İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ad-Sense'den Banlanan Yeniden Kayıt Olabilir mi?

kaziklivoyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, benim forumumda ve bir kaç başka sitemde kullandığım Adsense hesabım kapatıldı. Sanırım forumdaki üyeler foruma katkı için fazladan tıklama yapmışlar. Klasik "Reklamlarınızın yayıncılarımız için risk oluşturduğu anlaşılmıştır." diye bir mail aldım Google'dan. Daha sonra başka bir mail adresimle yeniden kayıt oldum. Hesap onaylandı. Henüz hiç bir site eklememiş ve reklam yayınlamamışken 5 gün sonra yeniden kapatıldı. Aynı mail gönderildi. Sonra bir başka arkadaşın adına ve onun mail adresinden kayıt oldum. Onun reklam kodlarını benim foruma yeniden koydum. Yaklaşık 15 gündür reklamlar yayınlanıyor ve tıklanıyor. Acaba Adsense hesabı kapatılınca "kullanıcı" mı banlanmış oluyor? Yoksa site mi? Site banlanıyorsa; arkadaşın reklam kodları banlı bir sitede yayınlanmış oluyor şuanda. Ve Google itiraz etmedi. Ben bu reklamları daha iyi yerlerde yayınlayıp daha çok para kazansam, bu parayı alabilir miyim? Yoksa 2 ay sonra "Bu siteyi biz banlamıştık. Sana para ödemeyiz." mi derler?

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Şayet kodları siteye koyduğunuz zaman görüntülenebiliyorsa site değil hesap banlanmış demektir.

Google ın ne zaman ne yapacağı bilinmez. Bir arkadaşım aynı bilgisayardan 5 kez ard ardarda hesap banlattı ve yazdıkları yanıt ise daha önceden banlanmış bir hesapla ilişki bulmalarıydı. Kimine göre google pc yi mimliyor da deniliyor ama bilemiyorum bundan tam emin değilim.

Sitende şuan illegal içerik ve adsense politikasına aykırı birşey yoksa korkmana da gerek yokturdur.

kaziklivoyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şayet kodları siteye koyduğunuz zaman görüntülenebiliyorsa site değil hesap banlanmış demektir.

Google ın ne zaman ne yapacağı bilinmez. Bir arkadaşım aynı bilgisayardan 5 kez ard ardarda hesap banlattı ve yazdıkları yanıt ise daha önceden banlanmış bir hesapla ilişki bulmalarıydı. Kimine göre google pc yi mimliyor da deniliyor ama bilemiyorum bundan tam emin değilim.

Sitende şuan illegal içerik ve adsense politikasına aykırı birşey yoksa korkmana da gerek yokturdur.

Hayır. Önceki ban da kazaydı zaten :) İllegal veya kural dışı herhangi bir şey yok. O zaman Adsense reklamlarını aktif olarak yayınlayayım. Çünkü diğer reklam servislerinin verdiği tıklama ücretinin neredeyse 3 katını kazanıyordum Adsense'den. Teşekkür ederim bilgiler için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi