İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Acil Yardim..

B

bilimsoft

Misafir
Visual basic ile bir projem var.programda öğrenci bilgileri kaydediliyor.Yalnız bazı sorunlarım var. :(
ilki:
datareport1.show komutu ile rapor alıyorum ama tüm öğrencilerin raporunu veriyor.1000 öğrencinin kayıtlı olduğunu düşünün bu, bin sayfalık rapor demek.Ben belirli bir öğrencinin raporunu almak istiyorum.Böylece kullanıcı sadece istediği öğrencinin bilgileriyle oluşmuş rapor oluşturuabilmeli.bunu nasıl yapabilirim.
ikinci sorunum şu: arama fonksiyonu var programda.İstenilen kişi soyismine göre bulunuyor.ama bulunduktan sonra ileri ve geri düğmeleriyle gezintiye devam edilmek istenildiğinde devam edilemiyor.son kayıtta olunduğundan hata veriyor.Örneğin 1000 öğrenci kayıtlı.55. öğrencinin soyismi akay. akay yazıp bul dediğimizde öğrenci bulunuyor.Fakat daha sonra ileri dediğimizde 56. kayıta geçilemiyor.Sizce ne yaparrsam 56. kayıta geçilebilir?
yardım edeceklere teşekkürler. :)

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
visual basic anlamam ama tahminen sana hata yaptığın olayı söyleyeyim.
sen arama yaptırdığın zaman data nesnen arama moduna geçiyor ve sonraki kayıt dediğin zaman sonraki akay ı aramaya çalışıyor olabilir.

rapor olayına gelince aynı arama komutunu reportta kullanamıyomusun.
eğer sql yazıyosan sql de where deyimi ile bunu halledebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5