İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acaba Bu VDS Sever Yeterlimi

genisel01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir tane vds server almayı düşünüyorum. özellikleri şu şekil

CPU » Intel Xeon X3430 4C/4T 2.40 Ghz 8 MB
RAM » 512 MB DDR3 1333 Mhz PC3
HDD » 15 GB Disk Alanı
OS » Windows 2003*

Benim 5 tane sitem var. iki tanesi 1k kullanıcısı var. Acaba bu bana yeterlimi

Nalet olsun bir hostin firmasınla çalıstım Kimseye önermiyorum dollar2host vbulletin sitemde durmadan sunucu yoruyor diye mesaj atıp duruyor ve sitemide kapatıyorlar
bıktım artık bunların işleriyle uğraşmaktan bana cevap verirseniz sevinirim.

Herşeyin kendime ait olmasını istiyorum artık.
Cevaplarınızı bekliyorum Teşekkürler.

qassed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kullanıcı yerine hitleri yazsaydın daha iyi olurdu. birde sitelerdeki sistemleri yazarsan yardımcı olmak daha kolay olur.
tahminen konuşuyorum tüm sistemlerin wordpress gibi işlemciyi yoran bir sistemin olsa bile bence yeterli olur. ama sitede uzak masaüstü çalıştırısan ram en az 1 gb olması gerekiyor tabi fiyatta önemli burda fiyat performans dengesini her hosting firmasında sağlayamıyorsun bide ekstaradan sunucuyu sıfırdan kurup bakım alabilmen gerekiyor eğer vps sağlayıcınız size bunlarda destek olacaksa ya da siz bunları çözebilecekseniz alın ama yok bunlarla hiç uğraşamam derseniz bence size bir reseller hesabı yeterli olur

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yetmeyecektir 512 ramli bir sunucu almak yerine ,almayın daha iyi derim.server işletim sistemi ve panel zaten tum kaynakları kullanacaktır bir sunucuda minumum 2 gb ram olmalıdır 2 gb ram olmayan bir vps almanız başınıza dert almak dışında bir şey sunmaz.
5 site için vps almak hem maddi açıdan hem yonetim açısından dezavantaj sunar reseller paketi almanız daha yerinde olur. gunluk hitleriniz 20k dan sonra sunucu kiralamak daha mantıklıdır.

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vbulletin siten var ve windows server alıyorsun?

Vbulletin için linux işletim sistemli seçmen gerek.

AYrıca tam olarak hangi sistemde sitelerin var bunları yazarsan daha detaylı bilgi verebiliriz. Genel olarak vbulletin siten 1k trafikli ise bu vds sana yeter artar bile.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
1k vb site vds değil resel değil host bile yeter aslında

probem başka birşey olmalı.

genisel01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
özür dilerim arkadaslar cevap veremedim işlerim vardı.

Neyse ya inanın vbulletin sitemde 1k maxsimum dusunun artık adamlar bana cpu cok harcıyorsun dıyor anlamadım gitti.

Sakın ama sakın dollar2host.com dan yanlıslamaya hosting filan almayın adamlar hesabımı kapattı. siteyi kapatsa tamam.

Neyse konu dısına cıkıyorum benim sitelerim 3 tane birisi wordpress birisi dle birisi vbulletin birisi, şirket sitenin ağzına sıçtı google da tam ilklerde cıkarken direk adamlar banladı.

Ya reseller alsam ciddiden yeterli olurmu bana?

-FoReX- sen demişsin ki linux lazım zaten linux ta bu sorunları yaptı windows sisteminde boyle birsey yaşamadım ben.

tasarla aslında mantıklısında ya durmadan sitemi kapatmalarımdan bıktım artık ilklerde cok güzel ilgileniyorlar ama sonrasında durmadan hatalar cıkarıyorlar o yüzden dedim

Yorumlar için herkese cok tesekkurler.. Sanırım reseller alsam daha iyi olucak :D

genisel01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CSManager cok saol özel mesaj için daha yetkim yok o yuzden yazamadım bakalım gorusuyorum ne sonuc cıkacak

turgut53

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;
sizlere yardımcı olabilmemiz için www.dahinet.com müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz. Saygılarımla iyi çalışmalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5