İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Yardım

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir comment script i buldum, ücretsiz ilk defa sayfamda böyle birşey yapacağım, ama çözemediğim bir sorunum var server a script i kurdum ama tabloyu istediğim sayfaya nasıl koyacağım bunu bilemiyorum , programın kurulumunda
<?php require("/path/to/your/www-home/comments/comments.php"); ?>
bu kodu hangi sayfada kullanacak iseniz bunu oraya yazınız diyor, yalnız anlamadığım kodu vermiş ama bu "path" yerine "to" yerine ve diğerlerinin yerine neler yazacağım anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkür ederim

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
sunucudaki direkt dizini soruyor, sunucu yoneticisinden bu dizini ogrenebilirsin.

/var/www/siteadresi.com/ yada /home/kullaniciadi/public_html/dizin/ gibide olabilir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
PHP:
<? 
($deger == 2)? echo 'bir'; : echo'degil'; 
?

bunu test.php diye kayıt edip sitene at çıkan hatadan sitenin adresini alabilirsin. yada ekteki dosyayı yükle sitene gir bak. Tabi rarı değil içindeki test.php sitene atıcan sonra siteadin.com/test.php diye açıcan.

Parse error: syntax error, unexpected T_ECHO in /home/content/i/n/t/klasor/html/deneme/test.php on line 2

böyle bir hata gelicek :D aradığın şey orda.

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler Loi bu sorunu çözdüm son bir soru sormak istiyorum; insanların yorum yapması için sadece bu dizini istediğim yere koymam yeterlimi yani hazır bir tablo geliyormu yoksa onu ben mi hazırlıyacağım?

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahu bide scriptin başında easy install diyor tabii bilmeyen için öyle kolay falan değilmiş neyse sayenizde öğreniyoruz arkadaşlar saolun.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Eğer SSH erişiminiz varsa, hesabınıza FTP şifresi ile giriş yapın (Webhosting hesabınıza SSH yetkilendirildiğini varsayıyorum), konsolda

pwd

yazarak web dizinini öğrenebilirsin.

Bu;
cPanel/WHM için /home/FTP hesabı/public_html/
Plesk için /var/www/vhosts/DOMAIN.COM/httpdocs/
sysCp için /var/syscp/webs/FTP hesabı/
'dır.

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GNeRal kodu istediğim bir yere yazıyorum ama bir türlü olmuyor kod
<?php require("home/www/siteadı.com/comments/comments.php");?>
bu şekilde ama bir türlü form çıkmıyor direk olarak
http://www.siteadı.com/comments/comments.php şeklinde yazarsam çıkıyor.Bir yerde yanlış yapıyorum ama nerede, uzantısı doğru Loi nin dediği gibi server zaten gösteriyor,uyuz oldum ya

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5