bir anda genişleyecek. Yani şuanda 1 milyon hosting sitesi varsa 24 temmuzdan itibaren bu sayı 1.000 düşecektir. Eğer ki birde sen 50 bin ytl'lik yatırım yaparsan aynı turkticaret gibi bir anda rakiplerinden sıyrılarak üst sıralara çıkmalısın.
Ancak bu işte göründüğü kadar kolay değildir. Serverlerle ilgilenebilecek msn veya ticket destek verebilecek veya en azından sırtını yaslayabileceğin elemanların olacak. Çünkü 50 bin ytl yatırım yaptıysan en azından 50.000 müşterin olacaktır ve bunların içinde hem hosting kullanmayı bilenler olacaktır hem de bilmeyenler. Marka kaliteni üst sıralarda tutmak için elinden geldiğince bu müşterilerine destek vermen gerekmektedir..

Yuvarlak rakamlarla konuşursak 50 ytl ile server, reklam ve alt yapıyı hazırlarsan ve bunun karşılığında 50.000 müşteri bulursan bunlara ortalama bir rakam ile konuşursak yine 100 mb hostu kdv hariç 40 ytl satarsan, sana kalacak yıllık para..

50.000X40= 2.000.000 YTL
2.000.000 - %18(KDV)= 1.640.000 YTL
10 adam çalıştırsan aylık 1.000 YTLden = 10.000 YTL
164.000 - 10.000=1.630.000
Sallıyorum her yıl server, yeni teknoloji ve üst sıralarda kalmak için 130.000 ytl reklama dersen. Sana her yıl 1.500.000 YTL temiz para kalır...

Eğer başta söylediğim projeleri de bilmek istersen msn adresim: [email protected] ekle ordan konuşalım...

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım o paraya yapılacak projeler çok,
pm ile iletişime geçerseniz görüşelim.
hazırda projelerimizde var.
saygılar...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
............................

50.000X40= 200.000 YTL
200.000 - %18(KDV)= 164.000 YTL
10 adam çalıştırsan aylık 1.000 YTLden = 10.000 YTL
164.000 - 10.000=154.000
Sallıyorum her yıl server, yeni teknoloji ve üst sıralarda kalmak için 54.000 ytl reklama dersen. Sana her yıl 100.000 YTL temiz para kalır...

fizibilite raporunuzda hata var sanırım;
50.000x40 = 2.000.000 YTL
buradaki hatayı sonucu arttırarak düzeltirsen sanırım sonuç 100bin değil bir milyon çıkar

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşın benimle iletişim kursun

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
50 000 ytl ye 50 000 kulanıcı yapamassınız hadi yaptınız diyelim o parayla açılan serverlarla çok iyi hizmet verebileceğinizi sanmıyorum:)

en iyisi hiç ellememek koysun bankaya aylık faizi 500 ytl o 500 ytl ile güzel kullanıcılarla etkileşimli bir site acar reklamnıda yapar aylık getirisi en az 2-3000 olur o 2-3000 in yarısıylada daha başkasiteler acabilir:D vb

yada gelir paysafecart işinde bizimle ortak olur 10 000 yeter bize bizden ona parasını iki üç ayda çıkaracak şekilde ortak yapalım ;)

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Güzel fikirler cıkıyor. pm atanlara pm lerine yanıt verdim. ilginize tşk ederim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
girer bir işe çalışırdım...
50ytl param olup ne iş yapıcam diye düşünmek saçma geliyor bana...girer bir yere iş güç öğrenirdim işi öğrenincede o parayla bi yer açardım...sağdan soldan fikir toplamak banka faizi araştırmak gibi değil çünkü. Zaten ticaret olarak az bir para riske atmazdım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi