İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

access te bakiye aldırma ve devir işlemleri

A

Anonymous

Misafir
selam,
elimde belirli tarihten sonra kasa hesabını veren bir rapor var, girdiğim tarih itibariyle önce yukarıya o tarihten önceki devir işlemini koyduruyorum. sonra borç ve alacak satırlarını eklettiriyorum. raporun en sonunda (devir)+borç-alacak işlemini yaptırıyorum. fakat kasa defteri formatında önce devir işlemini ilk satıra koyduruyorum borç ve alacak satırlarını biraz öncede belittiğim gibi yazdırıyorum. birinci satırda devir ikinci satırda borç ve alacak satırları ve yanlarına hesaplanarak ikinci, üçüncü, dördüncü ... satırlarda bakiye hesaplanarak gitsin istiyorum. şu formülü [eskitoplam](yani devir)+[borç]-[alacak] yazdığımda RAKAMLAR KATLANARAK artıp gidiyor. = devir 1250 + broç 30- alacak 50 bakiye 1230 olsun isriyorum. devir rakamının diğer toplamın üzerine katlanmasını istemiyorum. anlatmakta zorlandım çok uzun oldu...ama bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. başarı dileklerimle...

A

Anonymous

Misafir
Muhtemelen running sums seçili.
En son toplam hanesinde (Rapor gövdesi değil sonuna)
sum([eskitoplam](yani devir))+sum([borç])-sum([alacak])

deneyebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5