İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil ADSL DNS adresleri?

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biri bana acil olarak sağlam sorunsuz olarak girilebilen adsl DNS lerini yazabilirmi? nedir bu DNS lerden ADSL den çektiğimiz ya bi sayfaya girmek için 10 kere f5 yapmak gerekiyor. Arkadaşlar sağlam DNS numaraları arıyorum acil?

K

kimsinsen

Misafir
nolcak ki dns leri elle girince..

ben bu olayı bi turlu anlamadım gitti..
sonucta adsl bi gidip bi geliyo ama bu belirli zamanlarda oluyo.. sen dns girsende hattının gelcenı sanmıyorum..

bazı zaman oluyokı benım telefon hattıma adsl sinyali gelmıo.. şimdi ben bu dns yi girsem nolcak ki.. bi kere modeme sinyal gelmıyo.. yani adsl yi hiç bi şekilde full sorunsuz kullanamazsın.. nalapım bunla idare edıyoz.. şukredelim daha da kotu olabilirdi.. donun bakalım bi yıllar oncesine.. az mı cektik dial up tan ?

bu arada bende vardı bi tane dns ama o da bişi işe yaramadı. dns ler yazılıyken hat bi kere gitti, sildim gene hat yok.. demekki bi faydası yok :))

H

hitmp3tr_com

Misafir
212.156.4.4
212.156.4.11

bu dns leri girersen istediğin sitelere sorunsuz girersin.

M

Melvana

Misafir
Yoktur bir mesajında yazmıştı, TRKY-Dnsayar diye bir program var.

http://serazat.trky.net/trky-dnsayar.asp bu programı çalıştırınca iyi dns server adreslerini bilgisayara otomatik olarak ayarlıyor. Yok başka bir yere elle dns server adresi girmek istiyorsan da programı çalıştırdıktan sonra bilgisayarına ayarladığı dns sunuculara bakarsın, 3 tane ayarlıyor onları alır yazarsın başka yere.

Y

yazilimci15

Misafir
Merhabalar
Bence dns' alıcıyı otomatik yap,
ADSL hiç kimsede 3 gün yokken bende vardı :)
Ototmatik alıyor çünkü,

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
murat arkadaşıma teşekkür. Şuanda
212.156.4.4
212.156.4.20
Dns adreslerini kullanıyorum hiç bir sorun yok! otomatik olarak yapıldığında sayfaları açmak için durmadan yenilemek gerekiyor problem yaratıyor bende.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bende de benzer sorun var acilmiyor sürekli yenilesem de girse keşke :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Mevlana yı dinlemenizi tavsiye ederim...Bütün dns problemlerini otomatik kendisi halleden bir program..ve Türk yapımı..

+ [açıklama için teşekkürler MevlanaQUOTE=Melvana;58173]Yoktur bir mesajında yazmıştı, TRKY-Dnsayar diye bir program var.

http://serazat.trky.net/trky-dnsayar.asp bu programı çalıştırınca iyi dns server adreslerini bilgisayara otomatik olarak ayarlıyor. Yok başka bir yere elle dns server adresi girmek istiyorsan da programı çalıştırdıktan sonra bilgisayarına ayarladığı dns sunuculara bakarsın, 3 tane ayarlıyor onları alır yazarsın başka yere.[/QUOTE]

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sinyor milatlık konuyu gündeme taşımışsın tekrar :) en son mart 2005 de yazılmış bu konuya cevap

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
buna benzer bi konu açtim sonra kurcalarken gördüm :) ama hala pcyi nete bağlayamiyorum

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
xp de bu yeni dns numaralarını nasıl gireceğiz?

B

bosco

Misafir
xp'de bu yolu takip ederek girebilirsn.
ag baglantilatim>yerel agl baglantisi>ozellikler>tcp-ip>dnsleri girebilirsn.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi