İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

500 Internal Server Error

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
panelden httpdocs içine gireceksin klasörlerin dışındaki dosyaların en üstünde yer alır zaten.

scrptin içerisinde öyle bir dosya yok malesef :s scrptin yayımlaycısı 500 hatasının yazma izinleriyle alakalı olduğunu yazıyor bütün dosyalara yazma izni verdim yinede aynı hata ile karşıkarşıya kaldım.

T

trgy

Misafir
Aklıma gelen en mantıklı şey o scripti kuallanan birisine ulaşıp .htaccess dosyasını istemek.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Eğer error_log dosyası varsa public_html içinde onu silin.
Serverınız Litespeed ise bazen chmod 777 verince hata verebiliyor onu 755 yapın. Yani yazma izni vermeyin izinleri 755 olarak ayarlayın. ( ilk olarak index.php ye uygulayın.)

Muhtemelen 2. olaydır. Sonucu bildirirseniz yardımcı olabiliriz..

CrAzYvZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ben smf'de bu hatayı aldım acayip de sinirlendiriyo insanıbu hata. Baya bi uğraştım sonra ftp programından anadizindeki .htaccess dosyasını sildim sorun çözüldü.

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar konuyu hortlatayım. Bende 1.mesajdaki gibi mysqldumper ile yedek almaya çalıştığımda aynı hata alıyorum ve yedekleme başlamıyor. Sunucuyu değiştirdikten sonra oldu bu sunucu ayarlarıyla alakalı ama ne olduğunu bilmiyorum dostlar ?

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Bazı ayarlar şöyle :

Sunucu Tipi Linux / centos 5 / cpanel
Web Sunucusu cgi-fcgi
PHP 5.2.17
PHP Max Mesaj Boyutu 32.00 MB (Megabyte)
PHP En Fazla Yükleme Boyutu 32.00 MB (Megabyte)
PHP Bellek Hafıza limiti 512.00 MB (Megabyte)
MySQL Sürümü 5.1.56
MySQL Paket Boyutu 512.00 MB (Megabyte)

Ekleme: Sorunu çözdüm :

WHM’de Apache PHP SuExec ayarı fcgi olarak seçiliydi bende cgi olarak değiştirip apache restart atıp denedim düzeldi. Lakin vb 4 +seo lu forumda bu ayar hangisinde durmalı ? fcgi mı yoksa cgi mı ? Sunucu optimizasyon yaptırdığımda böyle idi ayarı ?

Ekleme: g ü n c e l d i r

webmasterciler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bu hata kısaca ftp de .htaccess

silin bunu ekleyin

Kod:
# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hek in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

başıma gelmişti olmulu denenmiştir

by_carizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHM’de Apache PHP SuExec ayarı fcgi olarak seçiliydi bende cgi olarak değiştirip apache restart atıp denedim düzeldi. Lakin vb 4 +seo lu forumda bu ayar hangisinde durmalı ? fcgi mı yoksa cgi mı ? Sunucu optimizasyon yaptırdığımda böyle idi ayarı ?

egebilnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin derleyiciniz suphp olarak seçilmiş olması muhtemeldir.

fastCGI kullanmanızı öneririm.

.htaccess dosyanızın içinde Options -ExecCGI böyle bir komut var ise siliniz, sorununuz düzelecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5