İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

728x90 reklamları dar ekranda nasıl gösteririz?

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Sayfamda 728x90 adsense reklam var.
Bu sayfayı telefon vb dar ekranlarla da uyumlu hale getirmem gerekiyor.
Böyle bir durumda ne yapmalıyım?
Örneğin ekran boyutu xxx pikselden daha darsa şu reklam boyutuna geç demek mümkün mü? Mümkünse bunu PHP ile nasıl hallederim?
Teşekkürler.

acemimemet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Merhabalar;
Maalesef normal kullanıcıların standart reklam boyutlarını değiştirmelerine izin verilmiyor ve bu "adsense kurallarını" ihlal anlamına gelebiliyor, daha vahim olanı ise hesabınızın banlanmasına yol açabilirsiniz.

Eğer sitenizde duyarlı tasarım kullanıyorsanız, üstte ebatlarını verdiğiniz reklam birimini gizleyerek onun yerine "duyarlı reklam" birimini kullanabilirsiniz.

Başarılar ve bol kazançlı günler dilerim.

ahmetaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;
Maalesef normal kullanıcıların standart reklam boyutlarını değiştirmelerine izin verilmiyor ve bu "adsense kurallarını" ihlal anlamına gelebiliyor, daha vahim olanı ise hesabınızın banlanmasına yol açabilirsiniz.

Eğer sitenizde duyarlı tasarım kullanıyorsanız, üstte ebatlarını verdiğiniz reklam birimini gizleyerek onun yerine "duyarlı reklam" birimini kullanabilirsiniz.

Başarılar ve bol kazançlı günler dilerim.

Merhaba,
Dediğiniz gibi mevcut reklamın boyutlarını değiştirmek doğru değil. Ben de gerektiğinde geniş olanın gösterimini durdurup, mevcut ekran boyutlarına uygun, daha dar bir reklamın gösterilmesini amaçlıyorum.
Ancak bunun uygulamasının nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgilerim yetersiz. CSS kullanarak yapıldığını hayal meyal hatırlıyorum ama, istediğim gibi bir örneğe rastlayamadım.
Bu konuyu açıklayan bir link önerebilir misiniz?
Teşekkürler.
Ben de size başarılı ve bol kazançlı günler diliyorum.

acemimemet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Merhaba; sizin söylediğiniz gibi bir uygulamadan bilgim ve haberim yok. Teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5