İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

50 MB yer 100 GB Bant genişliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba

50 MB yer ve 100 GB Bant genişliği verebilecek sağlam bir hosting var mı acaba..

Teşekkür..

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Php mi asp mi ayrıca yıllık mı ödenicek aylık mı ayrıntılı bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Site son derece kaliteli bir içeriğe sahiptir, o konuda kuşkunuz olmasın (aylık sık kullanılanlara ekleme oranı %7 ile %10 arası) site HTML fakat ziyaretçi defteri var o PHP, ödeme aylık da olabilir yıllık da, fatura kesebilecek bir şirket olması tercih sebebidir..

Saygılar..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sitenizde şirket bilgileri aradım fakat bulamadım, bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim..

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu kdr neden önemli sirket olup olmaması indexservers bence iyinette yeteri kadar güven kazanmıs biri.. ?

L

LNWServers

Misafir
Katılıyorum, şirketten once bence hizmetin düşünülmesi gerek, daha sonra detaylar, ben hosting alıcak olsam gözlerim kapalı IndexServers ile çalışırdım açıkcası güven veriyor.

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BirinciHost.com
bu sizin sitedeki script aynı eskiden websayfa.com vardı
ona benziyor. onun scriptimi yoksa onamı benziyor.
selamlar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla ben babamın oğlu olsa şirket isterim ...arkadaşlara lazım yok kimse yanlış anlamasın ama madem çok ileri hizmet var o zaman şirketleşmek adınada yapması gereken biş iyok...kursun bi şirket olsun bitsin...aylık 50-100 ytl vergiden korkan adam iyi hizmet veremez

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
venom' Alıntı:
valla ben babamın oğlu olsa şirket isterim ...arkadaşlara lazım yok kimse yanlış anlamasın ama madem çok ileri hizmet var o zaman şirketleşmek adınada yapması gereken biş iyok...kursun bi şirket olsun bitsin...aylık 50-100 ytl vergiden korkan adam iyi hizmet veremez

aylık 50-100YTL mi öyle olsa hemen şirket açalım.

Normal Vergi Levhası: maliyeti en az 500YTL yakın
birde aylık gideri var.sadece vergi değil bunun muhasebesi var - esnaf sanatkarlar ve ticaret sanayi odası var.
artı vergi dairesine bir iş yeri göstermen lazım burda nerden baksan küçük bir kutu yere 150-200YTL kira istiyor ordada hiç kimse durmaz.

birde sadece hosting için fatura kesilirse bunun girişini nasıl gösterecez.sunucta biz amerika ile çalışmaktayız onlar bize fatura kesmiyorlar giriş olmazsa çıkış nasıl olacak.bildiğim kadarıyla bu işler böyle yoksa muhasebeden pek anlamam.

ltd. şti. maliyeti en son aldıgım bilgilere göre sıfırdan 3500YTL ile 4000YTL masraf gider.

yoksa bizde şirket olmayı planlıyoruz ama temmuz ve ağustos aylarında allah kısmet ederse.normal vergi levhası değil ltd. şti. olacak.

Neyse Konu Dağılmasın arkadaşa ayıp oluyor.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
kimse kdv'den kaçmıyor aslında, benim gibi bu tip mali işlerin teknik ayrıntısını bilmediği için şirketleşmeden çalışıyor. belki ltd değil ama şahıs şirketi dedikleri tarzda bişey kurmak daha az maliyetlidir. bu konuda bilgisi olanlar paylaşsalar aslında çok iyi olur.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie' Alıntı:
kimse kdv'den kaçmıyor aslında, benim gibi bu tip mali işlerin teknik ayrıntısını bilmediği için şirketleşmeden çalışıyor. belki ltd değil ama şahıs şirketi dedikleri tarzda bişey kurmak daha az maliyetlidir. bu konuda bilgisi olanlar paylaşsalar aslında çok iyi olur.

valla iyi olur.bilgili kişiler paylaşırsa.sunuçta bende duyduklarım ve araştırdıklarım kadarıyla yazdım artık daha ayrıntılı yazarsanız seviniriz.

S

sinangunay

Misafir
Merhaba,
2 ortaklı LTD. ŞTİ'miz var. Kurarken çok araştırdım ancak adi ortaklık LTD'den daha pahalıya çıktı. Belki saçma gelebilir ama bende şaşırdım.
700 YTL civarı masraf gitti, 300 YTL noter ve muhasebe derken 15,000 YTL sermayelik şirketimin toplam 1,000 YTL masrafı oldu.

Ayrıca aylık ödemeler,
muhasebe ücreti : 150 YTL
bağkur primleri : minimum 200 YTL (2 ortak = 400 YTL)
Aylık ödenen vergi : Zarar gösterseniz bile aylık 200 YTL civarı kafadan gidiyor, eski yasalar kalkmış eskiden 10 yıl zarar göster sorun yokmuş ama şimdi didik didik ediyorlar..
10 günde vergi levhanızı asabiliyorsunuz, ortakların nüfus cüzdanı suretleri ve ikametgah bilgileri gerekiyor (4'er adet) Ayrıca sabıka kaydı'da gerekli.

Bunun dışında bizimki gibi A4 kağıda 14 satır hizmet ve ünvan yazdıracaksanız, (İnternet, Bilişim, Telekomünikasyon, Otomotiv, Taşıma, Eğitim, Temizlik, Kırtasiye, Gıda ıvır zıvır) :D Yaklaşık 2 haftayı buluyor.
Başka merak ettiğiniz birşey varsa yanıtlamaya çalışırım.

Saygılar.
N. Sinan GÜNAY

RSM İnternet, Bilişim ve Telekomünikasyon hizm. LTD. ŞTİ.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba

Ben şirket olmayanlara güvenilmez gibi bir ifade kullanmadım, sadece prensip olarak muhatabımın resmi bir sıfatı olması gerektiğine inanıyorum.

Ayrıca yaptığım en küçük alışverişlerde bile mutlaka belge alırım, kendim de vergi mükellefiyim ve vergi veriyorum...

Merak edenler için söyleyeyim, basit usulde kayıt yaptırırsanız yıllık 2000 YTL civarında bir gideriniz olur..

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne kadar kızsanız da arkadaş haklı. Şirket olmadıktan sonra peygamber olsa insanın güvenesi gelmiyor pek.

Allah korusun temenni etmeyiz ama bu arkadaş hastalansa 20 gün yatsa firma kapanacak veya canı sıkılsa firmayı kapasa hak idda edemezsin.

Bunun gibi yüzlerce sorun yaşadım geçmişte. Şirket kurmamış güvenilir insanlarla çalışmama rağmen.

LTD kurmak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum bu arada. 1250-1300 YTL civarında çıkarırız şirketi + 500-600YTL civarında da aylık kirası dahil gideri olur.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son olarak tecrübelerime dayanarak artık öğrendim ki 3 kuruş fazla para vereceksin, doruk.net superonline.com ile çalışacaksın arkadaş... 20sene çalış sorun çıkmıyor. varsa çok paran al dedicated..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5