İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

6000YTL Değerinde Hediye

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar MedicLife isimli Tıp Fakültesi Öğrencilerine ait Organizasyonun adına yapımına başlanan sitemiz için 12 webmaster ile iletişime geçtim.

Sistem olarak ana dizinde Joomla sistemi ile portal ve "Forum" dizininde vBulletin sistemini kullanarak bir forum platformu oluşturulmasına karar verdik.
Bu yapılacaklar için 12 webmaster ile de görüşüldü. Sadece Joomlanın düzenlenmesi (tema yüklenmesi, menülerin oluşumu, bir kaç örnek konu girilmesi için...) 3.000$ ücret talep edildi.

Not: Lisans fiyatları hariçtir bu talep edilen fiyata. Tüm lisansları biz bir hafta öncesinden satın aldık.
Alınan Lisanslar;
- vBulletin
- Joomla Seo Eklentisi
- vBulletin Seo Eklentisi
Ayrıca Hosting ve Alan adı sponsorumuzda IHS idi.
Yani talep edilen ücret sadece joomla menü oluşturma içindi...

Aldığımız en uygun fiyat; biri 14 diğeri ise 16 yaşlarında olan 2 ufaklıktan 200.00YTL den (toplamda 400.00YTL ikisine) oldu.
Oturduk ve bir değerlendirme yaptık.

Bunun düpedüz bir dolandırıcılık olduğu kanaatına vardık.

Biz bu siteyi açarken herangi bir maddi kar amacı yada kurum, şirket, kişi çıkarları gözetmedik.
Amacımız sizlere verilen sağlık hizmetlerinin standartlarının yükselmesine katkı sağlamak oldu.
Literatüre biz de birşeyler katarak Tıp Piramitinin yükselmesine katkı sağlamak istedik.

Ama organizasyon olduğumuz için maddi olarak sömürülmemizin daha kolay olacağını düşünen bazı arkadaşlar bunu kullanmaktan kaçınmadılar.

Bizde ortak bir karar aldık. Joomla düzenlenmesi için gereksiz yere 3.000$ ücret ödeyeceğimize bölüm bölüm webmasterlara küçük küçük işler vererek onlara karşılığında tıbbi destek sağlamak suretiyle en azından bu mebladaki bir parayı boşa vermek yerine insan sağlığında kullanılmasının daha uygun olacağı kanaatinde karar kıldık.

Bu program dahilinde;
100 Kişiye - Grip Aşısı (Kişi başı 1 tane)
100 Kişiye - Full İlk yardım Çantası (Kişi başı 1 tane)
10 Kişiye - Tansiyon Ölçüm Cihazı
(Sadece kendi yada aile fertlerinden birinin ihtiyaçı olan kişileri kapsamak suretiyle) - (Kişi başı 1 tane)
10 Kişiye - Şeker Ölçüm Cihazı
(Sadece kendi yada aile fertlerinden birinin ihtiyaçı olan kişileri kapsamak suretiyle) - (Kişi başı 1 tane)
100 Kişiye - Vitamin Hapı (Yan etki taşımayan ve reçete ile satılan) - (Kişi başı 1 tane)
100 Kişiye - Yara, tahriş, yanık ve genel kullanım amaçlı Medical Krem (Kişi başı 2 tane)
100 Kişiye - Sivilce ve medical cilt temizleme sabunu (Kişi başı 1 tane)
100 Kişiye - Sivilce ve medical cilt temizleme losyonu (Kişi başı 1 tane)
Toplamda 620 Kişiye - 6000YTL değerinde medical malzeme dağıtımı yapılacaktır.

Hediyeler kesinlikle ama kesinlikle paraya çevrilmeyecektir.

Hediye tansiyon ölçüm cihazı ve şeker ölçüm cihazı hariç hediye seçimi mümkün olmayacaktır.

Hediyelerin tamamı medical malzeme niteliğinde olup sağlık bakanlığı onaylı olacaktır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
http://www.mediclife.org/ site buysa bence direk o üsteki adamı kaldırıp daha sempatik bişey koyun :) Ayrıca verilecek işler hakkında bilgi verirseniz daha çok insan bulabilirsiniz ...

Konu olarak çok güzel düşünmüşsünüz sizi tebrik ediyorum...

(bide altta 6000 ytl lik ödül erceğinizi söylemişsiniz istiyosanız başlığınızı düzeltebilirim başlıkta 3000 dolar yazıyo)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Aldığımız en uygun fiyat; biri 14 diğeri ise 16 yaşlarında olan 2 ufaklıktan 200.00YTL den (toplamda 400.00YTL ikisine) oldu.
Oturduk ve bir değerlendirme yaptık.

Bunun düpedüz bir dolandırıcılık olduğu kanaatına vardık.

Yaptığınız olay örnek bir davranıştır kesinlikle.Ancak bu işten ekmek yiyenleri hala yaş ile, lisan ile itham altında tutmakta bence çok doğru değil.Bir çok kardeşimiz, o yaşlarda çok başarılı işlere imza atıyorlar.Dolandırıcılık konusunda da, sanırım size fazla fiyat çekilmiş, ama bu asla dolandırıcılık değildir.Fiyat verme, kıyaslama olaylarıdır.

Projenizdeki düşünceleriniz çok güzel.Hatta o medikal malzemeleri ihtiyacı olan kurum, kuruluş yada kişilere bağışlasanız ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
joomla desteği için hangi sitede veya hangi sitelerde yardım talebinde bulundunuz bilmiyorum, ama joomla ile ilgili iyinet forumlarında başlık açmış olsaydınız bunu gözden kaçırmamın imkanı yoktu ve bildiğim bilgi birikimim kadar yardımcı olmayada çalışırdım. Halen yardıma ihtiyacınız var ise zaman zaman yardımda bulunabilirim.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.mediclife.org/ site buysa bence direk o üsteki adamı kaldırıp daha sempatik bişey koyun :) Ayrıca verilecek işler hakkında bilgi verirseniz daha çok insan bulabilirsiniz ...

Konu olarak çok güzel düşünmüşsünüz sizi tebrik ediyorum...

(bide altta 6000 ytl lik ödül erceğinizi söylemişsiniz istiyosanız başlığınızı düzeltebilirim başlıkta 3000 dolar yazıyo)

Resimler temsili olarak ve nasıl olacağı hakkında az çok kestirebilmemizi sağlamak ve deneme amacıyla yerleştirilmiş temsili resimlerdir.

Verilecek işlerin listesini hazırlıyoruz şuanda da isteklerimizi toplu halde tartışarak bir liste yapıyoruz.

Olayın güzel olduğu fikrinde hemfikiriz=)
Toplu kararımız oldu bu olay ama bizim bile içimiz kıpır kıpır oldu en azından insanlara yardımımız dokunacak nerde olurlarsa olsunlar...

Başlığı ilk önce 3000$ lık hakediş dağıtmak amaçıyla hesapladığımız için o şekilde yazdım ama sonradan nasıl olsa boşa gitmeyecek diye düşünerek kesenin ağzını biraz daha açmak istedik=)
Değiştirmenizde fayda var aslında çokta sevinirim.=)

Yaptığınız olay örnek bir davranıştır kesinlikle.Ancak bu işten ekmek yiyenleri hala yaş ile, lisan ile itham altında tutmakta bence çok doğru değil.Bir çok kardeşimiz, o yaşlarda çok başarılı işlere imza atıyorlar.Dolandırıcılık konusunda da, sanırım size fazla fiyat çekilmiş, ama bu asla dolandırıcılık değildir.Fiyat verme, kıyaslama olaylarıdır.

Projenizdeki düşünceleriniz çok güzel.Hatta o medikal malzemeleri ihtiyacı olan kurum, kuruluş yada kişilere bağışlasanız ?

Kesinlik o şekilde bir düşüncemiz olmadı. Kore'de 17 yaşında beyin cerrahı olan birinin varlığından haberi olan biri asla ama asla böyle bir şey de düşünmez eminimki. Ama çocuğa bir şans verdim ve yedek geri yükleme yapmak zorunda kaldık ufaklık joomlayı patlattı resmen + az çok vbulletin bilgim var benimde son halini gördüğümde sitenin header yoktu. Hocam ne yaptın sen ya dediğimde abi headerı silmişim yedeği varmıydı sende diye olaya ciddiyetsiz yaklaşan biriydi=)
Ayrıca mailimde de 2000 taneye dayanmış DB hatası mevcuttu.

Fiyat konusuna gelince evet ciddi anlamda bir joomla menü yapımı için 3000$ istenmesini serbest piyasa olsa dahi ben dolandırıcılık olarak nitelendirmekteyim. Ayıptır bu. Hele ki bize yapılamayacak kadar büyük bir ayıptır.

Bağış yapma konusuna gelincede;
Ben Greenpeace Sofia Medical University temsilcisiyim + UNICEF'e de büyük desteklerim oldu. Yapılan bağışlar tabiki söylenmez ama sanırım yeterince bağış yaptığımız kanısındayım. Üstelikte sizlerin de bu malzemelere ihtiyacınızın olduğu kanısındayım.

Kimin grip aşısı var aranızda? Kaç kişinin?

joomla desteği için hangi sitede veya hangi sitelerde yardım talebinde bulundunuz bilmiyorum, ama joomla ile ilgili iyinet forumlarında başlık açmış olsaydınız bunu gözden kaçırmamın imkanı yoktu ve bildiğim bilgi birikimim kadar yardımcı olmayada çalışırdım. Halen yardıma ihtiyacınız var ise zaman zaman yardımda bulunabilirim.

Çok teşekkürler dostum sağ duyun için eminim gözden kaçmıştır;)
Bundan sonraki aşamalarda destekçimiz olacağınızdan eminim en azından bu bile bizi çocuklar gibi sevindirmeye yetiyorda artıyor bile=)

kopekolduren

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıbbi malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırma konusunda bir pm attım. bu konuda elinde ihtiyac sahiplerine verilebilecek malzemeleri olanlar bana ulaşabilirler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5