İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Access i sql ye çevirme

G

galatasaraylilar

Misafir
benim sitem access ile yapılmış. access hakkında kötü şeyler duydum :p yavaşmış, sql den daha güvensizmiş vs. evet sitem oldukça yavaş. bide 50 online, forumlara 700000 katılım, üyeler 50000 diye düşünürsek, benim işim baya zor olur. şimdiden çevirmeye başlım dedim. bu konuda biraz bilgi verebilecek olan varmı?

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sql server a direk import edersen büyük ihtimalle çalışır.bir tek bazı veritipleri uyuşmadığı için sorun yaşayabilirsin onlarıda değiştirirsen başka bir sorun olacağını zannetmem.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SQL server üzerinde DTS (Data Transformation Services) var. Tools menüsünün altında. Buradan çok rahat bir şekilde Sql server içine alabilirsin. Daha önce bazı topiclerde bahsetmiştim. Takıldığın yer olursa yardımcı olurum.
Tip uyuşmazlıkları olabilir. Mesela True/False yerine "bit" var. text alanlar yerine "nvarchar" veya "ntext" var gibi. Kod içinde de değişiklikler gerekebilir. Ama değecek, MSSQL'e geçtiğine kesinlikle pişman olmayacaksın :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5