İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil - PHP de kodları şifreleme !!!

sozen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

PHP ile yazdığım yazılımları müşterilerimin hostinginde barındırmak zorundayım, ancak kodlarımıda görmelerini istemiyorum...

Bu tarz durumlarda nasıl bir yol izliyorsunuz?
Zend in kodları şifrelemeyle ilgili bişeyler duymuştum!

konu hakkında acil yardımcı olursanız memnun olurum...

Teşekkürler...

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bugünlerde ioncube revaçta. sanırım ioncube kullanabilmen için scriptin kurulu olduğu serverda ioncube decoder tarzı birşey kurulu olmalı

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bu işi yapmış olan birisi açıklama yapabilirmi ?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu işi yapmış olan birisi açıklama yapabilirmi ?

Yaklaşık 6 yıldır tüm yazdığımız scriptlerde IONCUBE encoder kullanıyoruz.

Scriptlerinizi IONCUBE ile encode edebilmek için IONCUBE encoderı satın almalısınız: http://www.ioncube.com/sa_encoder.php

NOT: sağda solda kırık çıkık bulcam diye uğraşmayın çünki yok olamazda değerli zamanınızı boşa harcamayın.

IONCUBE ile encode edilen scriptlerin çalışabilmesi için scriptin yüklendiği sunucuda IONCUBE LOADER ın kurulu olması gerekir IONCUBE LOADER ücretsiz dağıtılır ve sunucuya kurulumu son derece basittir (Linux siunucularda ilgili dosyaları sunucuya yükleyerek, windows sunucularda ilgili dll dosyalarını sunucuya yükleyerek ve php.ini dosyanıza basit 1 satır kod ekleyerek) bu şekilde kurulum 3-4 saniye sürer. (http://www.ioncube.com/loaders.php)

IONCUBE LOADER yıllardır tüm dünyadaki hosting firmaları tarafından STANDART olarak kabul edilmektedir ve her hosting firması bu LOADER ı müşterisi istemeden tüm sunucularına kurmaktadır.

Ancak malesef (Sözüm meclisten dışarı) Ülkemizde sayıca fazla olan TOSTÇULARIN daha IONCUBE LOADER ın adını bile duymadıkları ve müşteri istese bile bu loader ı sunucuya kurmaktan aciz oldukları için özel istek üzerine sunucuya bir şey kuramayız, sunucuya IONCUBE LOADER kurarsak sunucuda güvenlik açığı oluşur gibi son derece salak, saçma, CAHİLCE cevaplarla kurulumu reddetmektedirler.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen MSN vb.. üzerinden bizden IONCUBE ile ilgili yardım İSTEMEYİNİZ burada anlatılanların yeterli olduğunu düşünüyorum.

sozen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@sonsuzhost verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, çok saol...

Gayet anlaşılır ve basit izah etmişsin...
Gerisi artık çok kolay...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5