İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6+2 = Fener :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
99-00 'da bir türk takımı avrupayla baş etmişti.

8 tane yabancı da yoktu sanırsam.
isteyince olabilecek birşey yani ;)

Başka ne vardı ? Süreklilik varmıydı ?Sonrasında ne oldu kulup batıcak diye dedikodular çıktı ? O zaman o türkler kaçar milyon dolar alıyordu ? o türkler ne oldu ? Kaç yabancın vardı?
Hagi
Popescu
Taffarel
Jardel
Filipescu ( emin değilim )
Capone
İlie ( emin değilim )

isimlerde hata da olabilir mazur görün :)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Başka ne vardı ? Süreklilik varmıydı ?Sonrasında ne oldu kulup batıcak diye dedikodular çıktı ? O zaman o türkler kaçar milyon dolar alıyordu ? o türkler ne oldu ? Kaç yabancın vardı?
Hagi
Popescu
Taffarel
Jardel
Filipescu ( emin değilim )
Capone
İlie ( emin değilim )

isimlerde hata da olabilir mazur görün :)

kaç yabancı vardı ?
Araştırmışsın o kadar :) bari sen söyle ...
kaç yabancı vardı ?

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hiç yabancı yoktu dememiş arkadaş. Ama sadece yabancı ile olacak iş değildi.

Ayrıca 2000 yılında ne Ilıe vardı, ne Jardel vardı, ne Filipescu vardı.

Hagi
Popescu
Taffarel
Capone
Hakan Şükür
Emre Belözoğlu
Okan Buruk
Hakan Ünsal
Ergün Penbe
Bülent Korkmaz
Arif Erdem

Yabancı olarak Marcio da vardı. Ama 2000'de gitmiş miydi, tam hatırlamıyorum. Semih gibi o da yedek bekliyordu hep. :p

Taffarel ve Hagi'nin olduğu kadar Hakan, Emre, Arif gibi isimlerin de başarıda payı vardır. Hatta belki de daha fazla payı vardır.

Ha, sonra neden ekonomik kriz oldu? Emre ve Okan kulübü bedavaya satınca, kulüp zarar etti. Siz ne bekliyordunuz ki? Hakan Şükür de gitti. Ondan para geldi mi bilmiyorum.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hiç yabancı yoktu dememiş arkadaş. Ama sadece yabancı ile olacak iş değildi.

Aynen öyle.
Ruh önemlidir.
Fenerbahçe'nin Kupa almasını hepimiz isteriz ancak sadece yabancı futbolcuya para dökerek , forma için futbolcu alıp göndererek olacak iş değil.

Anelka alındığında , galatasaray'da fransız futbolcu olan ribery 'i almış ve fenerbahçeliler; Anelka'nın yanında hediye verdiler demişti.

Şuan Ribery ; anelka'dan daha iyi futbolcu olarak listelerdedir.

Neyse sevmem ben böyle tarışmaları..
İnşallah güzel işler yapar fenerbahçe...
Bir TÜRK takımı olarak. :=)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Keramet yabancılarda değilse, bizede yabancıları söylemeyin o zaman.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bizde de 3-5 türk var.En haslarıda mehmet :) Örnek verelim fenerden . Ali bilgin geldi Alex ' in yerine.Ne oldu? Yatmasaydı çaışsaydı da alexi kesseydi.Semih kessin kezman ' ı.. Yabancı çok diye kimse oynamıcakmı oluyor bunu anlamadım :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ha, sonra neden ekonomik kriz oldu? Emre ve Okan kulübü bedavaya satınca, kulüp zarar etti. Siz ne bekliyordunuz ki? Hakan Şükür de gitti. Ondan para geldi mi bilmiyorum.

emre ile okan hiçbirşeyi satmadı ki. bonservissiz geldiler bonservissiz gittiler. geliş ile gidiş paraları arasında fark yokken nasıl zarar ediyor gs anlamak mümkün değil. zarar dediğin bizim ortega veya sizin ribery olaylarında olur. ayrıca gs nin tüm ekonomisi iki oyuncusunun değerinin arttığı zaman yüksek bonservisle satmasına bağlı ise zaten o takımın vah haline.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Aynen öyle.
Ruh önemlidir.
Fenerbahçe'nin Kupa almasını hepimiz isteriz ancak sadece yabancı futbolcuya para dökerek , forma için futbolcu alıp göndererek olacak iş değil.

Anelka alındığında , galatasaray'da fransız futbolcu olan ribery 'i almış ve fenerbahçeliler; Anelka'nın yanında hediye verdiler demişti.

Şuan Ribery ; anelka'dan daha iyi futbolcu olarak listelerdedir.

Neyse sevmem ben böyle tarışmaları..
İnşallah güzel işler yapar fenerbahçe...
Bir TÜRK takımı olarak. :=)
Ribery nerde ? paramı kazandır dı size ? Anelak giderken bize para kazandırdı.Önemli olanda bu sanırım.O beğenilmeyen formalarla para kazanılıyor.Ben cimbom kupayı aldığında bir türk olarak giydim o cimbom formasını, tura çıktım, halaylar çektim.Yine alsın, yine yaparım.Benim için o milli maç gibidir.Yabancı kontenjanı neden sorun ki ? Türklere şans verilmemesiyse, A ligimiz var orada zaten hepsi türk.. 11 yabancı hakkı olsa ilk 11 ' de ne farkeder ki ? iyi oyuncuysan bu sınırlamalar seni engellemez.Hangimiz demedikki şu Hagi ' den, şu Alex ' ten bir tane daha olsa diye.. İşte buna fırsat geldi, rakiplerimizle eşit mücadele şansı doğdu, bunu neden tartışıyoruz ki ? Ayrıca bunu 4 büyükler tamamen istedi.Çünkü herkes için iyi bir karar dediler.Ama nedense biz taraftarlar tartışıyoruz :)

Dip not; Anelka son transferiyle ve başarılarıyla bence Ribery ' den daha iyidir.Hiçte sevmem şahsen kendisini.Fenerbahçe ' de Ortega hariç yabancılardan zarar etmedi diye biliyorum, aksine yabancı transferlerinde en iyi Türk takımı ünvanı yokmu ?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ufak bir dipnot ekleyeyim. Son 5 senede GS FB'den çok daha fazla yabancı oyuncu getirip göndermiştir.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
emre ile okan hiçbirşeyi satmadı ki. bonservissiz geldiler bonservissiz gittiler. geliş ile gidiş paraları arasında fark yokken nasıl zarar ediyor gs anlamak mümkün değil. zarar dediğin bizim ortega veya sizin ribery olaylarında olur. ayrıca gs nin tüm ekonomisi iki oyuncusunun değerinin arttığı zaman yüksek bonservisle satmasına bağlı ise zaten o takımın vah haline.

Güzel arkadaşım, zarardan kasıt, arkadaşların "kupa aldılar ama neden ekonomileri kalkınmadı" sözüydü. Lyon parladı, oyuncularını sattı; Porto parladı, sattı; PSV parladı, o da sattı. Hem de çok iyi paralara sattı oyuncularını.

Galatasaray?
Bedavaya gönderdi adamları.

Ama ne oldu? Hepsi döküldü. Okan ve Hakan tekrar döndü kulübe, Emre yedek kulübesinde pas tuttu.

Emre zannedersem amatör küme takımından gelmişti altyapıya. Bedavaya da gelmemiştir. Ama tutup İstanbul Amatör Ligi takımına 1 milyon dolar verecek değilsin.

Altyapıda yetiştirmişsin sen onları, o günlere getirmişsin; kalkmış "gelirken para vermediler" diyorlar sonra. Olacak iş mi bu?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Güzel arkadaşım, zarardan kasıt, arkadaşların "kupa aldılar ama neden ekonomileri kalkınmadı" sözüydü. Lyon parladı, oyuncularını sattı; Porto parladı, sattı; PSV parladı, o da sattı. Hem de çok iyi paralara sattı oyuncularını.

Galatasaray?
Bedavaya gönderdi adamları.

Ama ne oldu? Hepsi döküldü. Okan ve Hakan tekrar döndü kulübe, Emre yedek kulübesinde pas tuttu.

Emre zannedersem amatör küme takımından gelmişti altyapıya. Bedavaya da gelmemiştir. Ama tutup İstanbul Amatör Ligi takımına 1 milyon dolar verecek değilsin.

Altyapıda yetiştirmişsin sen onları, o günlere getirmişsin; kalkmış "gelirken para vermediler" diyorlar sonra. Olacak iş mi bu?
Galatasaray ' ın şanssızlığı, storelerini açmadan sportif başarı yakalaması oldu.Fener bugün kupa alsa, forma satışından sadece 4-5 çok iyi oyuncunun parasını çıkarır.Galtasaray ' ın tek şansızlığı buydu bence.Yönetim olarak, futbolcunu kaçırmayacaksın yoksa bu başarısızlıktır..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Fenerbahçe'nin başarısı yabancıların başarısıdır diyenlere kızıyorum ben, başka birşeye değil. Futbol takım oyunudur çünkü. Yoksa bende HAGİ'nin % 90'lık payını hatırlatırım. Ama saçma oluyor yani takımı oyuncu bazında bölmek..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Popescu ve Hagi, o takımın en önemli iki oyuncusuydu bence. Ama Fenerbahçe'de ciddi bir abartıya gidiyor. Semih gibi Türk oyuncularına daha çok şans verilmeli, Kerim miydi ismi kiralık verilen çocuk da çok iyiydi zira.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Süper kupayı aldığınızda Jardel vardı.
Hatta golde atmıştı.
Kendi başarınızda pay sahibi olan oyuncularınızı bilmiyosunuz :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Süper kupayı aldığınızda Jardel vardı.
Hatta golde atmıştı.
Kendi başarınızda pay sahibi olan oyuncularınızı bilmiyosunuz :)
Nefusa ' nın dediği gibi, başarıyı oyunculara bölmek çok yanlış bencede.Hagi çok maçta sırtladı ama bu kupalar Hagi ' ye mal edilemez.Fenerbahçe neyi abarttıki anlayamadım ? Hakkı olan yabancı kontenjanını kullandı, sanırım beşiktaş ta galatasaray da kullanıyor.6 artı 2 oldu, şimdi fenerbahçe 2 oyuncu alacak ta siz almayacakmısınız ?

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Avrupada onlardan iyi bir şey yapdık ( 11 puan topladık ) gelecekte de bunların olmasından korkuyorlar.

11 puan toplayınca çeyrek final rekorunu mu geçtiniz ?
Süper kupa mı aldınız,Uefa kupasınımı aldınız ? Onlardan daha iyi birşey yaptık derken?

Taç istatistiklerinede bakılsın belki fenerbahçe daha çok taç atışı kullanmıştır bununla iftihar ederiz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
gs ile olan maçını yensinler başka bişey istemem:D her kuponda o maç varmış:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5