İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

aa.com domaini bb.com yaptım sanırım sandboxtayım

rockrcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Www.rockindir.com domainini telekomun yasaklamasından ötürü sitemin yedeğini 1 ay önce www.rocksijen.com a taşıdım , site:rocksijen.com yazıldıgında 3 ayda rockindir.com da yaptıgım link sayısını 1 ayda yaptım fakat google da "rocksijen" kelimesinde arama yapsam bile ilk sayfada cıkmıyor ve hatta 1 hafta önce info:rocksijen.com yazıdıgımda link rocksijen cıkıyordu ama simdi rockindir.com cıkıyor birde , örnek olarak : 2008 yabancı rock albümlerde 1 hafta önce iki domainimde ilk sayfadaydı fakat suanda rocksijen.com google da 10.sayfaya kadar geldim gözükmüyor : )))
rocksijen.com domainini rockindir.com a httacess ile yönlendirme yapmıstıım sanırım rocksijen.com da fake pr durumu oldu artık bunlamı alakalı yoksa rockindir.com ile olan link ve kod benzerliğimi bir türlü anlamadım
bu hafta içinde php forumu Sef sistemi ile html haline getireceğim kendim biraz düşününce
1-google.com/webmasters tan rockindir.com un linklerini kaldırmak
2-keyword meta vs. herşeyi komple değiştirmek
3-bol bol backlink kasmak
4-güncel içerik eklemek vs...
bu işler işe yarar mı yoksa 6 ay beklemek zorundamıyım :S
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kod vardı. Kendim kullanmadım fakat arkadaşlardan duymuştum. aa sitesini bb ye taşıdığında o kodu aa ya eklediğinde o siteye ait tüm backlink v.b özellikler, arama motorlarındaki sıralaması v.b özellikleri diğer domaine devredebiliyordun. Böyle birşey yaparsan yeni hazırladığın site çıkabilir. yoksa aynı içerikler olduğundan bb sitesi aa sitesinin kopyası sayılacağından ilk 1 hafta hit gelir sonra tüm aramalarda geriler. Kodu arkadaşlarıma sorayım. Öğrenince yazarım.

M

Merthan

Misafir
Eski sitenizin .htaccess dosyasına alttaki kodu eklemeniz yararınıza olacaktır. Tabii eski alan adınızda başka site yayınlamıyorsanız.

RewriteEngine on
RewriteRule .* http://www.yenidomain.com/$1 [L,R=301]

Bu kodu kullandığımızda ne olur derseniz,
Eski alan adınızda abc.php diye bir dosya var ve bu eski dosyayı yeni alan adınıza taşıdıysanız,
eskialanadiniz.com/abc.php diye giriş yapıldığında ziyaretçiyi ve arama motoru örümceklerini yenialanadiniz.com/abc.php adresine yönlendirmiş olursunuz.

Sodom'un bahsettiği kod benim üstte yazdığım sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi