İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acer 5100 Batarya sorunu?

baybilir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Acer 5100 laptopum var. Fakat full şarj olduğu halde 20 - 25 dk. lık bi sürede tüm sarj bitiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ne yapmam gerekir?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Servise neden sormuyorsunuz? En doğru cevabı onlar verecektir.
(tabi yeni olduğunu varsayarak söyledim, aksi halde bataryanın ömrü bitmiştir)

baybilir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Batarya 1 yıllık bir bataryadır. Fakat aşırı bir kullanım söz konusu değildir. Servisler kafayı yemiş heralde elektrik doğalgaz zammını duyan insanlardan para koparma türleri yaratıyor. Yok arıza tespit ücreti 30 TL. Arıza çıksada çıkmasada hadi onuda geçtim 10 ila 33 iş günü diyolar tamir süresi. Tüketici haklarını aradım ne gibi hakkım var diye. 33 iş günü sonunda hakkınız başlar diyolar. Yani bir ürün arızalanınca kafayı yemektense yenisini almak daha akıllı bir seçim bence. Öyle yapıcam çünkü.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ürünün garantide olması lazım. Bu yüzden para talep etmeleri saçma. Benim lenovo nunda batarya sorunu olmuştu 8-9 ay sonra. 2 gün içinde geri dönüş yaptılar yenisi gelecek diye. 5 gün sonrada yurtdışından sıfırını vermişlerdi.

Ürün alırken marka gücünede bakmak lazım :(

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Acer arıza tespiti için ücret istemez, siz aldığınız yere götürdüyseniz bundan dolayı olabilir arayın acer' in müşteri hizmetlerini durumu anlatın arıza kaydı açtırın ve size söyledikleri servise kargolayın ürünü, yapabileceğiniz birşey yok notebook bataryalarının genel sorunu malesef bu.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
1 yılda bu kadar eskimesi banada pek normal gelmedi. Araştırmak ve peşini bırakmamak gerekiyor.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sony Vaio batarya problemi bende de oldu. 1,5 yılda bataryası öldü. Servise gönderdim, bataryanın değişmesi gerektiğini söylediler. Garanti dediğimde 6 ay garantisi olduğunu öğrendim.
Bazı markalar bataryalar için 6 ay garanti veriyorlar.

baybilir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye de hemen hemen her satıcı ürünü satana kadar hayatta yapmadıkları kalmıyor. Malesef ürünü aldıktan sonra biz ayrı dünyanın insanlarıyız diyolar resmen. Hele HP nin müşteri hizmetlerinden cevap almak bir askerlik süresine eşittir heralde. Yani paran varsa kullan at şeklinde işlem yapacaksın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5