İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ABD Ordusu Sosyal Medya Hesapları hek’lendi!

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığına ait sosyal medya hesapları hek’landi. hek’leyenler Youtube ve Twitter hesaplar’ından paylaşımlar yaptı. Konunun detayları haberimizde.

16.jpg


ABD Ordusunun Merkez Kuvvetler Komutanlığı’na ait sosyal medya hesapları Youtube ve Twitter’a hek’lar musallat oldu. Kendilerini CyberCaliphate olarak adlandıran ve DEAŞ örgütüne bağlı olduğu belirtilen hek’lar, İŞİD yanlısı olarakta biliniyor. Bu haber’in yayılmasının ardından, CENTROM tarafından doğrulanarak uygun önlemlerin alınacağı açıklandı.

26.jpg


heker’lar ilk olarak ABD Ordusunun 110 bin takipçisi olan Twitter hasabına saldırdı. Hesabı hek’lemeyi başardıktan sonra hesab’ın profil ve arka kapak fotoğrafını değiştirdiler. Bu işlemler’in ardından ‘ABD Askerleri, biz geliyoruz arkanızı kollayın İŞİD‘ gibi tweetler atıldı. Bu tweetler arasında herkesi en çok düşündüren ise ABD Ordusunun Çin ve Kuzey Kore gibi ülkelere saldırı yapacağı legalparasıydı.

Bu olaylarla birlikte Twitter hesabını askıya alan yetkililere karşı başka bir cevap olarak Youtube kanalını hek’lediler. Youtube kanalı’nın da profil ve arka plan fotoğraflarını değiştirerek 2 adet video paylaşımı yaptılar. Kısa süre sonra Youtube hesabıda askıya alındı.

İŞİD paylaşımlarda gizli pekçok bilgiyi ele geçirdiklerini legalpara ettiler.

Kaynak: Abd Ordusunun Sosyal Medya Hesapları heklendi!
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst