chat ege.net sohbet

7000 Dolarlık Şarjı Hiç Tükenmeyen Telefon

cerezlerim

Şen Üye
Katılım
2 Ara 2013
Mesajlar
80
Malumunuzdur ki çağımızın modern akıllı telefonları, hayatımızın her anını kuşatıverdi hiç şüphesiz. Birbirinden farklı ürünlerin yer aldığı smart phone pazarında her bir ürün aslında genel anlamda birbirinin aynısı diyebiliriz her ne kadar çeşitli özelliklere sahip olsalar da.

Meridiist Infinite Bambaşka

Çok farklı bir şey beklemeye gerek yok başlığa aldanarak kıymetli okurlarım. Nitekim sizlere, eğer 7000 dolarınız varsa kaçırmayacağınız bir telefondan bahsedeceğim. Bakmayın böyle söylediğime, o kadar param olsa sanmıyorum ki koşturup alayım bu telefonu.

Saat üreticisi Tag Heuer'in imal ettiği telefonu Meridiist Infinite, şirketin ifadesiyle tam anlamıyla daimi güç rezervlerine sahip bir telefon. En önemli özelliği ise şarjının hiç tüketilememesi. Peki nasıl oluyor bu iş?

Güneş Panelleri Etkili

Şarjının hiç tüketilememesinin en büyük nedeni telefon ekranı üzerindeki güneş panellerinden ileri geliyor. Ekran camı ile LCD bileşenlerin arasına fotovoltiak hücre yerleştirilmiş ve bu hücreler sayesinde doğal ışık ile karşılaşıldığında, otomatik olarak şarja başlıyor.

Yapay ışık olan bir ortamda ise belli bir seviyede güç elde edilebiliyor ve bu güç de telefonu bekleme modunda tutmaya yetiyor da artıyor bile.

Kısa bir bilgi olarak da, şirketin yalnızca 1.911 adet Meridiist Infinite üreterek satmayı planladıklarını biliyoruz.

Pek akıl mantık işi olmasa da, almayı düşünen insanlara da saygı duymalıyız. Hadi önce 7000 dolar bulmaya gidiyoruz :) Teşekkür ederim..

Kaynak: http://www.cerezlerim.com/2014/04/7000-dolarlk-sarj-hic-tukenmeyen.html

İyi Çalışmalar..
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst