İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6.jandarma komando alayı kırkagac/manisa CENKHAN KARACAN

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlarım...

Mayıs ayında erken gitmek için askerlik şubesine başvurmuştum.Sonuc cıkmamıştı bu sabah tekrar gittim. Ve bilgilerimi kaydedip MANİSA / KIRKAGAC birligin dediler. Araştırdım sordum pekte pekin yer degilmiş :)

Ben 45 gün yada 3 ay yapacagım birşey olmaz dedim ama ...Kısa bir süre internete ara vermek zorundayım :)

Askerlik bu gidipte dönmemek var. Allaha şükürler olsun çok iş yaptım dolandırıldım ama kimsenin 3 kuruş parasına el koymadım. Çok arkadaşım oldu iyinette sorunlar cıktı. Yinede mutluyum.

Sözün kısası Allaha emanet olun Dost Kalın ... Hakkınızı helal edin...

Cenkhan KARACAN / (cengizhan)

Not : Lütfen banlanacaksam eger bu mesajımı silmeyin.Dostlarımın görmelerini istiyorum.Haber vermedigim onlarca kişi var ...

myguitar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle hayırlı teskereler dilerim.

Bende 311.kısadönem olarak manisa batı kışla'da yaptım askerliğimi, kırkağaç komando yetiştiriyor bildiğim kadarıyla ve gerek tedavi için gerekse oraya gidip komando olamayacak askerler geri geliyordu batı yada doğu kışlaya böyle bir imkanın olursa hiç durma..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet manisa kırkağaç jandarma komando yetiştiriyor. Sen sen ol öyle geri hizmetli askeri olma derim komando tiplerine giremeyen batıya gider diye bir şey yok sölim. Dogudada batıda geri hizmet askerlerine ihtiyac vardır. ( bulaşıkcı vsss.. işlerine bakar) Ama askerlikte yapılan her görev kutsaldır bunu unutmayın.

Saglıgında sorun yoksa paşalar gibi git paşalar gibi gel derim herkes ölümden korkar ama kaderinde varsa askerde olmak vatan saolsun yoksa zaten sag saglım ailene dönersin.

Sakın doguya gitmiyeyeim diye saglıgımda sorun var vss işlerine girmeyin. Dogudada askerlik yapan bu vatan evladı.

Hiç korkulcak bir yere degil sadece sıcaklardan kendini koru geri hava cıva.

Bende izmir Yeni foşa 7.jandarma komander er egitim alayında yaptım. Foça egitimi Kırkağaça göre 2. kat daha agırdır.

Hayırlı teskereler.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yok ne demek ya isteseler seve seve giderim doguya . Gönüllü gitmek istesem göndermezler diye korkuyorum..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1978/3 olarak acemi birliğim 6.jandarma komando alayı kırkagac/manisaydı

evet birlik hem jandarma hemde jandarma komando yetiştiriyor ilk ay herkes geldiği gibi başlıyor (yani jandarma olarak gelen jandarma eğitimi, komando olarak gelen komando eğitimi almaya başlıyor) ilk ayın sonunda komando olupta performansı yetersiz olanlar yada sağlık problemleri tespit edilenler jandarma birliğine kaydırılıyor yine jandarma eğitimi alırken komando olabilecek özellikteki kişilerde komando bölüklerine kaydırılıyor.

Ben jandarma olarak başladım ay sonunda bölük assubayı ve bölük çavuşu benim önümde yaptılar pazarlığı bölük assubayı bu jandarma timinde mayıncı olsun dedi bölük çavuşu komutanım bu adamın kafası çalışıyo performansıda iyi mayıncı olmasın harcanmış olur dedi biraz konuştuktan sonra çavuş assubaya komutanım bunu komando ihtisas bölüğüne gönderelim dedil ve komando ihtisas bölüğüne geçirildim (ama aldığım ihtisas eğitimini söylemem:) artık kanasçımı desem ne desem :p)

banada ilk birliğe gitmeden önce kırkağaç deyince herkes hapı yuttun diyordu bende bişi olmaz diyordum ama gerçektende komando birliklerinde doğal olarak aşırı performans bekleniyor askerlerden ve gerçekten zorlu eğitimler veriliyor ne olursa olsun çok çok ama çok sabırlı olacaksın fiziksel sınırlarının çok zorlanacağından emin ol intikal eğitimlerinde saatlerce gece/gündüzün soma dağlarında geçecek:) gerçek anlamda KRAMP denen olayın ne olduğuna şahit olacan

Bizim dönemimizde kısaca "BUNLAR KIRKAĞAÇ KASI" derlerdi yoğun fiziksel aktiviteden ötürü kasların seninde hayret edeceğin şekilde gelişecek. özellikle karın bölgemde ve bacaklarımda kırkağaçta oluşmuş olan ve hala çok güçlü olan kaslarımla sürdürüyorum hayatımı:)

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
1978/3 olarak acemi birliğim 6.jandarma komando alayı kırkagac/manisaydı

evet birlik hem jandarma hemde jandarma komando yetiştiriyor ilk ay herkes geldiği gibi başlıyor (yani jandarma olarak gelen jandarma eğitimi, komando olarak gelen komando eğitimi almaya başlıyor) ilk ayın sonunda komando olupta performansı yetersiz olanlar yada sağlık problemleri tespit edilenler jandarma birliğine kaydırılıyor yine jandarma eğitimi alırken komando olabilecek özellikteki kişilerde komando bölüklerine kaydırılıyor.

Ben jandarma olarak başladım ay sonunda bölük assubayı ve bölük çavuşu benim önümde yaptılar pazarlığı bölük assubayı bu jandarma timinde mayıncı olsun dedi bölük çavuşu komutanım bu adamın kafası çalışıyo performansıda iyi mayıncı olmasın harcanmış olur dedi biraz konuştuktan sonra çavuş assubaya komutanım bunu komando ihtisas bölüğüne gönderelim dedil ve komando ihtisas bölüğüne geçirildim (ama aldığım ihtisas eğitimini söylemem:) artık kanasçımı desem ne desem :p)

banada ilk birliğe gitmeden önce kırkağaç deyince herkes hapı yuttun diyordu bende bişi olmaz diyordum ama gerçektende komando birliklerinde doğal olarak aşırı performans bekleniyor askerlerden ve gerçekten zorlu eğitimler veriliyor ne olursa olsun çok çok ama çok sabırlı olacaksın fiziksel sınırlarının çok zorlanacağından emin ol intikal eğitimlerinde saatlerce gece/gündüzün soma dağlarında geçecek:) gerçek anlamda KRAMP denen olayın ne olduğuna şahit olacan

Bizim dönemimizde kısaca "BUNLAR KIRKAĞAÇ KASI" derlerdi yoğun fiziksel aktiviteden ötürü kasların seninde hayret edeceğin şekilde gelişecek. özellikle karın bölgemde ve bacaklarımda kırkağaçta oluşmuş olan ve hala çok güçlü olan kaslarımla sürdürüyorum hayatımı:)

sizin o komutanlar ordamıdır halen acaba :D

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
askerlik tamamı ile şans işidir dostum, yerin hiç bir önemi yoktur, alt ranza da yatan la üst ranza da yatanın askerliği birbirine çok zıt ve rahatlık zorluk bakımından çok alakasız olabilir..

jandarma bizim teskilat :) hosgeldin bizim teskilata :).. vatani görevinde basarılar dilerim toruncum :p.. şafak 43 :p

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
askerlik tamamı ile şans işidir dostum, yerin hiç bir önemi yoktur, alt ranza da yatan la üst ranza da yatanın askerliği birbirine çok zıt ve rahatlık zorluk bakımından çok alakasız olabilir..

jandarma bizim teskilat :) hosgeldin bizim teskilata :).. vatani görevinde basarılar dilerim toruncum :p.. şafak 43 :p

Vay vay vay ŞAFAK he 43 he helal olsun bitmiş..

AkşamGÜneşi kardeşim Aslanların bol olduğu yere Aslan olmaya gidiyorsun... Vatan'ımın her yeri aynı yok pek tekin yer değilmiş cümleleri sana yakışmaz... Elhamdülillah Vatan'ımın heryerini tekin bıraktı ilk önce ALLAH cc sonra Atatürk (Ruhu Şad olsun nur içinde yatsın)...
Onun için Aslan gibi git Aslan gibi gel Vatan Görevi bu başka birşey değil...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

AkşamGÜneşi kardeşim Aslanların bol olduğu yere Aslan olmaya gidiyorsun... Vatan'ımın her yeri aynı yok pek tekin yer değilmiş cümleleri sana yakışmaz... Elhamdülillah Vatan'ımın heryerini tekin bıraktı ilk önce ALLAH cc sonra Atatürk (Ruhu Şad olsun nur içinde yatsın)...

