İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

5w1p webmaster forumu 5 webmaster 1 proje

sarp159

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar biliyorum bu günlerde bu tarz siteler çok açılıyor ve çok da reklamı yapılıyor.Ama genede yazmak istedim.Sitemizin adı 5w1p.com.Aslında site adresi 5n1k ingiliz versiyonu olacaktı ama ingilizce içerikde sıkıntı çektik olmadı tutmadı.

Bende boşa durmasın değerlendireyim dedim.Ne olsun ne olsun derken en mantıklı 5 webmaster 1 proje olarak aklıma geldi.Belki daha farklı bir şey olabilirdi ama ilk aklıma o geldi.Epey de uğraştım site için.Bazı arkadaşlar kategoriler tanıdık geliyor diyebilir ama iş webmaster forumu olunca kategoriler aşağı yukarı aynı gözüküyor.Ama bir çok webmaster sitesini gezdim.Ortaya karışık bir kategori çıktı.Ama komple kategorileri kopyalayıp da yapıştırmadım.

Şimdi site de webmaster lar için yararlı bilgiler sunacağız.Site genel anlamda satış üzerine olacak.Yani satış yapmak isteyen arkadaşları r10 dan yada başka sitelerden seçeceğiz.Kendileri iletişim bilgilerini bizimle paylaşacak ve satış yapan arkadaşlara bir portfolio açacağız.Bu portfolio da kendileri hakkında bilgileri,çalışmalarını,aktif satışları varsa bunları yazacağız.Değiştirme olmaması için bir kere bu bilgiler alınıp siteye konulacak ve yönetimi bizde olacak.Sonra satış yapan arkadaşlara satıcı ünvanı verilecek ve forumda satış yapabilen kişiler olduğu belli olacak.Aynı zamanda imzalarına da portfolio linkleri konulup alıcının kişi hakkında bilgi sahibi olması sağlanacak.

Warriorforum,blackhatworld gibi sitelerde paylaşılan ama Türkiye de pek göremediğimiz konular Türkçeye çevirilip paylaşılacak.Özel konular vip üyelerimize özel olarak hazırlanıp sunulacak.Yani vip üyelere daha fazla avantaj sağlanacak.Zaten sitede görürsünüz vip kategorilerini.Ücretsiz backlink,imleme,dizin ekleme,soru cevap,danışmanlık hizmetleri sunulacak.

Şimdilik siteye herkes üye olabilecek sonrasında davetiyeli üyeliğe dönülecek.Vip üye hem ücretli hemde ücretsiz olacak.Misal bir kişi üye oldu.10 konu açtı özgün.10 arkadaşını getirdi onlarda misal 5 konu açtı.Bu sayede 1 aylık vip üyelik kazanacak.Ücretsiz vip oldu diye başdan savılmayacak.Ücretli üye nasıl üyeyse onada aynı muamele yapılacak.

İlerleyen dönemlerde markalaşma olursa ve güven sağlanırsa site üzerinden ticaret sağlanacak.Yani siz sitenizi satmak istiyorsunuz.Sitenizi bizim aracılığımız ile satabileceksiniz.Tabii ki belirli bir komisyon alınacak ama abartılmayacak.Tabii sadece firma açılıp sitenimi satıyorsun getir satalım ver bana bilgilerini sende parayı ver takas edelim olmayacak.Bu işi yapabilmek için gerekli izinler alınıp yasal yollarla yapılacak yurt dışında ki örnekler gibi.

Birde zaten sitenin açılımından anlaşıldığı gibi 5 webmaster 1 proje kelimesini vurgulayabilmek için her ay veya üç ayda bir yarışma düzenlenecek.5 webmaster alanında uzman tabii birleşip bir webmaster ın projesini hayata geçirmek için uğraşacağız.Tabii bu proje ortak bir proje olacak ve yapan herkes bu projeden pay sahibi olacak.Maddiyat konusunda çok fazla maddi bir külfiyeti olmayan projeler seçilecek.Hani sadece tasarımı yapılabilecek,ekstradan özel masraflar gerektirmeyen projeler seçilecek yada site tutarsa sponsorlar bulunup yatırım yapmaları sağlanacak.Hani neden yeni bir groupon veya arabam.com projesi çıkmasın ki?Yani sonuçta clone gibi durabilir ama üretken birisi olursanız alternatif değil akla gelen ilk isim olursunuz yeter ki yenilik peşinde koşun.

Kusura bakmayın.Biraz göz yordum.Ama hem projemi anlatmak hemde yeni bir şeyler yapmak istedim.Yanlış bir şey yaptıysam yada boş yere vaktinizi aldıysam hakkınızı helal edin.

İşte bu anlattığım sitem için benimle ortak çalışabilecek arkadaşları bekliyorum.

sarp159

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onun için katılım ve ortak bekliyoruz.Aynı zamanda sitemize 10 arkadaşını getirip 5 er konu açtıran yada 50 adet özgün (100-150 kelime arası en az) konu açan üyelerimize 50 farklı imleme sitesine sitelerinin linkleri eklenecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5