Tabiki bizde kötü yada arkadaşımızın gözünü korkutmak amacı ile yazmadık bunları sadece alacağı eğitim hakkında bilgisi olsun gidince şaşırmasın diye yazdım vatanımızın her yeri bir.

Yalnız birliğindede sık sık söyleyecekler sana KOMANDOLUĞUN hakkını ver yani bitirip geldiğinde burda komandoydum diye anlatırken diğer taraftan oradaki terimle cep komandoluğu yapma.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
not: Ayrıca kırkağaçta dağdan koşarak inme adı verilen ilk duyduğunda anlam veremeyeceğin ama eğitime geçtiğinde vaybe gerçekten dağdan koşarak inme diye bi eğitim varmış diyeceğin bir şeyi öğrenicen :)

Ama kırkağacın kavunları muhteşemdir bol bol kaliteli kavun yiyeceksin yemeklerde ve verilen yemekler benim dönemimde müthiş derecede kaliteli idi sanırım hala öyledir çünki o birlikte yemekte kalite olayına aşırı özen gösteriliyor.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Allah razı olsun aslanlar gibi gidip aslanlar gibi gelecegim inşallah...

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
not: Ayrıca kırkağaçta dağdan koşarak inme adı verilen ilk duyduğunda anlam veremeyeceğin ama eğitime geçtiğinde vaybe gerçekten dağdan koşarak inme diye bi eğitim varmış diyeceğin bir şeyi öğrenicen :)

Ama kırkağacın kavunları muhteşemdir bol bol kaliteli kavun yiyeceksin yemeklerde ve verilen yemekler benim dönemimde müthiş derecede kaliteli idi sanırım hala öyledir çünki o birlikte yemekte kalite olayına aşırı özen gösteriliyor.

ooo süper oldu işte bu kavunlar :D Bide dagdan aşagı nasıl koşuyoruz yav :D

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sülüsü Bugün aldım arkadaşlar Son mesajımdır Allaha emanet olun lütfen konuyu kilitleyin... Hepinizi Seviyorum :( ölürsem mezarıma bi toprakda siz atın :(

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet arkadaşlar manisa kırkagacta acemilik egitimimizi aldık ama günler nasıl gecti anlatsam inanmazsınız...

40 günlük sonradan bi askerlik yaptım ve mardine düştüm gider gitmez komando yaptılar komando egitimi gördük daga cıktık . Günler gecmek bilmiyor başlı başına sıkıntı vallahi böyle bir yer olduguna inandırsaydım kendimi gitmezdim. Düşen arkadaşlara tavsiyem gitmeyin.

5 gün yatak istirati 7 gün disko 2 gün evci izin aldım 14 günü öyle gecti 40 agacta 40 gün anlatılacak gibi degil. en gec 5 te kalkardık. izine ayrılırken bile süründük düşünün yani. Keneler başımıza belaydı. Her gün birilerinde kene . ölü sayısı bizde 1 idi foca da 2 ... Her neyse artık unutmak istiyorum o günleri :D ben kurtuldum allah kurtulamayanlara yardımcı olsun..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet arkadaşlar manisa kırkagacta acemilik egitimimizi aldık ama günler nasıl gecti anlatsam inanmazsınız...

40 günlük sonradan bi askerlik yaptım ve mardine düştüm gider gitmez komando yaptılar komando egitimi gördük daga cıktık . Günler gecmek bilmiyor başlı başına sıkıntı vallahi böyle bir yer olduguna inandırsaydım kendimi gitmezdim. Düşen arkadaşlara tavsiyem gitmeyin.

5 gün yatak istirati 7 gün disko 2 gün evci izin aldım 14 günü öyle gecti 40 agacta 40 gün anlatılacak gibi degil. en gec 5 te kalkardık. izine ayrılırken bile süründük düşünün yani. Keneler başımıza belaydı. Her gün birilerinde kene . ölü sayısı bizde 1 idi foca da 2 ... Her neyse artık unutmak istiyorum o günleri :D ben kurtuldum allah kurtulamayanlara yardımcı olsun..

Zor kısmı geçtin artık :) istikamet kazan dağları marş marş :p

X

Xman

Misafir
Wayyyy be efsane komando :D 1975/3 manisa kırkağaç 1995 ağustostan 1997 şubatına tam 18 ayım geçti o alayda neler gördük neler yaşadık şimdi nasıldır acaba :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi